Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ektomorf želi dobiti na masi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ektomorf želi dobiti na masi

    Pozdrav svima,
    Imam 23 godine, 183cm, 76kg... Ektomorf sam i sve upucuje na to da sam Skinny fat (mogu nabacit slike ako neko želi). Teretanom se bavim nekih godinu dana skoro i poceo sam sa 70kg cilj mi je bio nabacit neku mišicnu masu što mi je i ostao cilj. Uglavnom u pocetku sam radio gluposti (npr. loš program, malo odmora, loša prehrana) dok nisam poceo istraživat po internetu, informirao se i sredio kolko tolko pogreške. Ipak sa dosta greški sam dobio dosta snage i mase, ali dobio sam i mase na trbuhu . Cilj mi je i dalje dobivat na masi što i nije lako pošto sam Ekto a treba se trpat cijelo vrijeme, ali i uvest pod kontrolu salo oko trbuha te smanjit to malo ako je uopce moguce uz ciljanje na masu. Da pojasnim ja ne želim neku super defku sa 12% tijelesne masnoce i vidljivim trbušnjacima, hocu tek uvest neki red na trbuhu ali i dalje dobivat na masi.

    Trening
    Tek nedavno sam krenuo sa treningom 5x5 sistem za velike skupine, a male u 3 seta. Dobro se zagrijem prije 5x5 jer radim tako da je uvijek ista kilaža s tim ako mogu napravit zadnji set do kraja dižem kilažu.(npr. bench 75kg 5x5 trenutno)
    Kolko sam shvatio Ektomorf trening bi trebao bit kratak i intenzivan (max 1 sat sa zagrijavanjem) sa pretežito velikom kilažom što mi i odgovara sa 5x5 uz odmore od 2 min, velike vježbe su must. Sa utezima sam 4 puta tjedno, 3 se odmaram s tim da 2 dana lagano trcim. Trening je uvijek prije podne. Savjeti kod treninga uvijek dobrodošli

    Pon: prsa i triceps
    5x5 Bench press
    5x5 Close grip bench press
    Uto: leđa i biceps
    5x5 Deadlift
    8,8,6 Zgibovi
    3x10 Lat pull-down machine
    3x10 Barbell row
    Sri: 20-25 min lagano trcanje
    Čet: ramena
    5x5 Military press
    3x10 Side lateral raise
    Pet: noge
    5x5 Squat
    3x10 Leg extensions
    3x10 Leg curl
    3x20 Listovi
    Sub: 20-25 min lagano trcanje
    Ned: odmor


    Prehrana
    Jedem svaka 3 sata, 5 obroka na dan obavezna, a otprilike izgleda ovako:

    1. Obrok: zobene + mlijeko + 30g wheya
    Poslije treninga: 30g wheya + 60g glukoze
    2. Obrok: pretežito meso (piletina, riba) sa nekim prilogom (krumpir,riža,tjestenina,grah)
    3. Obrok: 5 cijelih jaja + neki prilog
    4. Obrok: prakticki slicni drugom obroku
    5. Obrok: posni sir pretežito, a ako ga nema onda meso, jaja...

    Uglavnom pazim što jedem i na gramaturu hrane(200-250g posnog, 200g mesa, itd...) i da je omjer P+UH tu negdje kod svakog obroka... s tim da zadnji obrok izbjegavam UH. Redovito ubacivam vocke i orašne plodove.

    To je uglavnom to, pa da završimo pricu ako vidite neku glupost slobodno recite ... znaci cilj je masa i dovest pod kontrolu salo, gdje griješim, na što trebam pazit, trening, prehrana,odmor...

  • #2
    Re: Ektomorf savjet

    u pon ubaci jos propadanja,razvlacenje bučicama,.,,u čet ubaci stražnje rame,u pet podebljaj čučanj i sve je ok,da slobodno povecaj volumen vjezbi jer pocetnicima treba vise da pogode mišiće kako spada...
    slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

    Comment


    • #3
      Re: Ektomorf savjet

      u pravu si zanemario sam stražnje rame, ubacit cu...

      evo slika pa da vidite zašto je salo glavni problem...

      http://img406.imageshack.us/img406/7575/img7816e.jpg
      http://img163.imageshack.us/img163/3968/img7817ow.jpg

      skinnyfat? ajmo stručnjaci xD

      Comment


      • #4
        Re: Ektomorf savjet

        drzi se onoga sto si tu napisao a ne gledat juhu a grabit meso....

        Comment


        • #5
          Re: Ektomorf savjet

          znam, napomenuo sam da sam radio gluposti dok se nisam informirao pa evo ovo je plod moje gluposti kako bi se reklo sad pokušavam ispravit šta se da...

          Comment


          • #6
            Re: Ektomorf savjet

            Ima tu puno posla
            I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
            ----------------------------------------------------------------
            Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

            Comment


            • #7
              Re: Ektomorf savjet

              Originally posted by Premium.Better View Post
              Ima tu puno posla
              zar bi bio tu da nisam toga svjestan

              Comment


              • #8
                Re: Ektomorf želi dobiti na masi

                Samo budi ustrajan i rezultati ce doci.

                Comment

                Working...
                X