Announcement

Collapse
No announcement yet.

Veslanje na ergometru kao cardio, kojim tempom?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Veslanje na ergometru kao cardio, kojim tempom?

    Pozdrav svima, ako može jedno brzinsko pitanje.

    Nedavno sam počeo s veslanjem na ergometru 3 puta tjedno po 45 minuta. Ne ujutro i ne na tašte. Pri tome pređem malo više od 10 km uz potrošenih cca 650 kalorija i uz prosjek 2.10 min/500 m. U toku treninga se dobro oznojim, ali nakon toga nisam umoran i mislim da bi mogao i više napraviti. Zato mislim uskoro povećati trajanje na 60 minuta.

    Zanima me dali ovim tempom mogu skinuti salo s trbuha u relativno kratkom roku (do 12. ili 1. mjeseca). Cilj mi je skinuti salo s trbuha, imam veliku loptu a na ostatku tijela sam mršav kolko tolko. Dali je to preveliki napor za mišiće, ili premali? Nemam pulsmetar pa neznam dali sam u onoj fat burning zoni ili se troše mišići. Uz taj trening još 2 puta tjedno radim s utezima, posebno ruke i posebno noge. Pijem neke fat burnere prije, i proteine (ili konkretan obrok) nakon treninga. Prehrana mi je polu sređena, i unosim dosta manje kalorija nego mi treba, plus još dodatne potrošim treninzima. Dali nešto radim krivo i kako bi još mogo povećati trošenje masti. Hvala na odgovorima

  • #2
    Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

    Mislim da ti je puls prilikom veslanja veci od 150 , barem je uvijek meni bio dok sam trenirao veslanje ,a 2.10 se smatra nekim laksim cardiom ( jer se na treninzima vuklo 2,00 minimalno ) , ali mislim da bi ti bilo bolje da ostavis to veslanje za 2 x tjedno i to odvojeno od treninga sa utezima i malo vise paznje posvetis treningu s utezima koji je kljucni u tome da jos brze sagorijevas kalorije ( jer je racunica jednostavna , sto vise misica = lakse sagorijevanje kalorija , tj. tijelo vise trosi ) . Mislim da ti fat burneri nisu potrebni jer su rijetko ucinkoviti , radje za te novce uzmi cofein u tabletama i zeleni caj.

    I neznam iskreno kako se ne umoris kad predjes vise od 10km na tempu 2.10 , ili radis krivom tehnikom , znaci prvo idu noge pa ledja i na kraju ruke prema nazad te vodi racuna o disanju dok sve to radis.
    Last edited by seage; 01-10-12, 21:47.
    There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
    - Aldous Huxley

    Comment


    • #3
      Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

      tnx na savjetu, uglavnom bavio sam se prije veslanjem tako da tehniku znam ). A ne umorim se, velim to je onaj prosjek koji piše na kraju, inače provlak mi varira od 1,50 do 2,30, radim kao interval 4 minute na 2.10 npr onda jednu minutu 1.50 pa opet u krug i tako 45 minuta. Za vrijeme toga se fkt umorim,ali velim, kad se ustanem i razgibam, ko da bi mogo opet. Ugl nije problem, mogu stavit obrnuto, 2x veslanje a 3x utezi, al eto pošto mi se ovakva koncepcija sviđa zanima me kaj bi mogo postić u dva-tri mjeseca da radim ovako. Što se tiče fat burnera, i ja mislim da ne djeluju, samo se više znojim znači vjerojatno izbacujem vodu,a to je po meni još gore. Tako da kad potrošim ovo pakiranje prelazim sigurno na kofein )

      Comment


      • #4
        Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

        Ili cak mozes uzeti efedrin + cofein + aspiring ( tzv. ECA ) koji se ne smatra AAS ni nesto slicno , vec pomaze kod "rezanja" , neki na forumu to koriste pa neka oni napisu svoja iskustva , jer dobijas tzv. "KICK" prije treninga , a i pomaze navodno u vecoj potrosnji masti tokom treninga. Naravno , nakon nekoliko tjedana moras uzeti odredenu pauzu .
        There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
        - Aldous Huxley

        Comment


        • #5
          Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

          Ja sam 10 godina trenirao veslanje i ne mogu pobjeci od ergometra, jednostavno ga obozavam. Pri nekoj prosjecnoj brzini sam jucer bas gledao trosi između 1200-1400 kalorija na sat... sto je NE NE na masi...a na defki cu ga peglati uredno.

