Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cutting - na jednostavan način ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cutting - na jednostavan način ?

    bok,

    u naslovu piše jednostavan no nisam mislio na "lagan" nego "pojednostavljen"
    jer... svi znamo koliko je kcal in vs kcal out u osnovi jednostavan princip.

    ==
    prije nego krenem sa pitanjima, da predočim sadašnje stanje:

    uopće nemam osjećaj gladi,
    jedem zapravo jer mi je "dosadno" jer mi se nešto žvače itd (da, tu naviku ću izbaciti ASAP)

    kak nisam nikakav master-šTef ... zapravo jedem jednom-dvaput dnevno (kad dođu moji s posla)... a baš neki razlog za ić jest... često ni tad nisam gladan
    tj oko 18h prvi obrok i onda kasnije .... samo nešt grickam iz dosade, kao što sam rekao.. a baš sam neki karakter

    recimo da to grickanje dosegne 4-6k kalorija.... da, neki binge eating disorder me oprao u zadnje vrijeme....

    pa nevezano dal se trudio jesti Low-carb (keto) ili sve....
    ak sam u modusu "low carb" ... onda grickam kobasice, čvarke, .... "epic meal time"
    ak sam u modusu "sve" ... onda .... ajme sram me je
    ===

    dakle, jučer sam "lupio šakom o stol" i rekao si: dosta je bilo ovih *****rija

    ===

    računajući na to da sam se ukrmio fakat prestrašno (iako sam uz neki strength training natukao i dosta mišića)

    odlučio sam obaviti jednu "master-cut" fazu...

    ...prema kalkulatorima tdee mi je oko 2000... a ja sam lagano nestrpljiv, što bi reklo - potrebno mi je 1200kcal dnevno... za skidanje
    također uz neki lagani cardio/weight training
    (šetnja od par sati... do kafića... pa produžit na trening... pa pješke opet doma)


    kako svi kažu da je prehrana ipak 80% uspjeha. zanima me što mi vi predlažete

    .... s obzirom da sam pokušao sve načine prehrane - spoznao sam da fakat najbolje funkcioniram na ketogenoj.
    ... a isto tako... zbog trenutnog načina života praktički "gladujem/postim" barem 18h ... tzv Intermittent Fasting

    ===

    kad se govori o kalorijskom deficitu - zapravo nije bitno o kojoj se "dijeti" radi ... ali ipak bih volio da je neka "satisfying" ... u mom slučaju - ketogena. (ili ciklirana ketogena....)

    pa bih lijepo zamolio za neki 7-day meal plan (svaki dan max 2 obroka) ukupno 1200kcal dnevno
    (najviše preferiram jaja.... na 1000 načina.... i (konzerviranu) ribu.... staroj se više puta neda kuhati, a nema baš ni nekih namirnica)

    OD SRCA HVALA!
    Black leather, knee-hole pants

  • #2
    Re: Cutting - na jednostavan način ? (duži tekst)

    Pročitaj OVO, mozda je to ono sto tebi odgovara. Visina, težina ???

    Comment


    • #3
      Re: Cutting - na jednostavan način ? (duži tekst)

      173cm, 78kg... is kako me sram , još jednom


      fala za članak! (friški je)
      budem komentirao tamo, pa možda i od autora čujem još koju.
      Black leather, knee-hole pants

      Comment


      • #4
        Re: Cutting - na jednostavan način ?

        uspio sam ispisati oko 8kg vode u manje od tjedan dana

        ...svaki dan sam se pridrzavao slijedeceg:
        IF + keto
        1200kcal
        2h hodanja
        1h+ trening (20min ski steps/jumping jacks// lupanje po vreci 40min+ i/ili treninzi s girjama/utezima/ ili vlastitom tezinom: trbusnjaci, marinci, sklekovi, cucnjevi...)


        edit:
        moze netko malo pripomoc sto raditi u slucaju kad bi iz dosade u vecernjim satima nesto stavio pod zub....? ili kad se vec radi o fastingu... kako uspješno ubiti apetit
        jedan dan sam tako popio 2L zelenog caja, al nije pomoglo....

        probao sam i vrh zlicice kakao praha sa sasladjivacima... ni to ne radi...

        na kraju sam vise od ludosti zveknuo par tableta za spavanje...

