Announcement

Collapse
No announcement yet.

zokizg - moj trening i prehrana. Molim vas ispravke.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zokizg - moj trening i prehrana. Molim vas ispravke.

    Pozdrav svima, duže vrijeme nisam nikoga pilao s pitanjima, pa molim Vas iskusnije da mi ukažete na eventualne greške koje radim. Pročitao sam puno tema i pokušao usvojiti što više, no znanja nikad premalo.


    Prije tri tjedna mi je dojadila škemba i počeo sam sa treninzima 4 x tjedno. Ponedjeljak, utorak, sri slobodan te petak i četvrtak. Vikend slobodan.

    Nizak sam 169 cm, težina je bila 74-75 kg, godina 26.
    Jučer sam se izvagao i sada težim 71 kg, te sam primjetio da mi se postotak masnog tkiva smanjio.
    Istovremeno vidim da su mi mišići dobili tonus te da su postali izraženiji.

    Trening izgleda ovako:

    Razgibavanje

    Zagrijavanje - trčanje na traci u trajanju 15 minuta, brzina je negdje oko 7,00 -8,00km/h.

    Rad s utezima , zavisi što imam na rasporedu za taj dan, radim klasični split program. Ne pratim niti jedan internetski trening program, nego sam si pokušao sastaviti svoj trening. Jezgra treninga mi je uvijek jedan od osnovnih pokreta (ako radim leđa - mrtvo, ako radim noge - čučanj itd itd. Trudim se pogađati mišiće što točnije i iz više kuteva. Radim 3 serije sa 10 -12 ponavljanja, zadnja serija mi je obično do otkaza.Za veće skupine mišića radim četiri vježbe dok za manje radim po dvije vježbe.

    Nakon što odradim anaerobni trening, prelazim na cardio - ergometar ili trčanje - obično odveslam 10 minuta na ergometru, te tada još odradim L/I cardio, sa istom brzinom kao i na zagrijavanju. Znam da je brzo hodanje idealno., no mislim da razlika u 05, do 1,00 kmh nije toliko bitna za prženje sala. Molim vas da me ispravite ako sam u krivu.

    Nakon toga napravim istezanje.

    Prilikom vježbanja pazim da nisam u teretani duže od 90,00 minuta i da ne pretjerujem na cardiu zbog katabolizma. Ne želim se osušiti nego mi je cilj skinuti maščobu sa sebe.


    U dane odmora se prošećem ili uzmem bicikl pa napravim 20-ak kilometara.
    Planiram u 3. mj upisati plivanje pa kombinirati sve gore navedeno.

    Prehrana:

    Dakle izbacio sam sva sranja koja sam trpao u sebe, šećere, gazirane sokove, kruh i pekarske proizvode, junk food.
    Trudim se biti u deficitu oko 500 kalorija. Dakle, trebao bih unositi 2000 - 2200 kalorija dnevno.

    Pijem puno više vode nego prije te bar jednom dnevno zeleni čaj, nezaslađeni.

    Razdijelio sam obroke na minimalno 5 obroka dnevno.

    Za zajutrak maznem zobene ili jaja (zobene oko šaku - nemam kuhinjsku vagu pa mi je teško odrediti gramažu, molim vas da mi napišete kako vi određujete količinu bez vage. Ps. imam male ruke pa to nije puno )

    Za doručak pojedem bananu ili jabuku.

    Ručak - UH + proteini - dakle riža, ponekad krumpir, brokula, cvjetača, mahune, grah itd itd, jedem sve. Sve namirnice kuham, osim mesa koje najčešće ispržim na malo maslinovog ulja - piletina uglavnom, te tuna i oslić (njega kuham).

    PWM mi je gold whey protein, te unutra ubacim bananu zbog glikogena koji sam potrošio.

    Poslije toga je obično neko voće.

    Večera - posni + bademi ili lješnjaci.

    Kada idem u teretanu idem natašte, te tada ne doručkujem nego zobene dodam u blender zajedno sa proteinima i bananom - ne znam dali je to u redu?

    Također me zanim kada bih mogao krenuti sa cikliranjem UH?

    To bi bilo to, ispričavam se na podužem upisu.
    Hvala svim članovima ovog foruma, Vaši savjeti su mi puno pomogli u motivaciji i ispunjavanju mojih ciljeva



    Pozdrav!

  • #2
    Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

    doručak mora biti veći.pojedi oko 100g zobenih i 3-4 jaja.u pwm umjesto banane glukozu.i trening nesmije biti natašte.

    Comment


    • #3
      Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

      Originally posted by Šjor Bepo View Post
      doručak mora biti veći.pojedi oko 100g zobenih i 3-4 jaja.u pwm umjesto banane glukozu.i trening nesmije biti natašte.
      Hvala na odgovoru, mislio sam da bi mi to bilo previše za doručak s obzirom da sam na definiciji.
      Također nisam znao da trening ne smije biti natašte, negdje sam pročitao da je bolje natašte zbog niskog glikogena, da se onda brže troše masne zalihe.

      Comment


      • #4
        Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

        Originally posted by zokizg View Post
        Hvala na odgovoru, mislio sam da bi mi to bilo previše za doručak s obzirom da sam na definiciji.
        Također nisam znao da trening ne smije biti natašte, negdje sam pročitao da je bolje natašte zbog niskog glikogena, da se onda brže troše masne zalihe.
        mozes baciti lagani aerobni trening na taste (za topljenje masti), znaci brzi hod bi bilo najednostavnije objasnjenje. Trening sa utezima nikad na taste ...