          Comment


          • #6
            Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

            Originally posted by WTF View Post
            Ja sam 10 godina trenirao veslanje i ne mogu pobjeci od ergometra, jednostavno ga obozavam.
            Također! Ergometar je zbilja savršena sprava!
            Uglavnom odradim 5km za 25 min, to mi je sasvim dovoljno... Ne volim klasični kardio nikako, tako da me ovo spašava

            "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

            Comment


            • #7
              Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

              Ergometar je savrsena sprava za rekreativce , ali kada se priprema za pr. drzavno onda vjerujem da mnogi veslaci kao sto sam i ja , nisu ga voljeli jer jednostavno sjebe psihu
              There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
              - Aldous Huxley

              Comment


              • #8
                Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

                Originally posted by seage View Post
                Ergometar je savrsena sprava za rekreativce , ali kada se priprema za pr. drzavno onda vjerujem da mnogi veslaci kao sto sam i ja , nisu ga voljeli jer jednostavno sjebe psihu
                hehe, u vrijeme dok sam trenirao veslanje mrzio sam i ergometar i bazen i kilometre trcanja, skakanja..raznorfaznih drk*anja...a najvise trenera koji me je svaki dan bar 5 puta opi*zdio nogom u guzicu, naposljetku sam izbacen iz kluba jer sam bio dobar hehe
                sad kad gledam unatrag sretan sam sto sam ga trenirao, jer za razviti se je savrsen sport, od malog debelog dječarca izrastao sam dobrih 193 cm i zahvaljujuci veslanju brze sam napredovao kad sam krenuo u gym - tijelo pamti
                Da se vratim ''on track'' ... vecina nas se ne sprema za ništa pa si dozvoljavamo obozavati ergometar

                Comment


                • #9
                  Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

                  Ma i ergometar je mila majka kad se usporedi kad bi se otislo po zimi na more i onda ako se promasi zaveslaj , nije bas ugodno kupati se
                  There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                  - Aldous Huxley

                  Comment


                  • #10
                    Re: Veslanje kao cardio, kojim tempom?

                    Kada sam vidio naslov teme prva misao mi je bila da kao bivsi veslac znam dosta o ergometru pa mogu doc dijelit pamet sa terminima provlak i sl. x)
                    No sad vidim da je pola foruma treniralo veslanje. ahahhaha
                    I upravo to, covjek koji nije trenirao veslanje ne zna sto je "mržnja". Koliko je ta sprava meni bila omražena, to nije istina, cijelu freaking zimu samo na toj vrazjoj spravi... dok sada rado sjednem na njega. No jos uvijek samo za zagrijavanje, mislim da ce proci desetljeca prije nego odradim 45minuta na njemu.

                    Btw. seage, ECA se ne smatra AAS no i dalje nije legalan, tocnije ovaj dio E (efedrin) je ilegalan stimulans...
                    -------------------------------=(| "PAIN IS MY FUEL!" |)=-------------------------------
                    Napreduje se... Avatar^^

                    Comment


                    • #11
                      Re: Veslanje na ergometru kao cardio, kojim tempom?

                      Znam to , jer sam to i napisao u postu gore
                      A istina , nakon sto sam prestao s veslanjem mi je fino opet sjesti na ergometar bez pritiska i testova koje smo imali na 2 ili 6 km pa ti vuci tempom 30 najmanje
                      There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                      - Aldous Huxley

                      Comment

                      Working...
                      X