Announcement

Collapse
No announcement yet.

Definicija - Pretreniranost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Definicija - Pretreniranost

    Pozdrav! Već sam 2 mjeseca na definiciji.Prehranu sam sredio, jedem 240g proteina dnevno 40g masnoća i 165g UH s time da svaki 4. dan povećam unos UH na 275g i to podijelim na 6 obroka.Ali problem je u treningu, mislim da mi je trening pretežak pa svaka 2 tjedna "puknem" i prežderem se. Ne mogu pronači pravilan omjer trčanja na traci, dizanja utega sa puno ponavljanja i dizanja utega 5-6 ponavljanja.

    neki kažu da je dovoljno 3 treninga tjedno sa maksimalnom težinom 5-6 ponavljanja, drugi kažu da je bolje 12-15 ponavljanja sa kardiom.Ja radim sve to zajedno i to funkcionira 2 tjedna ali nakon toga moram nešto pojest.Kaj da radim?
    Hvala!

  • #2
    Re: Definicija - Pretreniranost

    btw plan treniga radim po ovome : http://www.vjezbaj.com/blog/denisova...icija-pocetak/
    i sve to super izgleda ali čini mi se da je trening "pre težak" za tako mali unos UH

    Comment


    • #3
      Definicija sa utezima

      Koliko je treninga tjedno potrebno za održavanje mišićne mase a da se istodobno topi salo?
      Da li taj trening treba sadržavati serije sa 12-15 ponavljanja ili 5-6 ponavljanja sa max težinom?
      Kada je potreban cardio?

      Comment


      • #4
        Re: Definicija - Pretreniranost

        Jedni su ti rekli jedno, drugi drugo, a ti radiš oboje i sad se čudiš što ti je preteško A da probaš raditi jedno od to dvoje
        Simplify.

        There are no shortcuts to any place worth going.

        ON GOOD DAYS I WORKOUT. ON BAD DAYS I WORKOUT
        HARDER.


        Comment


        • #5
          Re: Definicija - Pretreniranost

          daj molim te, pretezak trening...

          grow some balls
          A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


          If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


          * SHUT UP AND SQUAT *

          Comment


          • #6
            Re: Definicija - Pretreniranost

            cini mi se da je, srezao sam unos kcal za 20% i radim taj trening i nakon 2 tjedna ne mogu više izdržat trening pa se prejedem

            Comment


            • #7
              Re: Definicija - Pretreniranost

              Originally posted by gavranka View Post
              Jedni su ti rekli jedno, drugi drugo, a ti radiš oboje i sad se čudiš što ti je preteško A da probaš raditi jedno od to dvoje
              pa koje? ne znam kolko treninga tjedno da radim dali da ubacim kardio? da li 12-15 ponavljanja ili 5-6?

              Comment


              • #8
                Re: Definicija - Pretreniranost

                Originally posted by TripleZ View Post
                daj molim te, pretezak trening...

                grow some balls
                iscrpim orgaizam takvim treningom kad sam na defki
                prehrana mi je uravnotežena pogotovo kad sam ubacio puno povrca sad

                obožavam teške treninge ali to nije izdrživo duže od 2 tjedan na takvoj prehrani.A prehrana mi nije nešto rigorozna samo sam 20% kcal smanjio

                Comment


                • #9
                  Re: Definicija - Pretreniranost

                  Tebi ne stvara problem trening sa tim binge eatingom,nego jednostavno zelja za secerima/slatkim

                  prouci malo iifym i kakva ti je prehrana,jesi li "fleksibilan" ili imas ogranicen broj namirnica ?

                  nece ti biti nista ako ubacis red cokolade,neki sladoled ili cokoladicu,a puno ce pomoci da ides tom binge eatingu ili prejedanju
                  http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
                  BB AND THIS !

