Announcement

Collapse
No announcement yet.

Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

    Pozdrav svima. Od 1.5 krećem na defku pa mi treba savjet. Imam 175 cm i 81 Kg. Obujam struka mi je 88cm i htio bih ga smanjiti bar za 4-5 cm. Znam da to nije puno kila ali ostalo je špeka oko struka koji nikako ne ide dolje. Plan mi je imati 5 obroka na dan ne računajući PWM. Treniram 3 puta tjedno cijelo tijelo (pon, sri, pet).

    Prehrana bi bila ovako:

    1. 7:00 - 30g whey + 50g zobene
    2. 10:00 - 160g tuna u ulju (ocijeđena od ulja) + pecivo sa sjemenkama + banana
    3. 13:00 - 200g posni sir + pecivo + banana
    4. 16:00 - ručak (ovisi , riža i meso, tjestenina i meso, neko varivo ili tako nešto)
    18:00 trening s utezima (10 min zagrijavanje, ostalo utezi)
    19:00 30g whey + 60g dex
    5. 21:00 200g posni + orasi/bademi/kikiriki

    Subota i nedjelja punjenje UH za ručak ubaciti kruh i povečati količinu porcije .


    Trening je ovakav:

    Pon:

    Squat 1x15/76kg
    Military press 3x10 /42kg
    Flat bench 3*10 /62 Kg
    Bent over rows 3/x10 /62Kg
    dumbell bic. curl 2x10 /18Kg
    Chest pullover 1x15/23Kg
    Calf raise 3/15 /76kg
    Crunches 2*20/ 20Kg

    Sri:
    Lat Pulldown 3x10
    Chest Fly 3x10
    Seated rows 3x10
    Bic. curl 2x10/18Kg
    Leg extensions 2x10
    Ham. curls 2x10
    Crunches 2x20/ 20Kg

    Pet:
    Deadlift 1x10 /80Kg
    Kosi bench 3x10 /50Kg
    Odručenje 3x10 /10Kg
    Shoulder shrugs 2x10 /60Kg
    Bic. curl 2x10/18Kg
    Triceps kickbacks 2x10/10Kg
    Standing rows 3x10
    Crunches 2x20/ 20Kg

    Utorak, četvrtak, subota kyokushin trening (ako bude snage, ako ne samo neki od tih dana), pretpostavljam da mi je to dosta kardia ili da ubacim na dane treninga lagani kardio ujutro prije doručka 20 tak minuta ili da tih 20 minuta ubacim na kraju treninga s utezima ?

    Molim savjet iskusnih da li je ovaj trening i prehrana ok za skinuti višak masti i ako nije što da mijenjam. Planiram na definiciji biti 2-3 mjeseca. Koliko dugo čekati na neki rezultat, odnosno u kojem trenutku korigirati prehranu (npr. ako za 3 tjedna ne padne obim struka da li mijenjati nešto ili čekati još neko vrijeme?).

    Lijep pozdrav i hvala svima !

  • #2
    Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

    To je ljepo sto vjezbas 3 dana u tjednu... Znaci kada vezbas vjezbaj bjez kardia a kada imas OFF dan tada ili LI-cardio ili mozes HIIT... Sto se tice prehrane pripazi kaloriski unos moras kaloriski deficit (vise potrosis nego sto uneses) proteine kao i obicno 2gr/kg. NAmali unos jednostavne UH mozes to unet nakon treninga i nemoj pretjerivat.. To je to. Samo napred i srecno
    I live for BODYBUILDING

    Comment


    • #3
      Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

      U brate, ovo je jelovnik šampiona... s ovakvim gospodskim menijem sumnjam da ćeš se izrezat.
      Puno previše UH-a ja tu vidim. Unos ti je kao da radiš na masi i da treniraš 5 x tjedno u teretani a ne 3. I to još kružni trening koji i ovako i onako nije pretjerano učinkovit.
      Ja bi tu obavezno izbacio banane(radije jabuka ili neko sezonsko voće) i glukozu u PWM i razno razna peciva i kerefeke.

      I još jedna stvar, ako ti je ovo prva puta da si na definiciji nemoj se razočarati ako ne uspiješ. Treba ti par ciklusa da shvatiš što tvome organizmu treba odnosno netreba.
      Znoj štedi krv

      Comment


      • #4
        Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

        Originally posted by kingpin View Post
        U brate, ovo je jelovnik šampiona... s ovakvim gospodskim menijem sumnjam da ćeš se izrezat.
        Puno previše UH-a ja tu vidim. Unos ti je kao da radiš na masi i da treniraš 5 x tjedno u teretani a ne 3. I to još kružni trening koji i ovako i onako nije pretjerano učinkovit.
        Ja bi tu obavezno izbacio banane(radije jabuka ili neko sezonsko voće) i glukozu u PWM i razno razna peciva i kerefeke.

        I još jedna stvar, ako ti je ovo prva puta da si na definiciji nemoj se razočarati ako ne uspiješ. Treba ti par ciklusa da shvatiš što tvome organizmu treba odnosno netreba.
        mora da se šališ? Reci mi da se šališ !!

