Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija nakon mase

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Definicija nakon mase

    Pozdrav
    Nakon mjeseci dobivanja misicne mase dosao sam do kilaze iznad koje nebi isao s svojim godinama i visinom (kasnije mozda da) - trenutno imam 183cm i 81.5 kg,BF cca 12-13%
    Sad trebam malo savjeta u vezi definiranja
    Vježbanje,prehrana,suplementi i slično

  • #2
    Re: Definicija nakon mase POMOĆ

    Prehrana ti najbitnija... Uradi Cikliranje UH (Carb Cycling). Trening je nebitan kakav bude samo ubaci kardio min 3puta nedeljno. Kad zavrsis sa Cikliranje a nisi zadovoljan odma idi na Keto dijetu (imas na forumu procitaj) i to ce da bude finish. Pricekaj dr odgovore pa odluci
    I live for BODYBUILDING

    Comment


    • #3
      Re: Definicija nakon mase POMOĆ

      Originally posted by TheShadow View Post
      Prehrana ti najbitnija... Uradi Cikliranje UH (Carb Cycling). Trening je nebitan kakav bude samo ubaci kardio min 3puta nedeljno. Kad zavrsis sa Cikliranje a nisi zadovoljan odma idi na Keto dijetu (imas na forumu procitaj) i to ce da bude finish. Pricekaj dr odgovore pa odluci

      trening je bitan

      Comment


      • #4
        Re: Definicija nakon mase POMOĆ

        Originally posted by TheShadow View Post
        Prehrana ti najbitnija... Uradi Cikliranje UH (Carb Cycling). Trening je nebitan kakav bude samo ubaci kardio min 3puta nedeljno. Kad zavrsis sa Cikliranje a nisi zadovoljan odma idi na Keto dijetu (imas na forumu procitaj) i to ce da bude finish. Pricekaj dr odgovore pa odluci
        Pa trening je najbitnija stavka.. ne možeš mu reči da trening nije bitan naravno da je bitan! Prehrana je precijenjena s tim da ne kažem da nije bitna, bitni su macrosi koje reguliraš ovisno o svojem cilju!
        Originally posted by Songoku
        najbolji pwm je burek

        Comment


        • #5
          Re: Definicija nakon mase POMOĆ

          Originally posted by david22 View Post
          Pa trening je najbitnija stavka.. ne možeš mu reči da trening nije bitan naravno da je bitan! Prehrana je precijenjena s tim da ne kažem da nije bitna, bitni su macrosi koje reguliraš ovisno o svojem cilju!
          Prehrana je osnova ovog sporta !

          Comment


          • #6
            Re: Definicija nakon mase

            Originally posted by BBZ8 View Post
            Pozdrav
            Nakon mjeseci dobivanja misicne mase dosao sam do kilaze iznad koje nebi isao s svojim godinama i visinom (kasnije mozda da) - trenutno imam 183cm i 81.5 kg,BF cca 12-13%
            Sad trebam malo savjeta u vezi definiranja
            Vježbanje,prehrana,suplementi i slično
            Smanji unos kalorija,znači kalorijski deficit,i svako jutro odradi dobar cardio na prazan želudac.
            Ali naravno moraš pripaziti jer s malim unosom kalorija i previše cardia gubiš ono što si stvarao jako dugo-mišićnu masu

            Comment


            • #7
              Re: Definicija nakon mase POMOĆ

              Originally posted by Masahiko Kimura View Post
              Prehrana je osnova ovog sporta !
              prehrana je osnovna BB-a, al pocetnicima je daleko bitniji trening

              Comment


              • #8
                Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                Originally posted by david22 View Post
                Pa trening je najbitnija stavka.. ne možeš mu reči da trening nije bitan naravno da je bitan! Prehrana je precijenjena s tim da ne kažem da nije bitna, bitni su macrosi koje reguliraš ovisno o svojem cilju!
                Prehrana precijenjena?
                Zasto onda gledamo u teretanama ljude koji godinama treniraju a uvijek su isti?
                Jer ne paze na prehranu.

                Ne da nije precijenjena vec ti za kur.ac svi treninzi bez kvalitetne prehrane.

                E sad, pitanje je tko kako misli i gleda na napredak u teretanama. Netko komu je ideal slaganje mesa na špek taj ce sigurno reci "jebhes prehranu" a onaj tko zeli nizak BF i slaganje mesa na to ce znati da je "sve" u prehrani.

                Moj osobni omjer proveden na samom sebi bi okarakterizirao ovako:

                - treninzi 47.5%
                - prehrana 47.5%
                - odmor 5% ( jer vise od toga vremena nemam)

                ... Ali to sam samo ja...

                Comment


                • #9
                  Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                  Originally posted by WTF View Post
                  Prehrana precijenjena?
                  Zasto onda gledamo u teretanama ljude koji godinama treniraju a uvijek su isti?
                  Jer ne paze na prehranu.

                  Ne da nije precijenjena vec ti za kur.ac svi treninzi bez kvalitetne prehrane.

                  E sad, pitanje je tko kako misli i gleda na napredak u teretanama. Netko komu je ideal slaganje mesa na špek taj ce sigurno reci "jebhes prehranu" a onaj tko zeli nizak BF i slaganje mesa na to ce znati da je "sve" u prehrani.