                  Comment


                  • #10
                    Re: Definicija - Pretreniranost

                    Originally posted by emperor View Post
                    Tebi ne stvara problem trening sa tim binge eatingom,nego jednostavno zelja za secerima/slatkim

                    prouci malo iifym i kakva ti je prehrana,jesi li "fleksibilan" ili imas ogranicen broj namirnica ?

                    nece ti biti nista ako ubacis red cokolade,neki sladoled ili cokoladicu,a puno ce pomoci da ides tom binge eatingu ili prejedanju
                    jedem od UH tijesto i rižu samo, cikliram UH

                    Comment


                    • #11
                      Re: Definicija - Pretreniranost

                      Originally posted by emperor View Post
                      Tebi ne stvara problem trening sa tim binge eatingom,nego jednostavno zelja za secerima/slatkim

                      prouci malo iifym i kakva ti je prehrana,jesi li "fleksibilan" ili imas ogranicen broj namirnica ?

                      nece ti biti nista ako ubacis red cokolade,neki sladoled ili cokoladicu,a puno ce pomoci da ides tom binge eatingu ili prejedanju
                      ne kužim koja je razlika u šecerima iz tijesta i šecerima iz cokolade osim u glikemijskom indeksu
                      al dobro da pojedem cokoladicu otvorio bi mi se apetit i nebi mogo prestat jest
                      ako slučajno umjesto maslinovog ulja pojedem svinjsku mast opet mi se apetit otvori i nemrem prestat trpat stvari u sebe

                      Comment


                      • #12
                        Re: Definicija - Pretreniranost

                        Originally posted by GUGI123 View Post
                        Pozdrav! Već sam 2 mjeseca na definiciji.Prehranu sam sredio, jedem 240g proteina dnevno 40g masnoća i 165g UH s time da svaki 4. dan povećam unos UH na 275g i to podijelim na 6 obroka.Ali problem je u treningu, mislim da mi je trening pretežak pa svaka 2 tjedna "puknem" i prežderem se. Ne mogu pronači pravilan omjer trčanja na traci, dizanja utega sa puno ponavljanja i dizanja utega 5-6 ponavljanja.

                        neki kažu da je dovoljno 3 treninga tjedno sa maksimalnom težinom 5-6 ponavljanja, drugi kažu da je bolje 12-15 ponavljanja sa kardiom.Ja radim sve to zajedno i to funkcionira 2 tjedna ali nakon toga moram nešto pojest.Kaj da radim?
                        Hvala!
                        1. koja ti je ovo defka u zivotu?
                        2. Koliko dugo treniras?
                        3. Koliko uh pojedes prije treninga, a koliko poslije?
                        Originally posted by madmax22
                        da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
                        Originally posted by jocker77
                        Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
                        Originally posted by Hajduk
                        isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

                        Comment


                        • #13
                          Re: Definicija - Pretreniranost

                          Originally posted by neuk View Post
                          1. koja ti je ovo defka u zivotu?
                          2. Koliko dugo treniras?
                          3. Koliko uh pojedes prije treninga, a koliko poslije?
                          ajmo rec prva, al imo sam ih i prije.trenutno nikad nisam imo niži bf
                          cca 2 godine radim na masi
                          prije treninga 25% UH za taj dan, poslje treninga 75% UH za taj dan ,a dnevno unesem 165g UH a svaki 4. dan 275g UH. cikliranje uh

                          Comment


                          • #14
                            Re: Definicija - Pretreniranost

                            Originally posted by GUGI123 View Post
                            ne kužim koja je razlika u šecerima iz tijesta i šecerima iz cokolade osim u glikemijskom indeksu
                            al dobro da pojedem cokoladicu otvorio bi mi se apetit i nebi mogo prestat jest
                            ako slučajno umjesto maslinovog ulja pojedem svinjsku mast opet mi se apetit otvori i nemrem prestat trpat stvari u sebe


                            Uh iz rize i cokolade nisu jednaki. Tijelu treba vise energije da probavi uh iz rize nego cokolade...

                            Samom probavom kompleksnih uh trosis kalorije sto je jos jedan + na defki.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Definicija - Pretreniranost

                              Originally posted by jozo13 View Post
                              Uh iz rize i cokolade nisu jednaki. Tijelu treba vise energije da probavi uh iz rize nego cokolade...

                              Samom probavom kompleksnih uh trosis kalorije sto je jos jedan + na defki.
                              pa da zato briem da nije problem u prehrani nego treningu

                              Comment

                              Working...
                              X