Announcement

Collapse
No announcement yet.

Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

    je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti. npr da ostvarujem kalorijski deficit od 500 kalorija dnevno i unosim 2 g proteina po kilogramu tjelesne mase kako bih spriječio razgradnju mišićne mase.

    čini mi se logično, ali nisam nikad isprobao u praksi. volio bih čuti mišljenje iskusnijih.

  • #2
    Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

    Bez anaerobne aktivnosti znači da nećeš ni utege dizat. A bez aerobne/anaerobne znači da nećeš ništa raditi.
    Definitivno ako si u defitcitu kilogrami će padati. Samo tijelo nećeš oblikovat i upitno je što ćeš gubiti.
    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

    I know it's hard to keep an open heart
    When even friends seem out to harm you
    But if you could heal a broken heart
    Wouldn't time be out to charm you

    November Rain, Guns and Roses

    Comment


    • #3
      Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

      Originally posted by Dalibor View Post
      Samo tijelo nećeš oblikovat i upitno je što ćeš gubiti.
      Potpis. Mislim, tijelo neće imati razloga očuvati mišiće, bez obzira na unos P, ako ih nećeš koristiti.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

        Svakodnevno smanjenje klorijskog deficita ubijedilo bi tijelo da je to stanje normalno pa bi prestalo sa smanjenjem potkoznog masnog tkiva. Na taj nacin bi se smanjio bazalni metabolizam, na taj nacin cak je moguce i povecanje masnih naslaga. Kalorijski bi se deficit trebao ostvarivati na nacin da si 1,2,3 dan u kalorijskom deficitu od 1000 kcal a 4 dan u plusu 1000 kcal 4,5,6 dan opet u deficitu pa 7 opet u suficitu. Kroz ovaj nacin u gubitku si oko 750 kcal sto odgovara smanjenju oko 100 g potkoznog masnog tkiva dnevno.
        Bez treninga s utezima misici nebi imali razloga rasti, potrebno je imati sto vecu misicnu masu iz razloga sto bi se na taj nacin povecao bazalni metabolizam, time i veca kalorijska potrosnja, time i veci gubitak iz potkoznog masnog tkiva na dnevnoj bazi.

        Comment


        • #5
          Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

          Originally posted by Dragan86 View Post
          Svakodnevno smanjenje klorijskog deficita ubijedilo bi tijelo da je to stanje normalno pa bi prestalo sa smanjenjem potkoznog masnog tkiva. Na taj nacin bi se smanjio bazalni metabolizam, na taj nacin cak je moguce i povecanje masnih naslaga. Kalorijski bi se deficit trebao ostvarivati na nacin da si 1,2,3 dan u kalorijskom deficitu od 1000 kcal a 4 dan u plusu 1000 kcal 4,5,6 dan opet u deficitu pa 7 opet u suficitu. Kroz ovaj nacin u gubitku si oko 750 kcal sto odgovara smanjenju oko 100 g potkoznog masnog tkiva dnevno.
          Bez treninga s utezima misici nebi imali razloga rasti, potrebno je imati sto vecu misicnu masu iz razloga sto bi se na taj nacin povecao bazalni metabolizam, time i veca kalorijska potrosnja, time i veci gubitak iz potkoznog masnog tkiva na dnevnoj bazi.
          na koji si način dobio brojku 750?

          po mojoj logici ako si tri dana u deficitu od 1000 kcal i četvrti dan u suficitu od 1000 kcal, onda bi ukupna potrošnja trebala biti 2000 kcal u 4 dana. tj 500 kcal dnevno, a ne 750.

          ili nisam najbolje shvatio program?

          Comment


          • #6
            Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

            Originally posted by budala View Post
            na koji si način dobio brojku 750?

            po mojoj logici ako si tri dana u deficitu od 1000 kcal i četvrti dan u suficitu od 1000 kcal, onda bi ukupna potrošnja trebala biti 2000 kcal u 4 dana. tj 500 kcal dnevno, a ne 750.

            ili nisam najbolje shvatio program?
            Na ovaj način : 3 dana u minusu -3000
            1 dan u plusu -3000 + 1000= -2000
            3 dana u plusu -2000 + 3000 = -5000

            5000 kcal / 7 dana = 714 kcal, napisao sam oko 750, nisam htio pisati cifru u gram....

            Comment


            • #7
              Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

              Originally posted by Dragan86 View Post
              Na ovaj način : 3 dana u minusu -3000
              1 dan u plusu -3000 + 1000= -2000
              3 dana u plusu -2000 + 3000 = -5000

              5000 kcal / 7 dana = 714 kcal, napisao sam oko 750, nisam htio pisati cifru u gram....
              Ovdje si nešto zajebao sa matematikom.
              http://www.myspace.com/daliborzulejhic

              I know it's hard to keep an open heart
              When even friends seem out to harm you
              But if you could heal a broken heart
              Wouldn't time be out to charm you

              November Rain, Guns and Roses

              Comment


              • #8
                Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                Originally posted by Dragan86 View Post
                Potrosnja masti u idealnim uvjetima bila bi oko 0,5 kg tjedno. Sto znaci 2 kg mjesecno. U idealnom slucaju trebala si smrsavjeti 8 kg mjesecno sto znaci da se ovdje dogodio veliki gubitak misicne mase.



