Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gubitak kilograma - koliki bi trebao biti intenzitet treninga, obroci prije i poslje treninga?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gubitak kilograma - koliki bi trebao biti intenzitet treninga, obroci prije i poslje treninga?

    Dakle ja sam vidio po forumu dosta postova o ovome ali iskreno nisam bas strpljiva osoba a ima previse slicnih tema i jos uz to ima dosta nejasnih pojmova (meni) npr HIIT,kardio....svatko ima svoju teoriju.Imam skoro 18g i oduvijek imam problema s kilazom,imam 89kg sto i nije previse ali meni smeta.Nemam pivski trbuh nit ista jer sam prije isao u teretanu,ali je vecina tog sala na bokovima i to me smeta.Znam da je najvaznija prehrana,ali iskreno ja nemam pojma odakle poceti,sve bih probao samo da se rijesim ali jednostavno akd cujem ono jedi zeleno,ovo,ono poludim.Znaci neko okvirno pitanjeoceo bih vjezbati kod kuce malo intenzivnije znaci kakvi bi trebali biti moji obroci prije i poslje treninga,kao sto neki kazu bez UH ili?stvarno nezz odakle krenuti,yahvaljujem na svakom odgovoru XDDD
    -P.S. prehranu bih volio bez suplemenata jer mi nisu dostupni za kupnju,ni kod mene ni u blizoj okolic.... HVALA

  • #2
    Re: Pomoc kod gubitka kg

    Nemaš strpljena za čitati i naučiti kako ćeš imati za trening i prehranu.

    Isto tako je i meni bilo u početku misleći ma ovo je vrijeme interneta šta ću ja sad tu čitati članke i razna mišljenja samo ću pitati na formu i dobiti na pladnju, nije tako i što prije shvatiš prije ćeš početi ozbiljno raditi Ne može ti nitko samo ubaciti u glavu znanje, zato čitaj forum, ovakvih tema ima na pretek ne znam što točno želiš, kako bez UH pa UH moraš unositi, e sad toliko to zavisi.

    Dakle prvo kreni od čitanja foruma jer ovako nećeš daleko, ne znam što bih ti napisao kad nisi baš pitao konkretne stvari
    Evo jedan text za kardio http://www.building-body.com/Koja-ka...opi-masti.html

    Što bi ti radio kod kuće, nemoj mi smao kao neki moji prijatelji kažu napravili 20 sklekova i 50 trbušnjaka i ubili se od treninga..
    Last edited by Ilusion; 16-02-13, 00:16.

    Comment


    • #3
      Re: Pomoc kod gubitka kg

      Pročitaj ovo, sve tabove baš lijepo napisano.

      http://fitnessangels.net/hr/prehrana.php

      Imaš i na ovoj web stranici i njegove trening, a imaš i one kućne trening tipa Insanity i p90x. Pa malo googlaj.

      Comment


      • #4
        Re: Pomoc kod gubitka kg

        znam da sam ovim prvim postom ispao papak kao i svi pocetnici ali imam osjecaj da ne mogu pronac bas ono sto bi meni odgovaralo,npr upravo sad sam jedno pola sata citao postove ovog g kelly-ja i naisao na bas ono o cemu sam pisao 100 ljudi 100 razlicitih misljenja ovaj kaze da hiit ide na prazan zeludac,ovaj da ne,ovaj da je bolje aerobni trening za mrsavljenje a ovaj da je bolji duzi anaerobni....zbunjola
        eo konkretno:
        -koliki bi trebao biti intenzitet treninga i koliko treninga se preporuca tjedno (ne po 50 trbusnaka nego po programu iz teretane) za pocetnika koji zeli skinuti 5kg
        -unos kalorija
        -od svega sto se nalazi u frizderu sta ne treban izbjegavat,sir,jaja,meso...
        -da bi se sagorijelo salo jesu li bitniji u prehrani UH ili P

        Comment


        • #5
          Re: Pomoc kod gubitka kg

          INSANITY ak ćeš kući raditi. Nemaš šta da razmišljaš, br 1. za kućni fitness.Imaš i p90x ali za njega trebaš šipku za zgibove i bvije bučice i još nest nisam siguran. Ja bih radio p90x Insanity hybrid. U prva 2-3 mjeseca ćeš imati rezultate kako god radio kasnije to ide već puno bolje. Pročitaj onaj gore link.

