Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kud i svi tu i mali Mujo :) Za pocetak, mrsavljenje...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kud i svi tu i mali Mujo :) Za pocetak, mrsavljenje...

    Pozdrav ekipa, kao sto sam i u predstavljanju napisao, napokon sam si sredio sve u glavi i krecem sa novim nacinom zivota.. Nova bioritam, izmjenjena prehrana, treninzi.. Dosta mi je vise blijedo se gledat svaki put u ogledalu, vrijeme je da kile odu dolje..
    Dakle, za pocetak par najosnovnijih informacija, 24 godine, 190 cm visok, skoro 110 kila, BMR - 2367 , TDEE - 4083 (ako racunam da cu 6-7 dana u tjednu imat aktivnost)

    Dosao sam na forum po informacije, savjete strucnijih osoba te se nadam odgovoru istih..

    Otkud krenuti.. trenutno se lose i hranim i zivim.. 2 obroka dnevno , bioritam poremecen..
    Organizam mi je takav da mi se sve prima vise manje u trbuh i "slaufe" , ruke i noge su mi normalne, to valjda mogu zahvaliti ugljikohidratima.. )
    Od nekih fizickih aktivnosti jedino sto mogu istaknuti je kosarka 2x tjedno koju rekreativno igram.
    Moram napomenut da imam problema sa koljenom (potrgani prednji krizni, hrskavica, menisk ostecen, ali da, cudnim cudom , mogu igrat kosarku..), na operaciju necu ici jer su doktori rekli da nema potrebe za time, za sad.. Dakle, u teretani ce mi takodjer i cilj biti ojacati noge s obzirom da je to drugi nacin "poboljsanja" ili "rasterecenja" koljena odnosno ozlijede.
    Ali, sad ce se sve to promijeniti..
    Kosarka ce se ucestaliti, ubacit ce se jos koji aerobni trening : trcanje, plivanje, bicikl..
    Prehrana ce se takodjer promijenit i sad vas tu trazim za pomoc, savjet.. U ovih par dana listanja po forumu i stranici, izmbombardiran sam mnogim informacijama tako da mi je tesko (meni relativnom laiku) sve stavit na papir , da ima smisla.
    Od hrane, vise manje sve volim jesti tako da mi nece biti problem apsolutno nista.

    Sto se tice suplemenata, istaknuo bih neke koje smatram da mi trebaju,valjda?
    Elasti Joint ili kapsule hrskavice morskog psa - radi zglobova, hrskavice, ligamenata.
    Proteini - koje uzeti nakon treninga?
    Kazein - koji uzeti prije spavanje?
    Fat burneri - da li su potrebni ili mozda postoji neki drugi savjet?

    E sad dolazimo do treninga.. Kao sto sam napisao, kosarka ce mi biti 2-3x tjedna , ipak dolazi lijepo vrijeme, ali nije mi problem ubaciti trcanje, plivanje..
    A sto se tice teretane, i tu trebam pomoc oko programa.. dakle, 2 najbitnije stavke su : izgubit masne naslage na podrucju trbuha i slaufa, ojacat noge, ali nikako ne zapostavit ostatak tijela.. Kad se dovede kilaza u red, prelazim dakako na pravu definiciju..

    Sry na ovako opsrinom postu, ali morao sam sve detaljno napisat.. ukoliko sam nesto zaboravio, nadopisem..

    Dakle, ono sto mi treba , vasa pomoc oko plana prehrane i treninga, te naravno, bilo koji drugi savjeti su dobrodosli..

    Hvala i lp

  • #2
    Re: Kud i svi tu i mali Mujo Za pocetak, mrsavljenje...

    Zaboravio sam napomenut da od vjezbi ne smijem radit nikakve oblike cucnjeva i takvih stvari zbog koljena

    Comment


    • #3
      Re: Kud i svi tu i mali Mujo Za pocetak, mrsavljenje...

      Ako te smeta koljeno moj ti je savjet definitivno plivaj ako imas ikakav bazen u blizini,koljenu ti nece smetati,imas za kupiti daske za plivanje ili ih mozda mozes i na bazenu dobiti pa vjezbas koljeno lagano a usput ce se i salo topit,ja imam 15g a od 5. godine treniram plivanje te dvije godine idem u teretanu i nikad nisam imao nikakvih problema s ozdljedama...A sto se suplemenata tice to ostavljam iskusnijima

      Comment


      • #4
        Re: Kud i svi tu i mali Mujo Za pocetak, mrsavljenje...

        ja bih ti preporucio da uzmes taj suplement za hrskavicu i zglobove, tipa glukozamin

        uzmi si whey, omegu 3 i vitamini&minerali, ostalo sve ulozu u hranu. Kazein je skup, ali ako si mozes priustiti uz hranu ubodi. No ja nalazim bolju alternativu u posnom siru s dodatkom ulja (maslinovo, laneno ili arašidi), no na tebi je pa kako zelis.

        Fat Burner nemas potrebe uzimati (opet radije taj iznos ulozi u hranu) jer se masti efektivno otapaju intenzivnim treningom i laganim aerobnim vjezbama u fat burn zoni.

        Kazem opet na tebi je. Sve sto si nabrojao je u biti ok, ali ako ti to umanjuje budzet u hrani, onda radije ne kupuj.
        Samo mudri tragaju za mudrošču - S. Suzuki

        Comment

        Working...
        X