        Comment


        • #5
          Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

          Originally posted by kingpin View Post
          U brate, ovo je jelovnik šampiona... s ovakvim gospodskim menijem sumnjam da ćeš se izrezat.
          Puno previše UH-a ja tu vidim. Unos ti je kao da radiš na masi i da treniraš 5 x tjedno u teretani a ne 3. I to još kružni trening koji i ovako i onako nije pretjerano učinkovit.
          Ja bi tu obavezno izbacio banane(radije jabuka ili neko sezonsko voće) i glukozu u PWM i razno razna peciva i kerefeke.

          I još jedna stvar, ako ti je ovo prva puta da si na definiciji nemoj se razočarati ako ne uspiješ. Treba ti par ciklusa da shvatiš što tvome organizmu treba odnosno netreba.
          Hahaha daj brate nemoj se salit sa covjeka
          I live for BODYBUILDING

          Comment


          • #6
            Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

            Hehe, barem je zabavno ako ništa drugo. Ajde ekipa znam da ovdje ima iskusnih koji mogu pomoći pametnim savjetom. Samo nemojte pisati tek toliko da nešto napišete jer onda samo zbunite i mene i eventualno ostale koji imaju slična pitanja.

            Comment


            • #7
              Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

              od 1.5. krećeš na defku??a nebi od 2og??

              Comment


              • #8
                Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                Originally posted by Šjor Bepo View Post
                od 1.5. krećeš na defku??a nebi od 2og??
                Bepo Care, može i od drugog

                Comment


                • #9
                  Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                  pa da...mislim glupo bi bilo jesti posni na fešti na otvorenom

                  Comment


                  • #10
                    Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                    Ok, a sad konkretni savjeti ako može ili je po vama prehrana i trening ok ?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                      ne znam starino, meni nije dosta toga jasno kod tebe. Za početak trening. Kakav je to trening koji ima samo 1 ili 2 serije neke vježbe?Mislim, jel si to sam smislio ili ??
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #12
                        Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                        otkad se to defka radi sa bananama,pecivom,dexom u pwm......moras malo da citas
                        Ajd mi reci smisao obroka u 10h,13h i na kraju ovoliki secer u pwm???ja imam 100kg i nikad u zivotu ni na masi nisam unosio 60gr secera??mislim cemu toliki prosti UH kad imas toliko kila???
                        i tebi je posle treninga glavni obrok posni sir??ukljuci povrce u ishranu obavezno....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                          Originally posted by damko View Post
                          otkad se to defka radi sa bananama,pecivom,dexom u pwm......moras malo da citas
                          Ajd mi reci smisao obroka u 10h,13h i na kraju ovoliki secer u pwm???ja imam 100kg i nikad u zivotu ni na masi nisam unosio 60gr secera??mislim cemu toliki prosti UH kad imas toliko kila???
                          i tebi je posle treninga glavni obrok posni sir??ukljuci povrce u ishranu obavezno....
                          Dex uvijek u pwm bio na masi ili definiciji, izgleda da nije jedini koji bi trebao čitati...
                          Dex je jednostavan tip UH-a sa visokim glikemijskim indeksom i služi za zamjenu glikogena u mišićnim ćelijama koji je potrošen tokom treninga... i ne, nema nikakve šanse da se od dexa udeblja ili usali...

                          Comment


                          • #14
                            Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                            Originally posted by kingpin View Post
                            ne znam starino, meni nije dosta toga jasno kod tebe. Za početak trening. Kakav je to trening koji ima samo 1 ili 2 serije neke vježbe?Mislim, jel si to sam smislio ili ??
                            Pa da, zato i tražim savjet. A trening je za cijelo tijelo pa onda kak da napravim 3 serije čučnjeva s 80Kg, krepao bi.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Krećem na definiciju pa mi treba savjet ...

                              Originally posted by damko View Post
                              otkad se to defka radi sa bananama,pecivom,dexom u pwm......moras malo da citas
                              Ajd mi reci smisao obroka u 10h,13h i na kraju ovoliki secer u pwm???ja imam 100kg i nikad u zivotu ni na masi nisam unosio 60gr secera??mislim cemu toliki prosti UH kad imas toliko kila???
                              i tebi je posle treninga glavni obrok posni sir??ukljuci povrce u ishranu obavezno....
                              Pozdrav,

                              1. Pa ne znam zato i pitam. Pretpostavljao sam da u svakom obroku mora biti P/UH/M. E sad banane i peciva su UH ne?.
                              2. Dobio sam savjet 1 mjerica wheya 1 mjerica grožđanog šećera. 1 mjerica wheya je 30g a 1 mjerica šećera je 60g. i to je to. Što to nije dobro ?
                              3. Smisao obroka u 10 i 13 je da mi popune potrebnu količinu proteina/uh i masti kako bi na kraju dana dobio cca 2000 kalorija koliko mi treba da bi bio u deficitu
                              4. Pa da, to mi je obrok prije spavanja. Da li da ga zamijenim sa P/UH umjesto P/M ?

                              Comment

                              Working...
                              X