Announcement

Collapse
No announcement yet.

Endomorf - trening i prehrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Endomorf - trening i prehrana

    Pozdrav forumaši!
    Novi sam član na forumu, i u zadnje me vrijeme dosta muči jedna stvar...
    Trening u teretani za endomorfe..
    Nisam klasičan endomorf, dosta sam širi u ramenima od klasičnih endomorfa, ne visi mi salo (osim na trbuhu) ali imam uvijek 28-32% bf, i tijekom cijelog života mi je BMI bio oko 30.
    I ja sam radio klasične pogreške, išao na deficit (eh koja sam ljenguza bio) a sad želim uradit pravu stvar.
    Imam 17 godina, visok sam 1,87m, mase 113-115kg.
    Naime, od samog početka svoje BB karijere, najveći problem mi je ustvari bio taj trening, trenirao sam (već 2-3 mjeseca) klasičnim treningom za masu (nemojte me popljuvati odmah, pustite me da objasnim ), imao sam osjećaj da je to jedini pravi trening... Cardio, jedva jednom - dva put tjedno, a to je u glavnom nogomet 1-2 sata...
    E sad moje je pitanje, kako trenirati (u teretani) kad imate toliko viška kg, kako se hraniti?
    Prehranu sam uvijek bazirao na proteinima, ma da se često zamastim, i rijetko kad računam što unosim sa strane (kave, pića, ponekad alkohol)...
    Shvaćam da radim pogrešno, jer rađenjem klasičnog treninga za masu (najčešće 3x9 ponavljanja, 60-80 min treninga..) dibijam na snazi, ali se u isto vrijeme mastim...
    Trenutno dnevno unosim oko 200-220 P (stvarno rijetko kad mogu više), 150-300 UH (kako kad) i masti 30-100g (iskreno, i to zavisi).
    Tražim samo nekog sa iskustvom, jer mi je stvarno želja da spadnem na solidnih 15% bf (barem), jer živit s tim je muka, to ne može shvatit netko tko nije nikad bio na 30% bf.
    Uploadat ću uskoro slike, unaprijed hvala svima na pomoći

  • #2
    Re: Endomorf - trening i prehrana

    Nepostoji trening za masu ili za definiciju. Tebi treba definicija tj, moraš potrošiti više nego što unosiš(izračunaj si bazalni, dodaj aktivnost i kada dobiješ određen broj idi 500 kcal u deficit)
    Radi kardio natašte kada ti je glikogen prazan. Prehrana je najbitnija, izbaci JUNK.
    I malo si pročitaj vamo. Zagrij stolicu. http://www.building-body.com/forum/f...3-Bodybuilding
    Originally posted by Songoku
    najbolji pwm je burek

    Comment


    • #3
      Re: Endomorf - trening i prehrana

      Jaaako si podcijenio koliko jedeš. Ako uzmemo srednje vrijednosti količina koje si naveo (210 P 225 UH 65M) ispalo bi da si ti nagruvao 115 kg unošenjem 2325 kcal, a to nema šanse. Probaj tjedan dana pratit što i koliko jedeš pa ćeš vidjet prave brojke. Kao što je rečeno trening za masu ne postoji i nema nikakve veze s tvojim debljanjem.

      Comment


      • #4
        Re: Endomorf - trening i prehrana

        mislim da bi za tebe bila najbolja ketogena dijeta, pošto si na 30% bf, to bi trebalo čim prije smanjiti. ne razmišljaj o masi dok ne smanjiš bf na neku željenu razinu.

        Comment


        • #5
          Re: Endomorf - trening i prehrana

          Ja nemislim tako.Čini se da mu je prehrana u banani.Samim time da pročisti prehranu salo će ići dolje.Ima jedan lijep članak na teretana.net koji je napisala Ve,pa pročitajte svi.

          http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=25543

          Comment


          • #6
            Re: Endomorf - trening i prehrana

            Originally posted by DajBiloSto View Post
            Jaaako si podcijenio koliko jedeš. Ako uzmemo srednje vrijednosti količina koje si naveo (210 P 225 UH 65M) ispalo bi da si ti nagruvao 115 kg unošenjem 2325 kcal, a to nema šanse. Probaj tjedan dana pratit što i koliko jedeš pa ćeš vidjet prave brojke. Kao što je rečeno trening za masu ne postoji i nema nikakve veze s tvojim debljanjem.
            da, vjerojatno, jer evo recimo, dnevno piletine pojedem 700 - 1200g, ako pojedem manje, onda nadoknadim shakeovima... zato sam i rekao da ne računam ono "sa strane", jer sigurno ima dosta tih gluposti, jer pazi, prije 3 godine sam na 1,80m imao oko 125kg, i to mi je bio vrhunac.
            @ostali, evo hvala vam, bacit ću oko na vaše linkove

            Comment


            • #7
              Re: Endomorf - trening i prehrana

              samo polako
              polako a po malo ^^
              Originally posted by servantess
              Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

              Comment


              • #8
                Re: Endomorf - trening i prehrana

                Capture.JPG

                evo slike jedne, to sam danas na brzinu

                Comment

                Working...
                X