Announcement

Collapse
No announcement yet.

Otkrivena tajna debljanja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Otkrivena tajna debljanja

    Dosad se vjerovalo da je stvaranje masnoće u tijelu i debljanje postupan proces, ali nova istraživanja to demantuju
    Otkrivena tajna debljanja

    Masnoća koju pojedemo u samo nekoliko sati 'uhvati' se za struk i teško se miče. Dosad su naučnici mislili da je za to potrebno mnogo više, ali čini se da se sve dogodi u roku od tri do četiri sata.

    Ako nakon jednog obroka nastavimo jesti, ta se masnoća samo taloži oko one prve koju smo unijeli u organizam i zapravo postajemo sve deblji. Takođe, kada jedemo kasno, taj je proces brži i češće se oko struka taloži masnoća koju pojedemo za večeru.

    Ovo je otkriće zapravo pokazalo da debljanje nije postupan proces, nego gotovo trenutan. Naravno, većina masti koju unesemo u organizam brzo se koristi da bi nam dala energiju, ali ako pojedemo previše, mišićima ne treba toliko energije pa se višak samo 'sprema' i raspoređuje po tijelu.

    Izvor: http://www.cafe.ba/lifestyle/62971_O...debljanja.html

  • #2
    Re: Debljanje?!

    -mozda tu i ima neke istine! pogledaj jednog covjeka koji ima six-pack,onaj od 100kg a ne od 40kg,i neka on samo 3-4 dana nepazi na prehranu,neka svasta jede,ode six-pack!meni je to sranje haha

    Comment


    • #3
      Re: Debljanje?!

      Pa to je normalno...i nemora biti da je dobio salo nego je u najvećem broju slučajeva navukao vodu

      Comment


      • #4
        Re: Debljanje?!

        Originally posted by bilder18 View Post
        Pa to je normalno...i nemora biti da je dobio salo nego je u najvećem broju slučajeva navukao vodu
        Slažem se, većinom je to voda. Npr. kada ja nisam mogao dobiti na masi poduzimao sam malo ekstremne mjere tj. znao sam pojesti dnevno i do 6000-7000 kcal ali to je bilo max 2 dana u jednom mjesecu. Znači za 2 dana dobio bi 3-4 kg koje bi za 2 tjedna opet izgubio. Inače za tu foru sam čuo od Greg Plitta navodno se tijelo navikne na istu hranu bez obzira na kalorijski suficit pa ga treba "šokirati" kao i same mišiće sa težim utezima. Nakon tog "šoka" mišići rastu.

        Comment


        • #5
          Re: Otkrivena tajna debljanja

          Originally posted by zv0 View Post
          ali nova istraživanja
          najnovije istrazivanje je pokazalo da 100g asfalta u dorucku povecava misicnu masu za 500%
          ponekad se pitam:'jesam li pretjerao'? tek onda se sjetim da me uopce nije briga...

          Comment


          • #6
            Re: Otkrivena tajna debljanja

            Bravo.....

            Comment


            • #7
              Re: Debljanje?!

              Originally posted by adidasxy View Post
              Slažem se, većinom je to voda. Npr. kada ja nisam mogao dobiti na masi poduzimao sam malo ekstremne mjere tj. znao sam pojesti dnevno i do 6000-7000 kcal ali to je bilo max 2 dana u jednom mjesecu. Znači za 2 dana dobio bi 3-4 kg koje bi za 2 tjedna opet izgubio. Inače za tu foru sam čuo od Greg Plitta navodno se tijelo navikne na istu hranu bez obzira na kalorijski suficit pa ga treba "šokirati" kao i same mišiće sa težim utezima. Nakon tog "šoka" mišići rastu.
              Ja te šokove nenamjerno provodim oko Božića i Nove godine i isto sam primijetio znatno pojačanje snage i rasta makar se uglavnom radi o nekvalitetnim ugljikohidratima. Nakon toga 1. i 2. mj rasturam...
              Znoj štedi krv

              Comment


              • #8
                Re: Otkrivena tajna debljanja

                Originally posted by KeLavra View Post
                najnovije istrazivanje je pokazalo da 100g asfalta u dorucku povecava misicnu masu za 500%
                XD
                Jesi car, XD
                DR. Lonnie Lowery

                Da li ste se ikada priljubili uz vasu zenu ili devojku i primetili da su njena pozadina i butine znatno hladnije od ostatka tela?

                Comment


                • #9
                  Re: Otkrivena tajna debljanja

                  čim ne pazim na prehranu 2,3 dana ( a to znači da unosim i loše ugljikohidrate ) odmah se udebljam.....čak i dvije kile i treba mi oko 7 dana da se vratim na prethodnu kilaže..

                  Comment

                  Working...
                  X