Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjeti u vezi prehrane - nabiti kondiciju i nekakvu masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savjeti u vezi prehrane - nabiti kondiciju i nekakvu masu

    Treba mi par savjeta u vezi moje prehrane, ovako izgleda zadnjih mjesec dana:

    1. 7:00 - 1 + 1/2 mjerica Whey-a + 100g Zobenih + Banana + žlica meda
    2. 10:00 - 200g posnog + 3 dcl svježe iscjeđenog narančinog soka (posao)
    3. 13:00 - Sendvić sa tunjevinom (ili Dimcek) i povrćem u lepinji (posao)
    4. 17:30 - 200g piletine + 100g Riže / Pašte ili 300 - 400g krumpira

    20:00 Trening

    5. 21:30 - 1 + 1/2 mjerica wheya i 60g Dekstroze
    6. 23:00 - 1+ 1/2 mjerica kazeina i 100g zobenih

    Spavanje

    Eh sad da nešto napišem i o trenutnom stanju te ciljevima...

    Znači prošle godine bio sam na Starting Strength programu i završio sa 71kg-om i dosta sala oko struka (175 Visok, Ektomorf). Nakon toga sam morao prestat jer me posao stisnuo, nisam trenirao i malo sam jeo tako da sam pao na 62 kg-a. Početkom 3 mjeseca ponovno sam krenuo na Starting Strength ali me mučilo isto što i kod prvog SS-a a to je kondicija tako da sam prestao nakon mjesec dana.

    Odlučio sam to promjeniti i prvo se dovesti u red sa nekakvim kompletnim programom s kojim ću nabiti kondiciju i nekakvu masu. Počeo sam sa P90X prije mjesec dana (radim modificiranu verziju, znači teški liftovi max 8 ponavljana, kardio dio je isti) i mogu reći da je program odličan. Kondicija i fleksibilnost mi je skočila za 500%.

    Sa prehranom koju sam napisao gore dignuo sam kile sa 62kg-a na 64.5kg-a u mjesec dana. Cilj mi je doći do 75 kg-a ali da to na nešto izgleda. To neću postići sa P90X-om naravno zato sam mislio nakon njega krenut na Wendlerov 5/3/1 nekih 6 mjeseci i vidjeti rezultate nakon toga.

    Eh sad me zanima, kaj da dodam još u prehranu da bih to postigao ili ne moram ništa mjenjati? Vise UH ili P, manje....?

  • #2
    Re: Savjeti u vezi prehrane

    Nitko nema ništa za napisat, ha?

    Comment


    • #3
      Re: Savjeti u vezi prehrane

      http://www.building-body.com/forum/t...goriti-masnoce

      Comment


      • #4
        Re: Savjeti u vezi prehrane

        Ok, ajmo ovako onda...

        Zadnji obrok me malo brine, znam da je preporučeno jesti P + M obrok prije spavanja, no ja jednostavno ne mogu čekati još 2 - 3 sata da bi to jeo jer bi u protivnome imao jedva 5 sati sna. Da li bi taj zadnji P + UH obrok mogao imati neke "negativne posljedice" s obzirom da mi je struk preko 80cm što je previše za moju kilažu? Ne računajući PWM to mi je ujedno i obrok nakon treninga...

        Comment


        • #5
          Re: Savjeti u vezi prehrane

          hmm, pa možeš kad dođeš doma odma p + uh, znači negdi oko 22.00, a onda popiješ taj kazein u 23.00 i odeš leć
          "What the mind believes the body achieves."

          Comment


          • #6
            Re: Savjeti u vezi prehrane

            nekako bi meni 100g zobenih bilo previse za zadnji obrok, malo ih smanji i nema problema
            usput, prehrana ti ne valja, moras se naucit sastaviti posten jelovnik. izracunaj si udio P, M i UH te ukupan iznos kalorija pa ces vidjet da ti steka

            Comment


            • #7
              Re: Savjeti u vezi prehrane

              Hrana noću će dovesti do povećanja telesne težine - skoro svako je čuo za ovo. Da li ima istine u tvrdnji da ce jedenje hrane noću izazvati nepotrebno gojenje?

              Da li je oksidacija masti veća tokom spavanja ili buđenja nije bitno. Ono što je bitno je 24-časovni masni bilans, koji je sinteza(skladistenje) masti minus oksidacija(potrosnja). Vidite, ovo su 2 strane u jednačini. Ako jedete manje tokom dana i više noću, oksidacija masti će se desiti na većoj stopi tokom dana. Ako radite suprotno, oksidacija masti će se desiti na većoj stopi preko noći - i možete završiti na istom mestu. Nakon 24 sata, telo ne zna niti ga zanima koja polovina dana doprinela neto gubitak, dobitak, ili održavanje ravnoteže masti. Osim ako imate određenu potrebu za povećanjem unosa energije (odnosno, produžena konkurencija u određenom sportu u ranijem delu dana), nema razloga da se pretpostavi da je jedenje više hrane tokom dana i manje u večernjim satima korisno/korisnije za ciljeve u sastavu tela.
              856kr.jpg

              Comment


              • #8
                Re: Savjeti u vezi prehrane

                Ne razumijem, što ne valja u prehrani? Ovdje ima oko 180g P i 300g UH.

                Comment


                • #9
                  Re: Savjeti u vezi prehrane

                  Originally posted by Kingbuzz View Post
                  Ne razumijem, što ne valja u prehrani? Ovdje ima oko 180g P i 300g UH.
                  dali bi ti bio problem da mi napišeš gdje si nakupio 180g P, moguće je da su tu negdje, ali ja ih ne vidim a neda mi se racunat. s obzirom da je to tvoja prehrana nece ti skodit prekontolirat
                  edit: sad vidm da je u prvom obroku mjerica i pol a ne mjerica, no jos uvijek sam skeptican

                  Comment


                  • #10
                    Re: Savjeti u vezi prehrane

                    1. Mjerica i po whey-a = 36g
                    2. 200g posnog = 24g
                    3. Ovdje oko 12 - 15 ili tako nešto, sumnjam da ima više od 100g tune unutra ili dimceka
                    4. 200g piletine = 40g
                    5. PWM = 36
                    6. Mjerica i po kazeina = 36g

                    Ukupno 184g

                    Comment


                    • #11
                      Re: Savjeti u vezi prehrane

                      upravu si, svugdje sam gledao pola mjerice a pise mjerica i pol. ispricavam se sto sam sumnjao.

                      Comment

                      Working...
                      X