Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

    Novi sam na forumu, stoga vas prvo pozdravljam.


    Malo o meni: imam 180cm, 83kg, treniram plivanje i imam siroka ramena, neznam zasto , ali se jako jako brzo debljam i
    sve bi to bilo ok kad bih znao razlog (znam da sad mislite da sam lud al slusajte dalje), moj mali nećak (2i pol god.)
    jede duplo vise od mene (samo da znate da nije zbog pretjeranog hranjenja), a ja jedem skroz malo,i to malo je npr.
    povrće,voće crveno meso(ponekad), i udebljam se isto tako jako jako brzo, od 21.12.2012. do 1.1.2013 sam skocio sa
    78,5 na 83 lol

    sada vas molim da procitate cilj

    Cilj: tjelo mi je građeno za mišiće, vidi se, ali normalno nista od misica dok ima sala, no to mi nije problem, jer imam veliku volju, zelju te znam da cu uspjet u svojoj namjeri ako se budem dovoljno trudio, i jos uspjesnije i brze ako mi date koji
    savjet i tako to
    Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice, al ajmo po redu, prvo salo.

    zamolba: ako ima itko iskusan da mi napise tablicu ili nekako drugacije, za svaki dan u tjednu koje vjezbe da radim
    (za skinit salo), znaci da pri tome podrazumjeva i 3put tjedno plivanje po 2sata dnevno. Imam također i utege pa
    moze i nesto sa njima. Zelio bih pri svojoj namjeri uspjet potpuno prirodno bez dodataka (prahova), ako me razumjete

    zamolba za admina: admine, molim te nemoj izbrisat ovaj post.

    Sada idem trcat, pa mi budite pozdravljeni dobri ljudi !

    Pozdrav od mene

  • #2
    Re: Zamolba za iskusne

    Prije nego išta dalje napišem da se osvrnem naovaj dio gdje nećak od 2,5god(!) jede više od tebe. To mi je stavrno teško za povjerovati.

    No, na pamet mi pada još jedna stvar. Naime, preporuča se jesti svaka 2-3 sata. A ZAŠTO? Zato da obrzaš metabolizam(koji je važan za gubljenje kg,tj.topljenje sala) te da tijelu daš potrebne hranjive sastojke,a da izbjegneš katabolizam. Tijelo je jako pametno i ako ti jedeš svaka 2-3 sata ono "zna" da će dobiti ubrzo novu hranu i da ovu koju si pojeo može potrošiti te time ne skladišti puno masti. Ako jedeš 1-2-3 obroka dnevno razmak među obrocima je velik i onda tijelo "zna" da narednih 5-6 sati nećedobiti ništa i tada ima tendenciju spremanja većine u MAST! Zašto mast? Jer s emasti najsporije troše,a tijelu je primarna uloga osiguravanje energije da bi ono uopće moglo funkcionirati. I tu ljudi griješe kad su na dijeti pa jedu svega par obroka dnevno. Treba jest više obroka,u određenim količinama.

    S druge strane,dosta plivaš i teško mi je naći pozitivnu korelaciju između toga i debljanja pa će možda netko iskusniji znati bolje odgovoriti.

    Forum vrvi raznim programima i vježbama i čisto sumnjam da će ti netko ponuditi to sve gotov na pladnju tako da ti preproučam da sam malo prozujiš. oduzet će ti vremena,da,ali ćeš štošta naučiti pri tome.

    Ali nemaš određene vježbe za skinut salo. Imaš vježbe u kombinaciji sa cardiom i doborm prehranom - i to daje rezultate.

    Eto,toliko od mene
    TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

    Comment


    • #3
      Re: Zamolba za iskusne

      Ok, hvala na odgovoru. Kad si rekao da trebam jesti svaka 2-3 sata , na kakvu hranu mislis? Voce ili nesto drugo?

      Comment


      • #4
        Re: Zamolba za iskusne

        Trebas imat 5-6 obroka u danu, poslozis ih tako da jedes svaka 2-3 sata. Posto ti je cilj definicija trebao bio odrediti koliko ti kalorija treba i onda bit u kalorijskom deficitu 300-500kcal

        A jedes tako da su ti obroci P+M ili P+UH.
        Citaj malo po forumu primjere prehrane ostalih forumasa i onda vidi koje se namirnice najcesce koriste i pokusaj si slozit prehranu, a mi cemo ispraviti greske.
        I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

        Comment


        • #5
          Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

          Možda ti jednostavno plivanje ne godi za skidanje sala znam da zvuči glupo ali zadnje 1-2 kg sala sa plivanjem je jako teško skinuti određenim ljudima, prije će im krenuti mišići. Ima taj tip ljudi, npr čovjek koji je preplivao La manche krenuo je sa sedam kila masnog tkiva i nekih 75 kg, a došao je sa 67 kg, a ostao mu je 1-2 kg masnog tkiva. Jednostavno voda je hladna i tijelu treba ta masnoća kao toplotna izolacija. Isto i ja dok sam trenirao plivanje skoro svi smo mi bili izdefinisani ono plivački, ali jedan jaran među najboljim plivačima nikada nije mogao da skine onaj zadnji sloj sala, sve dok nije počeo sa teretanom.

