Announcement

Collapse
No announcement yet.

toncho definicija - ponovni pocetak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • toncho definicija - ponovni pocetak

    Pozdrav drustvo

    Nakon dugo vremena i odsutnosti od treninga i kvalitetne prehrane, u pocetku zbog povrede ledja i koljena, a kasnije zbog ljenosti, opet sam se uspio popesti na troznamenkastu kilazu koja me polako ubija psihicki i fizicki. Sada krecem ispocetka, i prvi cilj je spustiti bf i kilazu na neku prihvatljivu razinu.

    Podaci o meni:
    Godine: 24
    Visina:180
    Kilaza: 100
    Obujam struka: 104
    Obujam kvadricepsa: 66

    Prehrana na kojoj cu se bazirati je ovakva:
    -dnevni unos 2500 kcal
    -hrana: piletina, tuna, posni sir, jaja, povremeno ubacim malo mozzarele, maslinovo ulje, bademi, riza, razne vrste salate
    -pon, uto i sri: P=200g, UH=50g, ostatak kalorija iz masti
    -cet i pet: P=150g, UH=100-150g
    -sub i ned: P=100g UH=300g
    -ujutro pijem cca litru zelenog caja (gunpowder iz kucezelenogcaja), i kroz dan popijem litru crnog caja (earl grey)
    -5 obroka dnevno
    Ovaj nacin prehrane sam procitao u jednom clanku jos davno, i prije par godina sam ga primjenjivao i pokazao je dobre rezultate

    Trening:
    Svako jutro odradim pola sata brzog hodanja na taste
    -pon,uto i sri bodyweight trening doma + pol sata hoda nakon
    -na dane netreniranja sat vremena setnje navecer

    Zasto bodyweight? Jer trenutno zivim u Becu, i nezz kolilo cu jos dugo ovdje biti, a teretane se upisuju ovdje striktno na ugovor od godinu dana, na sto se trenutno nazalost nemogu vezat.
    Kasnije jos napisem kako mi tocno trening izgleda

    Kritike, savjeti, misljenja, pohvale?

  • #2
    Re: toncho definicija - ponovni pocetak

    Sto se tice treninga, ovo su neke od vjezbi koje radim:
    -cucanj, jednonozni cucanj
    -iskorak
    -sklekovi - razne varijacije
    -propadanja
    -zgibovi - razni hvatovi
    -ledjnjaci
    -jednorucno veslanje u pretklonu (napunim putnu torbu bocama punim vode pa koristim umjesto utega kojeg nemam)
    -razne varijacije trbusnjaka, podizanje nogu, bocni itd
    -plank

    U svakom treningu odradim minimalno jednu vjezbu za svaki dio tijela. Vjezbe radim polako i sa potpunom kontrolom i ostvarivanjem MM veze.
    Neke vjezbe radim u superserijama, npr iskorak + sklekovi, ili cucanj + zgibovi.
    Treninzi mi traju max 45 min, nakon cega odradjujem cardio koji sam u gornjem postu vec spomenuo.
    Prije treninga zagrijavanje 10 min, nakon treninga rastezanje.

    Comment

    Working...
    X