        ...e, probudio sam se ukocen totalno.... al sam si rekao, bez muke nema nauke. tak da sam opet odradio setnju od 2h ... popio kavu , odradio trening, zujao okolo.... i dok sam dosao doma, vec je bio window za klopu... pojeo sam opet umjereno...
        Last edited by Weedeemer; 26-11-12, 01:50.
        Black leather, knee-hole pants

        Comment


        • #5
          Re: Cutting - na jednostavan način ?

          dijeta konačno sređena.

          možete mi, naljepše vas molim, sastaviti neki plan treninga za maksimalno "prženje"
          da, naravno da bih htio škembu maknut... al, svjestan sam da ću gubiti kako mi je već suđeno.

          trenutno ovako stvari stoje

          sat vremena hodanja, (5km/h)
          pauza,
          sat vremena boks (ski steps, jumping jacks, štrik, lupanje po vreći, štrik... a opet zna bit i trening s girjama)
          sat i nešto hodanja (5km/h)

          moja procjena je da na ovo potrošim ~1000kcal


          puno hvala!
          Black leather, knee-hole pants

          Comment


          • #6
            Re: Cutting - na jednostavan način ?

            UPOMOC !!

            nekaj mi se dogodilo, ne znam kaj tocno, ugl, ne mogu hodat, noga mi je natecena, boli da to nije normalno.

            bojim se da ne zavrsim u invalidskim kolicima kakvo mi je stanje.

            jel ikako moguce skinuti visak kg dok sam faking nepokretan

            ajme

            pucam si u glavu
            Black leather, knee-hole pants

            Comment


            • #7
              Re: Cutting - na jednostavan način ?

              pa brijem da je moguće...vidio sam masu ljudi u kolicima koji voze uzbrdo po cesti..moj bratić je svakog dana dok je bio doživotni invalid prelazio krčki most naprijed nazad..

              Comment


              • #8
                Re: Cutting - na jednostavan način ?

                Originally posted by Weedeemer View Post
                UPOMOC !!

                nekaj mi se dogodilo, ne znam kaj tocno, ugl, ne mogu hodat, noga mi je natecena, boli da to nije normalno.

                bojim se da ne zavrsim u invalidskim kolicima kakvo mi je stanje.

                jel ikako moguce skinuti visak kg dok sam faking nepokretan

                ajme

                pucam si u glavu
                skidanje sala ti nikako ne treba biti briga kad ti je zdravlje u pitanju ( tj. zdravlje je na prvom mjestu)



                to sto sebi radis je lose za tebe dugorocno gledano... previse se opterecujes tim stvarima a zanemarujes osnovne poput zdravlja, zdravog duha.. itd.
                A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                * SHUT UP AND SQUAT *

                Comment


                • #9
                  Re: Cutting - na jednostavan način ?

                  Originally posted by Šjor Bepo View Post
                  pa brijem da je moguće...vidio sam masu ljudi u kolicima koji voze uzbrdo po cesti..moj bratić je svakog dana dok je bio doživotni invalid prelazio krčki most naprijed nazad..

                  Ahahahahahha

                  hahahahahha
                  ashdhadhsahfasofha
                  hahahahshhaahaha
                  "What the mind believes the body achieves."

                  Comment


                  • #10
                    Re: Cutting - na jednostavan način ?

                    A jesam se pokidao na ovo , strasno.
                    There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                    - Aldous Huxley

                    Comment


                    • #11
                      Re: Cutting - na jednostavan način ?

                      može komentar na ovakav plan?

                      9 - 14.50h - ustajanje i brzi hod do birca - (1h) - crna kava bez mlijeka - povratak doma (1h) - tu planiram još neku suplementaciju ubacit za podignut ritam srca a onda možda i otrčim do birca kad se stvar zalaufa...