        Comment


        • #5
          Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

          Originally posted by Bronko View Post
          mozes baciti lagani aerobni trening na taste (za topljenje masti), znaci brzi hod bi bilo najednostavnije objasnjenje. Trening sa utezima nikad na taste ...
          tako je.kardio se radi ujutro natašte dok si na definiciji ali prije treninga s utezima obavezno obrok.i doručak mora biti obilan,nebitno dal si na masi ili definiciji.

          Comment


          • #6
            Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

            Originally posted by Šjor Bepo View Post
            tako je.kardio se radi ujutro natašte dok si na definiciji ali prije treninga s utezima obavezno obrok.i doručak mora biti obilan,nebitno dal si na masi ili definiciji.

            mislis na aerobni ili kardio ? razlika je

            Comment


            • #7
              Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

              Originally posted by Šjor Bepo View Post
              tako je.kardio se radi ujutro natašte dok si na definiciji ali prije treninga s utezima obavezno obrok.i doručak mora biti obilan,nebitno dal si na masi ili definiciji.
              Ok, to znaci da bih morao imati dva treninga ali zbog posla ne stignem.
              Recite mi kako bi onda bilo najbolje da skinem body fat? Dakle, doručkovati ću normalno, te zatim odraditi trening. Mislim da to ne bi trebalo previše utjecati na uspješnost L/I cardia?
              Last edited by zokizg; 23-01-14, 22:25.

              Comment


              • #8
                Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

                Originally posted by zokizg View Post
                Ok, to znaci da bih morao imati dva treninga ali zbog posla ne stignem.
                Recite mi kako bi onda bilo najbolje da skinem body fat? Dakle, doručkovati ću normalno, te zatim odraditi trening. Mislim da to ne bi trebalo previše utjecati na uspješnost L/I cardia?
                Kontroliraj si unos UH, ako zelis topiti mast stavi ih nisko, koliko tocno vidjeti ces sam, Ako stavis 300 grama uh dnevno a u tjedan dva ne gubis na masti smanji jos. Najbolje bi ti bilo neku rotaciju UH odraditi. Poslije teretane ubaci lagano trcanje jedno 15-20 minuta i onda popij proteine sa dextrozom . I da nek ti svaki obrok sadrzi proteine , sada dal iz mesa ili wheya nebitno je, ali je najbolje da taj whey bude sa dextrozom poslije treninga. Količini proteina isto vidi koliko ti treba (jedno 2 grama po kilogramu tezine) pa i na to pazi. U dane ne treniranja isto sve radi sa unosom hrane (P i UH) kao da treniras , jedino ti ne treba dextroza u te dane

                Comment


                • #9
                  Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

                  Originally posted by Bronko View Post
                  Kontroliraj si unos UH, ako zelis topiti mast stavi ih nisko, koliko tocno vidjeti ces sam, Ako stavis 300 grama uh dnevno a u tjedan dva ne gubis na masti smanji jos. Najbolje bi ti bilo neku rotaciju UH odraditi. Poslije teretane ubaci lagano trcanje jedno 15-20 minuta i onda popij proteine sa dextrozom . I da nek ti svaki obrok sadrzi proteine , sada dal iz mesa ili wheya nebitno je, ali je najbolje da taj whey bude sa dextrozom poslije treninga. Količini proteina isto vidi koliko ti treba (jedno 2 grama po kilogramu tezine) pa i na to pazi. U dane ne treniranja isto sve radi sa unosom hrane (P i UH) kao da treniras , jedino ti ne treba dextroza u te dane
                  Ok, napraviti ću tako. Tako nekako mi i izgleda prehrana, vidjeti ću do kada ću skidati masnoću, kada stane krećem sa cikliranjem. I da, proteine ne pijem na dane kada ne treniram jer nemam toliko para za velika pakiranja .

                  Comment


                  • #10
                    Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

                    ali u svakom slucaju pazi da i te dane unosis proteine da ne bi ponistio rad u danima treninga i pijenja proteina. S druge strane financijski kad racunas vise se isplati whey. Ja sada gledam obaviti neku veliku narudbu i povecati unos proteina kroz prah jel je isplativije. Barem ono sto sam ja racunao. Mozda grijesim pa nek me se ispravi dok jos nisam zahebao ako je tako

                    Comment


                    • #11
                      Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

                      Originally posted by Bronko View Post
                      ali u svakom slucaju pazi da i te dane unosis proteine da ne bi ponistio rad u danima treninga i pijenja proteina. S druge strane financijski kad racunas vise se isplati whey. Ja sada gledam obaviti neku veliku narudbu i povecati unos proteina kroz prah jel je isplativije. Barem ono sto sam ja racunao. Mozda grijesim pa nek me se ispravi dok jos nisam zahebao ako je tako
                      Da, financijski je najisplativije unositi potrebe za proteinima kroz whey, ali po koju cijenu za probavu?
                      Tekuća probava ti ne gine ako samo shakeove misliš piti.

                      Ovdje će ti svi napisati da je whey suplement, DODATAK prehrani, a ne zamjena za hranu.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

                        nisam mislio zamjeniti u potpunosti, nego sam povecati unos. Recimo jedan obrok piletine izbaciti u toku dana i taj zamjeniti proteinskim shakeom

                        Comment


                        • #13
                          Re: Molim ispravke ako negdje griješim.

                          Naravno da može.
                          Uz 100g riže popiješ shake i to je obrok.

                          Comment

                          Working...
                          X