                  Moj osobni omjer proveden na samom sebi bi okarakterizirao ovako:

                  - treninzi 47.5%
                  - prehrana 47.5%
                  - odmor 5% ( jer vise od toga vremena nemam)

                  ... Ali to sam samo ja...



                  ja imam losu prehranu a ipak napredujem kolko tolko, a da imam siper prehranu a ne treniram nebi napredovao 100%

                  Comment


                  • #10
                    Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                    da imaš dobru prehranu a ne treniraš, mogao bi izgledati bolje nego da imaš lošu prehranu a treniraš
                    (ne govorim konkretno o tebi nego inače)

                    zar u tvojoj teretani nema debelih ili mršavih muškaraca/žena, svejedno
                    mogu oni trenirati koliko god dobro hoće, ali ako je prehrana loša (a je čim su takvi kakvi su) nema nikakvih rezultata

                    i onda kukaju kako ne mogu smršati/udebljati se, a prehrana 0 bodova

                    samo što je uvijek lakše malo se više žrtvovati na treningu, nego se žrtvovati i ne pojesti neki junk, ili jest kako treba, štaš...
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                      mislim nije meni prehrana sad katastrofa samo pazim na obrok poslje treninga, a recimo ovako ne jedem slatkise, najvise jedem pitu, meso svakakvo i takve stvari ima tu dosta proteina ali ne pazim sad na to da ne jedem UH kasno i takve stvari, probao sam i vidio da sam nesretan hahaha... a ovako ok napredujem.... i kad sam mislio pod losom prehranom mislio sam na ovo sto ja jedem odprilike i da se s tim moze napredovat bar u mom slucaju, jedem ja junk 2 puta tjedno recimo ali slatko opcenito ne volim pa ne jedem...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                        znaci ovo vazi za onih dvoje koje preuvelicu trening.. Epa ja to pricam iz sopstvenih iskustva. Jednome sam imao prejak trening a prehranu nisam pazio (Proteine redovno sam unosio ali UH nisam pazio a cilj je bila DEFKE!) i sto sam napravio?? Pao 2-3 kg a mogao sam pasti jedno 10tak kg za 3 mjeseci i biti super (to mi je bila i cilj). Pa zato sad savjetujem to sto sam ja zgresio da ne bi i drugi.

                        Ne kazem da je trening nebitan, ali sve propada ako ishrana je 0. Ali ipak vi kako zelite. Vase telo vasa stvar. Bodybuilding je individualan sport.
                        I live for BODYBUILDING

                        Comment


                        • #13
                          Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                          Originally posted by jozo13 View Post
                          ja imam losu prehranu a ipak napredujem kolko tolko, a da imam siper prehranu a ne treniram nebi napredovao 100%

                          A kolko je to tolko?

                          Mozda imas malen apetit za neki konkretniji napredak?
                          Koliko toliko ce prestatiti biti iti toliko ukoliko after all ne sredis malo prehranu.

                          Meni osobno ne pada na pamet trenirati da bi ''kolko tolko '' napredovao, vec da bi pun kur.ac napredovao.
                          Koliko - Toliko me ne zanima.

                          Trening + Loša prehrana = napredak do određene točke i stop.
                          Sređena prehrana + Bez treninga = besmisleno za pricati o tome. Ni naprijed ni nazad ali ukoliko je o debeloj osobi rijec napredak ce biti vidljiv.
                          Trening + Sređena prehrana = konstantno napredovanje.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                            Originally posted by WTF View Post
                            A kolko je to tolko?

                            Mozda imas malen apetit za neki konkretniji napredak?
                            Koliko toliko ce prestatiti biti iti toliko ukoliko after all ne sredis malo prehranu.

                            Meni osobno ne pada na pamet trenirati da bi ''kolko tolko '' napredovao, vec da bi pun kur.ac napredovao.
                            Koliko - Toliko me ne zanima.

                            Trening + Loša prehrana = napredak do određene točke i stop.
                            Sređena prehrana + Bez treninga = besmisleno za pricati o tome. Ni naprijed ni nazad ali ukoliko je o debeloj osobi rijec napredak ce biti vidljiv.
                            Trening + Sređena prehrana = konstantno napredovanje.
                            Pusti ajde WTF... ja bi se nadopunio sa tobom i mozda bi izgledalo bolje ovako

                            Trening+Losa prehrana= Zaludno potroseno vreme
                            I live for BODYBUILDING

                            Comment


                            • #15
                              Re: Definicija nakon mase POMOĆ

                              Originally posted by TheShadow View Post
                              Pusti ajde WTF... ja bi se nadopunio sa tobom i mozda bi izgledalo bolje ovako

                              Trening+Losa prehrana= Zaludno potroseno vreme


                              to je mozda kod vas tako, "Trening+Losa prehrana= Zaludno potroseno vreme"

                              s ovakvom prehranom sam cucanj digo za 50 kg mrtvo za 60 a benc za 25 kg sto je uostalom meni bitnije od izgleda i ja sam zadovoljan

                              WTF ti mozda jedes pravilnije i to ali ja sam sretniji.... onaj osjecaj kad se najedes pite krompiruse prije spavanja ti nikad neces imat ja hocu , a ti izgledaj bolje i natezi te svoje misice i divi se sam sebi :P

                              PS. nemaju svi ljudi istu genetiku neki mogu i napredovat uz losu prehranu

                              Comment

                              Working...
                              X