          Comment


          • #6
            Re: Zamolba za iskusne

            Originally posted by noob View Post
            Ok, hvala na odgovoru. Kad si rekao da trebam jesti svaka 2-3 sata , na kakvu hranu mislis? Voce ili nesto drugo?
            Voće možeš u međuobroke ubaciti,ali obroke o kojima ja pričam moraju biti konkretni,dakle ovako kao ti je Rijeka napisao
            TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

            Comment


            • #7
              Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

              Na plivanje idem cisto iz rekreacije, a posto idem u skolu nije mi bas zgodno jest svaka 3 sata pa zato pitam sta bi to trebalo biti i u kojoj kolicini te kolko kcal, znam da sam naporan nemogu bas nac sve sta me zanima. Sori

              Comment


              • #8
                Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                Originally posted by noob View Post
                a posto idem u skolu nije mi bas zgodno jest svaka 3 sata
                I ja idem u skolu pa?
                Napravis si sendvic od integralnog kruha i pilece salame
                Uzmes posni sir
                Napravis protein bars

                Ne znam u cemu je problem

                a ovo u kojoj kolicini te koliko kcal to je tvoj izbor bitno da si na kraju dana u deficitu 300-500kcal
                I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                Comment


                • #9
                  Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                  Znaci trebam prvo jedan dan izracunat kolko cu pojest (kcal) sveukupno pa se prema tome ravnat. Mozes mi jos samo reci kako da izracunam npr. Kolko kcal ima jedan tanjur variva il tako nesto, npr kolko ima sendvic..

                  Comment


                  • #10
                    Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                    http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

                    izracunaj BMR i TDEE
                    i onda od TDEE odbijes 250-500 kcal to ovisi o tebi
                    onda sastavi jedan plan prehrane i postaj ga ovdje pa cemo ti mi rec sto valja a sto ne
                    imas dosta tema o namirnicama tipa koje su proteinske namirnice, zdrave masti, slozeni ugljikohidrati itd.

                    Najbolji savjet koji ti mogu dat je da pocnes citat forum, vjeruj mi prepun je stvari koje ce ti pomoci.
                    I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                    Comment


                    • #11
                      Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                      U školi si možda kaj 8 sati? Dakle ako ti je škola ujutro pojedeš svakako doručak,jedan obrok pod odmorom i sljedeći kad dođeš doma. To ti je otprilike taj razmak,3-4sata. Neće se niš gadno dogoditi ako pojedeš nakon 4 sata. I to su ti već 3 obroka. I strpaš bez beda još 3 i eto..

                      Rijeka ti je super napisao...integralni sa šunkom. Imaš onu pureću delux šunku. I to ti je čisto solidan obrok za prvu pomoć. A i proteinske su super za slzčajeve kad nemaš vremena jesti.

                      Sve se može kad se hoće Ja znam biti na faksu cijeli dan pa si od doma furam posudice s tijestom/rižom i mesinom =)
                      TRAIN LIKE IS WATCHING !!!!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                        ok hvala puno
                        jeste culi mozda za onog lika na youtube onaj neki chang il kako se zove pa nesto 5mins fat belly destroyer, ako moze itko pogledat i rec jel je to za ista il cista laz, ako nije problem, i jos jedna stvar, jucer sam u ovo vrijeme imo 83kg ,a sad imam 81,5 kako je to moguce ljudi :O

                        Comment


                        • #13
                          Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                          Vjv si malo vode izbacio neznam.
                          Al moj savjet ti je NE VAZI SE SVAKI DAN.
                          Uzmi si jedan dan u tjednu npr ja se vazem svakih 7 dana nakon male nuzde.

                          Kad sam bio na defki vagao sam se do 4 puta na dan (poludio sam bio xD), tezine ti variraju, ne mozes imat istu kilazu ujutro i nakon 4 obroka,3 L vode bla bla nebitno kuzis?

                          A ovo 5 minut fat belly destroyer sam gledao ako mislimo na isto. NE MOZES skidati salo samo sa stomaka npr...Salo se skida sa cijelog tijela ravnomjerno.
                          Pravilna prehrana, trening i kvalitetan odmor i vidjet ces kako ce salo odlazit
                          I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                            Razumijem, ali to se isto moze primjenit nakon svega toga?
                            I jel normalno da moje tjelo treba 2013 kcal dnevno ? I jos kad bi mi netko reko kako da racunam kcal svega pojedenog bio bih presretan

                            Comment


                            • #15
                              Re: Zelio bih skiniti to nesto sala i istaknuti misice

                              Da, al nakon sto jos uracunas i aktivnosti (TDEE) onda tek oduzmes 500kcal
                              Hm, pokusat cu ti dat primjer. Odlucio si da ces uzimat 2,5g P po kilogramu tezine.
                              To je 80*2,5= 200g proteina, 1 g proteina ti je 4 kalorije. Znaci 200g proteina = 800kcal.

                              Pojedes 200g piletine to ti je cca 240kcal, 42g proteina i nesto sitno masti
                              Svaki obrok treba biti P+UH (ujutro i oko aktivnosti) ili P+M
                              ajmo rec da ti je ovo obrok prije teretane, nadodas ovdje 50g rize to ti je cca 180kcal (proteine iz rize ne racunas jer nemaju potpuni sastav) 37Ugljikohidrata i nesto sitno masti

                              Znaci ukupno 420kcal 42gP 37gUH i cca 7gM

                              Malo sam zakomplicirao i vjv neces nista razumjet al neznam kako da drukcije objasnim

                              evo ti tablica prouci ju malo http://www.building-body.com/tablicn...sti-hrane.html
                              I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                              Comment

                              Working...
                              X