Announcement

Collapse
No announcement yet.

Keto ili Rotacija UH??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Keto ili Rotacija UH??

    Ovako prije par dana sam pocela s Ketogenom dijetom,,sastavila meni, cetvrti dan usla u proces ketoze . No jucer citam kako keto nije dobra za nekoga tko ima izgubiti mnogo masnih naslaga sto sam u ovom slucaju ja, BF mi je 26.86% ako je vjerovati ovim tablicama,no i bez njih imam poprilican stomak pa znam da imam dosta posla. Da je los i za hormone i da je tezak izlazak iz ove dijete(dugotrajan i da se mora paziti sa unosom UH-postepeno unosenje),uglavnom da se preporuca osobama sa BF-om manjim od 10% . Onda citam da bi mome tipu odgovarala Rotacija UH,pa sam sad u nedoumici,cijeli dan citam ovdje po forumu i sad imam sastavljena 2 jelovnika(Keto i Rotacija UH). Dali da izbacim keto i krenem s roatacijom i posto treniram 3 puta tjedno dali na dane kad treniram stavim visok unos UH ili bez unosa jer sam procitala par razlicitih postova negdje unose UH negdje ne. Ja sam mislila ici s ovom rotacijom 150-100-0-UH i tako ukrug ,150grama u dane treniranja. Hvala

  • #2
    Re: Keto ili Rotacija UH??

    Keto je dosta teska jer jedna greska i vracas se na pocetak. Uz to, prilicno je "cudna" nekome tko je navikao na clean eating, zbog masti. Na njoj sam bio prosle godine neko vrijeme i rezultati su bili relativno dobri. No keto nije dijeta za duze staze (opasno po zdravlje), dok cikliranje je. Drugim rijecima, keto donosi brze rezultate nego obicno cikliranje. No, zenama nije preporucljiva keto dijeta, radi hormona i to.
    Tako da bih na tvom mjestu odabrao cikliranje. Mozda malo "sporija" za razliku od keto, ali konacni rezultati su isti.

    Bio sam na obe dijete, zadnja je bila keto s kojom sam bio zadovoljan, ali sljedecu cu raditi cikliranjem. Osjecam se bolje na njoj.
    I na kraju se sve vrti oko toga, sta kome vise odgovara.Neko voli keto, netko cikliranje, netko nesto trece... Deficit je deficit.


    Sent from my Petit Beurre
    Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

    Comment


    • #3
      Re: Keto ili Rotacija UH??

      Aquila hvala na odgovoru,odabrat cu cikliranje svakako,,sad me jos samo zanima ova rotacija, dali je prihvatljiva ova moja 150-100-0 ,tj dali da max Uh unosim na dane treniranja ili da tad ne unosim Uh nikako,,to me malo zbunjuje. Citala sam cak da na dane treniranja nema veze koliko UH unosis ,kao najvaznije je max unijeti na dan kada odmaras?!?!? Ili da ja to napravim po sebi pa da vidim kak ce ici.

      Comment


      • #4
        Re: Keto ili Rotacija UH??

        UH u dane treninga, ostale smanjiš.
        "What the mind believes the body achieves."

        Comment


        • #5
          Re: Keto ili Rotacija UH??

          Originally posted by Aquila_hr View Post
          No keto nije dijeta za duze staze (opasno po zdravlje), dok cikliranje je. Drugim rijecima, keto donosi brze rezultate nego obicno cikliranje.
          Mozda malo "sporija" za razliku od keto.
          bullshiieeet.. zasto je keto nezdrava? jer smanjuje krvne bolesti?
          Do Whatever the Fuck You Wanna Do

          progressive overload, squat, deadlift, bench press.
          kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

          Youtube:

          Primjer treninga snage/hipertrofije
          Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
          Sve o prehrani
          Sve o treningu

          Comment


          • #6
            Re: Keto ili Rotacija UH??

            Originally posted by Aquila_hr View Post
            No keto nije dijeta za duze staze (opasno po zdravlje)
            Prekrizi ovo, ispricavam se, zamijenio sam keto s necim drugim...

            Originally posted by staragarda View Post
            bullshiieeet.. zasto je keto nezdrava? jer smanjuje krvne bolesti?
            Dobro sta si upozoria, ljudi bi citali gluposti. Hvala
            Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

            Comment


            • #7
              Re: Keto ili Rotacija UH??

              No frks.. ja sam radio keto i super mi je..jer na bilo kojoj drugoj dijeti se nemogu odreci slatkisa...
              Sve kako kome pase..
              Da je deficit, deficit, to je najtocnije receno

              out from gym...
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • #8
                Re: Keto ili Rotacija UH??

                naravno da keto nije zdrava na duze staze
                organizam ne moze funkcionirati bez UH
                zato se i radi punjenje svako malo

                Comment


                • #9
                  Re: Keto ili Rotacija UH??

