Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prilično sam mršav, imam ograničeno vrijeme za vježbanje, kako se hraniti...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prilično sam mršav, imam ograničeno vrijeme za vježbanje, kako se hraniti...?

    prije svega da vas sve skupa lijepo pozdravim

    ovako, visok sam 190 i imam 77-78kg. možda se to čini dobro, prilično sam mršav ali otkako sam došao na faks zbog obaveza (na faksu cijeli dan, učenje ostatak dana... jednom riječju - medicina) skupilo mi se dosta masnih naslaga na bokovima i trbuhu, čak i nešto na prsima pa me zanima što bi mi vi iskusniji ukratko preporučili jer nemam baš previše vremena istraživati i raspitivati se naslijepo, još mi i ispitni rokovi počinju. kao prvo, imam ograničeno vrijeme za vježbanje, u teretanu mogu max 2 puta tjedno, dok doma radim zgibove i sklekove (nešto sam razvio ramena i ruke) te mogu trčati ujutro. je to dovoljno, kojim danom šta raditi? šta raditi u teretani? zanima me isto i kako se hraniti, ne treba mi neki jelovnik složiti nego samo ukratko što izbjegavati, kada i kako jesti, u kojim količinama. eto, znam da je ovo dosta često postavljeno pitanje, ali nadam se da će mi netko odgovoriti. hvala

  • #2
    Re: Nekoliko pitanja i savjeta

    Pozdrav i tebi

    Pa evo ja bas nebi reko da je to dobra kilaza za tu visinu.Ukratko izbjegavaj masti unosi vise proteina a za program ja msm da se 2 puta nemoze nista postici al eto imas na forumu milion programa pa nadzi sebi nesto!To bi bilo moje misljenje pozz

    Comment


    • #3
      Re: Nekoliko pitanja i savjeta

      dali bi mi prehrana i trčanje mogli šta god od tih naslaga istopiti? zgibovi i sklekovi za gornji dio tijela?
      Last edited by dogfish; 28-05-12, 23:25.

      Comment


      • #4
        Re: Nekoliko pitanja i savjeta

        Naravno da da, prehrana je kljucna a trcanje ili hodanje to samo ubrzava. Sredi prehranu izbaci slatko bijeli kruh itd... Na jelovniku nek ti bude meso (najbolje piletina/puretina, ali mozes i govedinu itd...) jaja, posni sir i riba + povrce. Sad ako zelis skinit tu masnocu UH svedi na minimum tj. oko treninga prije + poslije PWM obrok (najbolje whey i dekstrozu, ali ako nezelis mozes i kuhani nema problema). Sad ta tvoja kilaza je jako mala, a mrsavit i dobivat misice teoretski nemozes iako ja vjerujem da se moze jer tako ja funkcioniram. Uglavnom odluce se ili rezanje ili masa, prehrana je drugacija ali trening isti. Ja bih ti osobno savjetova ketogen dijetu ja sam trenutacno na njoj i rezultati su odlicni.
        “I don’t do this to be healthy, I do this to get big muscles.”

        Comment


        • #5
          Re: Nekoliko pitanja i savjeta

          a ni ja više ne znam kako bi, imam neki čudan metabolizam. kilaža mi stagnira već jako dugo, samo se masti nakupljaju, to je vjerojatno od premalo kretanja i jedem dosta rijetko, nekad i samo 2 put dnevno. probat ću onda s time, a samo me još zanima koje vježbe da radim u teretani? mislim malo je nezahvalno trenirati u teretani 1-2 puta tjedno, ali već kad mogu samo tako, šta bi bilo najbolje raditi?

          Comment


          • #6
            Re: Nekoliko pitanja i savjeta

            Originally posted by dogfish View Post
            a ni ja više ne znam kako bi, imam neki čudan metabolizam. kilaža mi stagnira već jako dugo, samo se masti nakupljaju, to je vjerojatno od premalo kretanja i jedem dosta rijetko, nekad i samo 2 put dnevno. probat ću onda s time, a samo me još zanima koje vježbe da radim u teretani? mislim malo je nezahvalno trenirati u teretani 1-2 puta tjedno, ali već kad mogu samo tako, šta bi bilo najbolje raditi?

            Noge, prsa, biceps, triceps, podlakticu, ramena, leđa, trbušne, leđne, hiit ... i tako...
            radi ono sto ti najvise zaostaje ako je vec tako kako je ....

            Comment


            • #7
              Re: Nekoliko pitanja i savjeta

              znači sve pomalo. u redu, hvala svima na pomoći, možda mi još koje pitanje padne napamet, ali zasada je dovoljno

              Comment

              Working...
              X