          Comment


          • #6
            Re: Pomoc kod gubitka kg

            sipku napravim lako,a bucice imam od 3 kg pa se moze sve kombinirat

            Comment


            • #7
              Re: Pomoc kod gubitka kg

              evo poceo sam skidat insanity vjezbe preko torrenta,valjda ce bit ok XDD

              Comment


              • #8
                Re: Pomoc kod gubitka kg

                Originally posted by vackyable View Post
                sipku napravim lako,a bucice imam od 3 kg pa se moze sve kombinirat
                Sa bučicom od 3 kg mozes ubildati samo kažiprst.
                Bodybuilding is an art, your body is the canvas, weights are your brush and nutrition is your paint. We all have the ability to turn a self portrait into a masterpiece.

                Comment


                • #9
                  Re: Pomoc kod gubitka kg

                  haha pa čovik je reko bučice,to što imam su bučice a ako trebaju teži utezi za taj program otkud bi ja to trebao znati kad prvi put čujem za to XDD

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pomoc kod gubitka kg

                    po meni bilo kakav aerobni trening,niskog inteziteta za pocetka dok malo ne dodjes u kondiciju pa bi onda moga probat hiit, za pocetak izbaci apsolutno sve jednostavne ugljiko hidratehidrate eventualno koji komad voca i to kroz jutro, od komplesnih ugljikohidrata samo (riza,krumpir) ostalo sve sta jedes proteini i zdrave masti.Nakon sta povatas osnove i malo se pozabavis internetom proguglaj malo rotacije sa ugljiko hidratima da sad ne stavljam linkove sa drugih foruma , to je provjerena stvar i radi vise nego dobro.Jos jedna jako ucinkovita metoda je keto dijeta , to uglavnom bilderi odrade nakon rotacija da nestane i ono najmanje masti di je ostalo , pa za ketom po meni nemas nikakve potrebe.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Pomoc kod gubitka kg

                      Ok sad sam poceo sa ovim insanity vjezbama i stvarno su ubojite XDD.Konkretno zanima me ovon na kraju vjezbe kaze popijte svoj recovery shake ili tako nesto,znam da je PWM jako bitan ali ja ne znam sto bih pojeo,ne znam jer ne zelim suplemente(koji su mi usput tesko nabavljivi),danas sam se umorio ko pas a kad sam dosao kuci pojeo sam 2 banane i narancu jer sam racunao,ono,voce je OK,vjerovatno je krivo ali zato i pitam za pomoc jer je na netu jako malo stvari tj, recepata bezz suplemenata.Ynaci konkretno pitanjje je:sto pojest poslje treninga,UH , P ili nesto trece.Hvala

                      Comment


                      • #12
                        Re: Pomoc kod gubitka kg

                        Piletina(ili bilo koji drugi izvor proteina) + riža, krompir, grah, leća, grašak, razne vrste povrća. Zavisi od tvoje djete, ali ovo je neki univerzalni savjet.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Pomoc kod gubitka kg

                          Hvala

                          Comment


                          • #14
                            Re: Pomoc kod gubitka kg

                            jos samo nesto,za "dorucak",sirova jaja,koliko je to zapravo ucinkovito,je li ima vise proteina od kuhanih,od kajgane...nije mi problem pojest sirovo jaje ,pomijesam sa malo kras expresa i to je to ali kad sam vec tu reko da pitam XDDD

                            Comment


                            • #15
                              Re: Pomoc kod gubitka kg

                              Jaja se ne jedu sirova, progooglaj malo, Skuhaj ih ili isprži na teflonci radije ovo prvo.

                              Comment

                              Working...
                              X