                  Zapravo moze, tijelu uh prakticki i nisu tolko nuzno potrebni, tj sasvim normalno moze raditi i bez njih, pod uvjetom da se unesu svi vitamini, vlakna, minerali...

                  E sad, za vjezbaca, sportasa, uh tribaju. Zato se povremeno ubacuju punjenja, tijelu za vece napore treba energije-uh. Ima njih koji sasvim dobro funkcioniraju na keto dijeti uz redovno treniranje, ja nisam probao nit bas planiram...

                  To sto sam ja gori falija oko toga dugorocnog dijela u keti, pod ozljedom sam, teretane vidio nisam mjesec dana, ni cardio nmgu u nekoj mjeri raditi, wheya mi je nestalo... Oprostite mi dobri ljudi
                  Sve ostalo napisano za nju stoji. Ko voli nek izvoli.


                  Sent from my Petit Beurre
                  Rest day? Where is my rest muscle and how do I train it?

                  Comment


                  • #10
                    Re: Keto ili Rotacija UH??

                    Hvala vam decki,,no muci me jos jedan problem,ovako izracunala sam da mi je dnevno potrebno oko 1600 kalorija(racunala sam otprilike je 1900 -20ak% deficita) ,znaci 3 puta vjezbam(s utezima) svaki drugi dan jer jedino tako mogu,e sad kad mi je dan treninga visok Uh naravno kalorije su oko 1600,kad je nizak oko 1300 ,a dan bez UH mi iznosi 900kcal jel to u redu ili moram povecavati P i M da bi nadoknadila kalorije,negdje sam citala da na Cikliranju UH P i M ostaju na sve dane iste tj nepromijenjeni??
                    Last edited by Nina123; 13-01-14, 12:54.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Keto ili Rotacija UH??

                      Evo ga lutko

                      Women:

                      Day Protein Carbohydrates Fat
                      High Carb 1.4g 1.4g 0.3g
                      Low Carb 1.2g 0.6g 0.5g
                      No Carb 0

                      ** All recommendations shown in grams per pound of bodyweight

                      Inače moj glas ide za ketonsku, pogotovo kod osoba sa većim postotkom masti. I još jedna stvar, kod žene 26% i nije tako puno
                      Znoj štedi krv

                      Comment


                      • #12
                        Re: Keto ili Rotacija UH??

                        Hvala Kingpin ali nekako mi po tome ispada malo kalorija na mojih 60kg,oko 900kcal. Proteine i masti sam racunala kako si mi napisao ali sam UH racunala 2.5gr ,dali grijesim? Sorry na gnjavazi.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Keto ili Rotacija UH??

                          pazi, to ti je po lbs a ne kg težine.

                          znači imaš 132 lbs...
                          Znoj štedi krv

                          Comment


                          • #14
                            Re: Keto ili Rotacija UH??

                            Now i get it ,blizu sam bila ,znaci samo malo povecati P ,ketonsku bas ne mogu imam malenih problema s hormonima i mnogo mi je zahtjevna s tim da ne zelim ici do nekih plocica nego cisto skinuti 5-6kg masti . I ja sam citala da je taj BF ok donekle,ja i nemam problema s kilazom toliko, znaci visoka sam 1.64 ,60kg , ruke ,noge sve super samo sam malo jaca u tom pojasnom dijelu,mjere otprilike : prsa 92,bokovi 94cm i struk 87cm(valjda sam to dobro mjerila ,centimetrom na najsirim djelovima ),cilj mi je to skinuti i nastaviti s zdravom prehranom i redovitim vjezbanjem naravno . Hvala na odgovoru

                            Comment


                            • #15
                              Re: Keto ili Rotacija UH??

                              Originally posted by Nina123 View Post
                              Hvala vam decki,,no muci me jos jedan problem,ovako izracunala sam da mi je dnevno potrebno oko 1600 kalorija(racunala sam otprilike je 1900 -20ak% deficita) ,znaci 3 puta vjezbam(s utezima) svaki drugi dan jer jedino tako mogu,e sad kad mi je dan treninga visok Uh naravno kalorije su oko 1600,kad je nizak oko 1300 ,a dan bez UH mi iznosi 900kcal jel to u redu ili moram povecavati P i M da bi nadoknadila kalorije,negdje sam citala da na Cikliranju UH P i M ostaju na sve dane iste tj nepromijenjeni??
                              Mislim da ti je to prevelik deficit za početak..Što planiraš poslije, kad stanu padati kg, a hoće? Ključno pitanje za određivanje početnog deficita je koliko si do sada unosila kcal?
                              Simplify.

                              There are no shortcuts to any place worth going.

                              ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
                              HARDER.


                              Comment

                              Working...
                              X