                Originally posted by Dragan86 View Post
                Na ovaj način : 3 dana u minusu -3000
                1 dan u plusu -3000 + 1000= -2000
                3 dana u plusu -2000 + 3000 = -5000

                5000 kcal / 7 dana = 714 kcal, napisao sam oko 750, nisam htio pisati cifru u gram....


                Aj da je prvi put pa bih rekao, ali sad vec polako mislim da je vrijeme da se ostavis matematickih formula i teoretiziranja sto tko moze a sto netko ne moze, pre duboko si usao u teoriju i matematiku s cvrstim uvjerenjem da je nemoguce postici ista van toga.

                Comment


                • #9
                  Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                  Originally posted by WTF View Post







                  Aj da je prvi put pa bih rekao, ali sad vec polako mislim da je vrijeme da se ostavis matematickih formula i teoretiziranja sto tko moze a sto netko ne moze, pre duboko si usao u teoriju i matematiku s cvrstim uvjerenjem da je nemoguce postici ista van toga.
                  Ti umjesto da ispravljas lapsuse pronadji koju vjezbu za prsa, vidim jako su ti dobra)))

                  Comment


                  • #10
                    Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                    Buuuuuuuuuuuurn!
                    "What the mind believes the body achieves."

                    Comment


                    • #11
                      Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                      Originally posted by Dalibor View Post
                      Ovdje si nešto zajebao sa matematikom.
                      Istina, na brzinu sam pisao.. Znaci ovako:
                      ako si prva 3 dana u minusu 1000 kcal po danu znaci da si u minusu 3000
                      4 dan u plusu 1000 kcal - sada si minusu 2000
                      sljedeca 3 dana si u minusu po 1000 kcal- to znaci da su ukupno u minusu 5000 kcal
                      5000 kcal / 7 dana = 714 kcal
                      To bi na dnevnoj bazi bilo oko 100 grama iz masnog tkiva u idealnim uvjetima...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                        Originally posted by Dragan86 View Post
                        Ti umjesto da ispravljas lapsuse pronadji koju vjezbu za prsa, vidim jako su ti dobra)))
                        Svjestan sam nedostataka na sebi, da nisam vjerovatno nebi ni trenirao a niti placao Marka
                        Neznam zasto se vrijeđaš, pa dva puta si promasio ono sto prvašić izracuna u sekundi, bez uvrede ali stvarno....

                        Comment


                        • #13
                          Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                          Originally posted by Dragan86 View Post
                          Istina, na brzinu sam pisao.. Znaci ovako:
                          ako si prva 3 dana u minusu 1000 kcal po danu znaci da si u minusu 3000
                          4 dan u plusu 1000 kcal - sada si minusu 2000
                          sljedeca 3 dana si u minusu po 1000 kcal- to znaci da su ukupno u minusu 5000 kcal
                          5000 kcal / 7 dana = 714 kcal
                          To bi na dnevnoj bazi bilo oko 100 grama iz masnog tkiva u idealnim uvjetima...
                          100 grama dnevno je 3000 grama mjesecno, sto je 3 kilograma mjesecno... zar ne?

                          Originally posted by Dragan86 View Post
                          Potrosnja masti u idealnim uvjetima bila bi oko 0,5 kg tjedno. Sto znaci 2 kg mjesecno.
                          Opet sam sebe demantiraš? Koji su na kraju idealni uvjeti?

                          Comment


                          • #14
                            Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                            Hvatate se za sitnice, shvatili ste poantu ali zelite ipak ispraviti.. Brzina pisanja je bila takva da sam napravio lapsus, nadam se da ste shvatili kako treba ostvariti kalorijski deficit. Ako mislis da ce rezultati doci spontano i neplanirano, bez izracuna bazalnog, aktivnog metabolizma te ostvarivanjem kalorijskog deficita na temelju metabolizama varas se. Ako je po vama cura koja je napisala da je u 4 mjeseca skinula 15 kilograma napravila dobar posao zivite i dalje u tom uvjerenju...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Je li moguće skinuti salo bez ikakve aerobne/anaerobne aktivnosti

                              Originally posted by Dragan86 View Post
                              Hvatate se za sitnice, shvatili ste poantu ali zelite ipak ispraviti.. Brzina pisanja je bila takva da sam napravio lapsus, nadam se da ste shvatili kako treba ostvariti kalorijski deficit. Ako mislis da ce rezultati doci spontano i neplanirano, bez izracuna bazalnog, aktivnog metabolizma te ostvarivanjem kalorijskog deficita na temelju metabolizama varas se. Ako je po vama cura koja je napisala da je u 4 mjeseca skinula 15 kilograma napravila dobar posao zivite i dalje u tom uvjerenju...
                              Ja zivim u uvjerenju da ako je cura izgubila 15 kiograma u 4 mjeseca a da je sama sebi zadovoljna izgledom onda smatram da je napravila fantastican posao bez obzira na posljedice gubitka misicne mase...
                              Napravila je odlican posao, jer nije lako izgubiti 15 kg u 4 mjeseca, ni jedna pretila osoba bila muska ili zenska se nece zadovoljiti da s pocetim kapitalom od 120 kg tjelesne tezine gubi 2 kg mjesecno, tako da DA, fantastican posao je napravila....

                              Comment

                              Working...
                              X