Announcement

Collapse
No announcement yet.

Debele noge

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Debele noge

    Visok sam 185 cm i imam 71 kg. Treniram redovno vec skoro godinu dana po 3-4 puta tjedno( uglavnom bodyweight i neke vjezbe s barbellom). S napretkom u gornjem djelu tjela(trbusnjaci, ramena, prsa, ruke) sam zadovoljan, ali noge nikako ne uspjevam ojacat a radim cucnjeve, iskorake i sl. sa malim tezinama. Imam puno masnog tkiva u bedrima i debelu straznjicu. Prehrana mi se svodi na 4-5 obroka dnevno. Ujutro - Zobene s medom, Ručak(uglavnom sta bude na stolu), međuobrok - voće, ili sta bude od rucka i za veceru jaja, riba, posni sir.
    Kako da rijesim taj problem s nogama?

  • #2
    Re: Debele noge

    Poz problem je ne pogadjas dobro noge tj.nepravilno radis msm nez nema video kako radis,ali po tvojim rijecima je tako.a za skidanje masnog tkiva s se ide u deficit s kcal drugih rijesenja nema
    Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

    Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

    Comment


    • #3
      Re: Debele noge

      Moguce da je i do toga, iako mozda premalo radim. Vjezbe koje sad radim sam radio kad sam tek pocinjao i tad sam imao jake bolove u nogama nakon treninga, a sada radim to isto i tek sam malo povecao tezinu i broj ponavljanja i ne osjecam nekake bolove nakon treninga. Sa kalorijskim deficitom ne znam sta bih postigao, jer opcenito nisam debeo, stovise za svoju visinu mozda i mrsav, ali razlika između gornjeg i donjeg dijela tijela je ocigledna.

      Comment


      • #4
        Re: Debele noge

        To što su debele ako si na masi nije bitno, bitno je da rastu a poslije na definiciji ćeš tek vidjet pravo stanje. Radi još malo masu pa onda definicija i vidjet ćeš stanje. Najbolje da postaviš slike.
        Ako imaš male težine onda radi velik broj ponavljanja, ubaci sissy squat i vježbe za zadnju ložu.

        Comment


        • #5
          Re: Debele noge

          Ima isto jedna fora kada radis cucnjeve sa malom kilazom:Spustas se ATG ali sto sporije da osjetis quadove kako rade,a kada se dizes neides do onog zakljucavanja ili kako se vec zove,vec ides malo manje,sve dok osjetis misic.Kod mene to extra funkcionise kada mi tegovi nisu pri ruci a leg day uvijek experimentisi sa vjezbama jer tada ce biti napredka
          Kako bi postigao nesto,treba ti mnogo motivacije i truda ,a rezultati ce se pokazati sa vremenom!!!

          Najcesce koristena rijec u teretani "Neradim noge jer trcim" i "Koliko dizes na bench-u"

          Comment

          Working...
          X