Announcement

Collapse
No announcement yet.

Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

    Pozdrav svima koji citate ovu temu,ovdje bio zelio da pokazem svoje trenutno stanje i da cujem vase misljenje sta dalje.
    Trenutno imam oko 80 kila i visok sam 177cm.Idem skoro 1 godinu u teretanu i dosta sam napredovao,s obzirom da sam izgubio preko 13 kila.Trenutna prehrana je takva da unosim sto vise proteina a sto manje masti.Stvarno pazim sta jedem.Vecinom su to jaja(bez žumanjka obavezno),riža,piletina,razne salate(samo povrce),sirevi(domaci,ali tu cu izbaciti jer sam cuo da je dosta masan),ostalo meso(ribe: tuna,oslic i ponekad puretina) i samo crni kruh.U skoli uopste ne jedem junk itd i pijem samo vodu,sokove nikako.Od preparata koristim Amino Liquid i Protein 80+ (Obadvoje od Joe Wiedera) to sam poceo koristiti prije sedmicu dana.Mozda previse dramatizujem ? Ali mislim da je bilo dosta zelio bih ovog ljeta da odem na bazen/rijeku/more bez da se sramotim sa sisama i stomakom....
    Evo slika
    http://prntscr.com/39ov8r
    http://prntscr.com/39ovl1
    http://prntscr.com/39ovtv
    http://prntscr.com/39ow03
    Ja sebe smatram onako "malo" debeljuskastom osobom,jer imam "trbusne misice" a preko njih salo.mogu da opipam te misice,cak mi se sa strane i ocrtava linija gdje zavrsavaju trbusni,cak imam i "sise" ako cemo ih tako nazvati.Imam grudne misice ali preko njih sloj sala -.- . Mene zanima kakva bi moja prehrana trebala biti ? Kakav vid treninga ? Da li da nastavim da pijem gore navedene suplemente? Hoce li se salo smanjiti ako budem isao u teretanu redovno a uz to ubacim i kardio ? Izvinite na dugackom postu znam da sam dramaticar,al mislim da je doslo vrijeme da pobjedim ovu bolest ! Jednom kad se krene nema povratka!!

  • #2
    Re: Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

    ne tribas tolko pazit sta jedes. na tolko kila. samo dobro vjeznbaj i zderi.

    i weider ti ne triba. za pocetnika ti ne triba tako skup proten. uzmi nesto jeftinije. po meni. jelte.
    ISUS PAPA KRŠČANIN !!!

    Comment


    • #3
      Re: Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

      Ok hvala na odgovoru.Da li je ponekad dobro ubaciti kardio sa utezima ili odvojeno to da radim ?
      Prije sam preskakao vijacu po 15 min prije treninga sa utezima a onda sam prestao.Sad trcim svaku nedelju ~ 5km

      Comment


      • #4
        Re: Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

        Originally posted by nzM View Post
        Ok hvala na odgovoru.Da li je ponekad dobro ubaciti kardio sa utezima ili odvojeno to da radim ?
        Prije sam preskakao vijacu po 15 min prije treninga sa utezima a onda sam prestao.Sad trcim svaku nedelju ~ 5km
        Sve,ama baš sve od kardia,prehrane,treninga sa utezima sve je povezana sa tvojim ciljem,ovisno od toga te stvari usmjeriš ili ti netko usmjeri kako bi najlakše postigao taj cilj,ne može ti nitko generalno reći bi li trebao tračati toliko i toliko,trebam li jesti ovo ili ono, sve ovisi od cilja,po meni najvažnije ti je ustanoviti bazni metabolizam tj. koliko kalorija trošiš za održavanje trenutne kilaže to je po meni temelj svim ostalim akcijam koje ćeš poduzeti ovino šta želiš postići.

        Comment


        • #5
          Re: Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

          Moje misljenje je da bi trebao jesti clean sto vise je to moguce, bez nekog obaziranja na unos kcal i da bi trebalo to doc na svoje s vremenom...
          Wenn schon, denn schon!

          Comment


          • #6
            Re: Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

            Originally posted by knightrider View Post
            Moje misljenje je da bi trebao jesti clean sto vise je to moguce, bez nekog obaziranja na unos kcal i da bi trebalo to doc na svoje s vremenom...
            A šta znači clean,trebao bi prvo odrediti makrnutrijente ,a samim time i kalorije na kojima održava kilažu,moje je mišljenje da je najbitnije unijeti dovoljno vlakana barem 20g dnevno što će automatski uključivati određenu količinu tzv.clean hrane ma što to značilo,to sa "clean" hranom ide do neke granice ali problem je onda što takvo kategoriziranje namirnica stvara pogrešnu precepciju o hrani i može dovesti do ozbiljnih poremećaja u ekstremnim slučejvima,priznajem da sam i ja u prošlosti imao takvo mišljnje ali nakon 10-ak godina iskustva shvatio sam neke stvari i vjeruj mi da je oslobađajuće znati da možeš danas pojesti i kolač i pizzu i palaćinke i svejedno gubiti na kilaži pa čak imati pločice što mi je na "clean"hrani polazilo za rukom ali uz naglašavam puuuuuno veće odricanje što se hrane tiče.

            Comment


            • #7
              Re: Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

              Originally posted by explorer View Post
              A šta znači clean,trebao bi prvo odrediti makrnutrijente ,a samim time i kalorije na kojima održava kilažu,moje je mišljenje da je najbitnije unijeti dovoljno vlakana barem 20g dnevno što će automatski uključivati određenu količinu tzv.clean hrane ma što to značilo,to sa "clean" hranom ide do neke granice ali problem je onda što takvo kategoriziranje namirnica stvara pogrešnu precepciju o hrani i može dovesti do ozbiljnih poremećaja u ekstremnim slučejvima,priznajem da sam i ja u prošlosti imao takvo mišljnje ali nakon 10-ak godina iskustva shvatio sam neke stvari i vjeruj mi da je oslobađajuće znati da možeš danas pojesti i kolač i pizzu i palaćinke i svejedno gubiti na kilaži pa čak imati pločice što mi je na "clean"hrani polazilo za rukom ali uz naglašavam puuuuuno veće odricanje što se hrane tiče.
              Jel ti to mozda pricas o IIFYM?

              Jesti clean podrazumijeva da se u npr 2 tjedna ima 1-2 cheat meala naravno, sto zbog psihe , sto zbog metabolizma...
              Wenn schon, denn schon!

              Comment


              • #8
                Re: Moje trenutno stanje,sta i kako dalje ?

                Originally posted by knightrider View Post
                Jel ti to mozda pricas o IIFYM?

                Jesti clean podrazumijeva da se u npr 2 tjedna ima 1-2 cheat meala naravno, sto zbog psihe , sto zbog metabolizma...
                Pričam...,ti cheat mealovi i jesu bili problem barem kod mene,čekao sam te obroke ko pustinja kišu i kad bi došli na red to bi se pretvorilo u prežederavanje do bola jer mi je uvijek bio neki osjećaj kao ko zna kad će opet taj obrok doći na red tak za 4-5 dana pa žderi sad dok možeš,dok sada jedem dosta flexibilno imam određen broj kalorija dnevno,određen broj proteina,UH i masti i pazim samo da imam dnevno barem 10g vlakana na 1000 kalorija,a treniutni mi je unos 2600 kcal s tim da sam negdje na oko 8% bf i vjeruj da svaki dan jedem palaćinke ili neki drugi slatkiš,evo baš jedem zobenu kašu sa džemom i maslecem od kikoirikija ummmmmmm.

                Comment

                Working...
                X