Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase - imam izrazito brz metabolizam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase - imam izrazito brz metabolizam

    Pozdrav,

    moj problem je što slabo gotovo nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase. Imam 29 god, visok sam 1,72 i imam 75kg. Moj cilj bi bio doći do 80-85kg. Masnih naslaga nemam uopće, imam izrazito brz metabolizam tako da mi se nažalost ništa ne hvata ma koliko got kalorija unosio. U teretanu idem već oko dvije godine, tri puta tjedno, treninzi su mi podijeljeni, prsa biceps, noge ramena, leđa triceps.. Od prehrane pazim da ne jedem junk, znači ujutro whey+zobene+mlijeko, zatim voće nekakvo, zatim piletina+riža ili pašta s tunom (ovo podijelim na dvije porcije, jednu neposredno prije treninga), trening, whey+glukoza+kreatin+bcaa, pwm (jaja + raženi), posni sir prije spavanja.. Pazim na unos tekućine, bar dvije l vode dnevno.. Tu su još i maslinovo ulje, povrće, salata, bademi, lješnjaci, kikiriki, itd..

    Uspjevam doći do 76-77kg ali preko toga nemogu nikako, snage imam i ona se povećala mnogo u odnosu kad sam krenuo u teretanu ali masa jako slabo. U zadnje vrijeme počinjem imati problema s aknama, primijetio sam da ako smanjim unos mlijeka, mliječnih proizvoda, šećera, glukoze, UH, i općenito unos hrane situacija s aknama se znatno poboljša, ali na taj način počinjem gubiti kile.


    Molim ako netko ima savjet gdje i u čemu griješim da mi pomogne, hvala!

  • #2
    Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

    Hm probaj jesti tako da tokom dana ne dodješ u situaciju da budeš gladan (prevedeno, moraš preduhitriti glad i planirati obroke)

    Moraš jesti više "nego ti je potrebno", tzv. suficit.

    Koliko imaš godina kad imaš problema s aknama?

    Comment


    • #3
      Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

      Imam 29 godina, napisao sam..

      Ja jedem, u suficitu jesam i nisam gladan, problem je što od tog silnog trpanja hrane mi izbijaju akne, a kad smanjim unos hrane situacija se popravi drastično samo onda počnem gubit kile..

      Još da napomenem ektomorf sam..

      Comment


      • #4
        Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

        pa piše gore 29 god

        mlijeko slobodno izbaci, ja sam bio veliki zagovornik mlijeka ali otkad sam ga smanjio na 2dcl dnevno preporodio sam se.
        S glukozom će malo teže ići, bez nje gotovo sigurno da nećeš napredovati. treba ti 2g proteina po kg težine dnebno i hrpa UH.
        Meni se čini da vi ektomorfi imate slab apetit... Da je barem meni tako. Evo u mjesec dana natukao 3 kg a još niti ne jedem koliko bi mogao
        Znoj štedi krv

        Comment


        • #5
          Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

          Ja ne znam da li sam ekto, endo ili mezomorf, ali natučem kg bez prevelike frke.
          Jedini je problem to kaj ne mogu platiti sve što mogu pojesti...xD


          Što se akni tiče.

          Izbaci slatko (sve...no ne govorim isključivo o šečeru nego o slatkišima/delicijama/desertima/kolačima...mješavima slatkog i masnog bla bla bla).
          Tamnu čokoladu (70%+ se čak i preporučuje jesti. Čokolada za kuhanje NIJE tamna čokolada, utubite si to u glavu već jednom),
          Masno izbaci koliko god je to moguće.

          Mlijeko pojačava upalni proces, a acidofil pomaže.
          Omega 3 pomaže.
          Majoneze se kloni u 3 pm! Jedi puno voća (jabuke pogotovo).

          Lice NE peri sapunom za ruke, nego toplom vodom ili blagim sredstvom za pranje lica, samo lagano s licem, nemoj trljati ko sivonja (pogledaj dolje) nego lagano prstima, skidaj samo ono što je na površini.
          Imaj uvijek čiste jastučnice.

          I glavno glavnoga, NE DIRAJ!
          To ti s razlogom govorim, a ne zato da te zaj'ebavam. Čim pipneš aknu, začepio si njen (već napravljeni) izlaz i sada se ona provlači kroz kanale i folikule tražeći drugi, na taj način ih još iskače van (opisano svojim riječima radi lakšeg razumijevanja)
          Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

          http://www.facebook.com/adoni.costo
          http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
          http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

          Comment


          • #6
            Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

            Hvala na odgovorima.

            Mlijeko sam izbacio ima tjedan i pol dana, smanjio sam malo i unos glukoze, rezultat je 2kg manje u tjedan dana

            Slatko inače ne jedem jer nevolim slatko slatkiši, čokolade, čokoladice, delicije i deserte to uopće ne jedem, kavu pijem bez šećera.. nije da nesmijem šećer nego nevolim slatko. Majonezu isto tako ne jedem uopce..

            Comment


            • #7
              Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

              E da, još jedna stvar....

              Slano.

              Sorry, ali i to češ morat odj'ebat. Pogotov jodiranu sol (ajde još donekle onu krupnu).