                      14.50h - 10g BCAA (ili 30g whey) + suplementacija za dizanje heart rate

                      15-16h - teretana - weight trening

                      -nakon teretane opet suplementacija za šprint do doma-

                      18h - obrok#1

                      negdje poslije - obrok#2

                      23h - počinak

                      (leangains)

                      whey : 130kcal (izolat, minimalno UH, 30g P i 1g M)
                      obrok#1: meso ili jaja + zelenjava..
                      obrok#2: posni sir (75-85kcal/100g)



                      sad još ako ima tko dobar još da mi da par prijedloga u vezi klope:
                      macrose sam postavio cca 50/25/25 ili 65/25/10 (P/U/M)

                      a mislim da ovu količinu UH vrlo lako nabijem sa posnim sirom i zelenjavom...
                      također, masti nisu bed... par kapsula omega3, losos, jaja...


                      puno hvala na odgovorima!

                      p.s. noga i dalje boli za popizdit...(doktori rekli nešto u stilu - istegnuće hvatišta tetive...na samom spoju noge i prepona... baš neko sjebano mjesto)
                      Last edited by Weedeemer; 08-12-12, 22:08.
                      Black leather, knee-hole pants

                      Comment


                      • #12
                        Re: Cutting - na jednostavan način ?

                        Originally posted by Weedeemer View Post
                        može komentar na ovakav plan?

                        9 - 14.50h - ustajanje i brzi hod do birca - (1h) - crna kava bez mlijeka - povratak doma (1h) - tu planiram još neku suplementaciju ubacit za podignut ritam srca a onda možda i otrčim do birca kad se stvar zalaufa...

                        14.50h - 10g BCAA (ili 30g whey) + suplementacija za dizanje heart rate

                        15-16h - teretana - weight trening

                        -nakon teretane opet suplementacija za šprint do doma-

                        18h - obrok#1

                        negdje poslije - obrok#2

                        23h - počinak

                        (leangains)

                        whey : 130kcal (izolat, minimalno UH, 30g P i 1g M)
                        obrok#1: meso ili jaja + zelenjava..
                        obrok#2: posni sir (75-85kcal/100g)



                        sad još ako ima tko dobar još da mi da par prijedloga u vezi klope:
                        macrose sam postavio cca 50/25/25 ili 65/25/10 (P/U/M)

                        a mislim da ovu količinu UH vrlo lako nabijem sa posnim sirom i zelenjavom...
                        također, masti nisu bed... par kapsula omega3, losos, jaja...


                        puno hvala na odgovorima!

                        p.s. noga i dalje boli za popizdit...(doktori rekli nešto u stilu - istegnuće hvatišta tetive...na samom spoju noge i prepona... baš neko sjebano mjesto)

                        ja sam mislio da se sprdas s onim postom jer je izgledao jako smijesno i kao da se sprdas,kao upomoc ne mogu hodat tako nesto slicno

                        posni nema puno uh,ima puno p,zelenjava je puna minerala,zna se koje su masti bed a koje nisu,mislim da pretjerujes sa boosterima,sjebat ces srce

                        Comment


                        • #13
                          Re: Cutting - na jednostavan način ?

                          Originally posted by Adatar View Post
                          ja sam mislio da se sprdas s onim postom jer je izgledao jako smijesno i kao da se sprdas,kao upomoc ne mogu hodat tako nesto slicno
                          što se posta tiče... neka panika me uhvatila...
                          a na kraju tog dana me još gro presjeklo...stara mi dala brufen (od kojeg nisam znao da imam stravične nuspojave)
                          i ....završio sam na hitnoj...

                          Originally posted by Adatar View Post
                          posni nema puno uh,ima puno p
                          ma ima dosta.... sad, ovisno o količini al je posni ful blizu 65/25/10

                          Originally posted by Adatar View Post
                          zelenjava je puna minerala,
                          uh bi u principu trebao služiti kao izvor energije...
                          al, još nisam zicer kak ću to inkorporirat

                          Originally posted by Adatar View Post
                          zna se koje su masti bed a koje nisu
                          izbjegavat ću koliko god mogu sve eventualne dodatne masnoće

                          Originally posted by Adatar View Post
                          mislim da pretjerujes sa boosterima,sjebat ces srce
                          ...ma, malo ...ne, kuiš... ono....

                          *tap*tap*tap*tap*tap*
                          Black leather, knee-hole pants

                          Comment

                          Working...
                          X