              Jednostavno, prehrana protiv akni je mnogo zahtjevnija od bb prehrane. To češ skužiti
              Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

              http://www.facebook.com/adoni.costo
              http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
              http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

              Comment


              • #8
                Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

                Akne su u ovom slucaju mnogo *****a stvar , imao sam osobno problema s njima , i jedan dan mi je doslo do grla i otisao kod dermatologa, on me poslao na nalaze krvi i otad sam bio na "terapiji" 6 mjeseci . U tih 6 mjeseci pijes neke tablete po 4 komada svaki dan , pazis strogo na prehranu ( doktorica te savjetuje sta je dobro , a sta nije , sad ne govorim za BB prehranu ) i vadis nalaze krvi svakih mjesec dana i imas kontrole , uglavnom na pocetku ces osjetit cak lagano pogorsanje , ali kad zavrsi taj period od 6 mjeseci , vjeruj mi da ces biti zahvalan sto si se odlucio na tu "terapiju". Ucinak bude jos bolji nakon mjesec-dva od prestanka uzimanja tableta jer se onda koza potpuno oporavi.Jedini problem ti je sto se u vrijeme uzimanja tableta koza na licu i opcenito dosta suši i moras mazati prvenstveno lice sa kremom, takodjer ujutro i navecer izapires lice sa posebnom pjenom koju ti dermatolog prepise.
                There’s only one corner of the universe you can be certain of improving, and that’s your own self.
                - Aldous Huxley

                Comment


                • #9
                  Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

                  Roaccutane?
                  Moj mentor i osobni trener: Adoni Gosto ----->>> Vendetha

                  http://www.facebook.com/adoni.costo
                  http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto
                  http://www.building-body.com/forum/m.../3140-Vendetha

                  Comment


                  • #10
                    Re: Pomoć - problem kod povećanja mišićne mase

                    4 ScuderiaBull

                    slano volim hmm, probat ću smanjit po mogućnosti izbacit sol na par dana pa javim ako primjetim kakvu promjenu..



                    4 seage

                    čuo sam i ja za Roaccutane, navodno da razara jetru, to mi baš i nije najdraža solucija.. u principu ako smanjim unos hrane i šećera nemam tolko strašnih problema s njima, tu i tamo koja sitna bubuljica al to mi ne smeta, jedino što ektomorf mora jest mnogo u bulking fazi..

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase - imam izrazito brz metabolizam

                      Moje mišljenje o aknama kupi si magnezij počni ga pit to bi trebalo smanjit malo te podkožne infekcije . Drugo svakim jakim treningom izazivas lucenje prirodnog testosterona naročito višezglobnim vježbama (čučnjevi, nabačaj itd..) ako taj testosteron želiš zadržat u tijelu da bi možda brže rastao iako nije neka drastična razlika pomiri se sa aknama drugo rješenje je da izbaciš to na vec stari poznati način ..... Probaj 2-3 dana za redom nestat ce u pola ili ako si oženjen malo akcije ....

                      Ja sam na sreću oženjen
                      "Od svih vrlina najteže je postići poniznost; ništa ne umire teže od želje za dobrim mišljenjem o sebi"

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase - imam izrazito brz metabolizam

                        izracunaj na koliko kalorija dnevno ti se odrzava tezina, dodaj 500-1000 i eto ga dobices na kilazi, samo budi uporan i strpljiv
                        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                        * SHUT UP AND SQUAT *

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase - imam izrazito brz metabolizam

                          Originally posted by Hamzzza View Post
                          izracunaj na koliko kalorija dnevno ti se odrzava tezina, dodaj 500-1000 i eto ga dobices na kilazi, samo budi uporan i strpljiv
                          Neznam zašto se zamarati brojem kalorija. Meni je puno jednostavnije reagirati prije nego nastupi stanje gladi. Ako budeš tako postupao možeš biti siguran da ćeš na kraju dana biti u suficitu. Dakle, treba jesti pravo/prijevremeno

                          Iz vlastitog iskustva:
                          U 26 dana otkako sam nastavio odlaziti u teretanu ostvario sam +3,4 kg (a izuzetno sam sitne građe) s tim da sam u ovih tjedan dana možda tri puta osjećao glad..i to najčešće izjutra. Shvatio sam da svoju prehranu moram nadopunjavati voćem (nekako me digne iz monotonije (mesa), regenerira tijelo i duh
                          Last edited by mali_marek; 20-10-12, 15:28.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase - imam izrazito brz metabolizam

                            Originally posted by mali_marek View Post
                            Neznam zašto se zamarati brojem kalorija. Meni je puno jednostavnije reagirati prije nego nastupi stanje gladi. Ako budeš tako postupao možeš biti siguran da ćeš na kraju dana biti u suficitu. Dakle, treba jesti pravo/prijevremeno

                            Iz vlastitog iskustva:
                            U 26 dana otkako sam nastavio odlaziti u teretanu ostvario sam +3,4 kg (a izuzetno sam sitne građe) s tim da sam u ovih tjedan dana možda tri puta osjećao glad..i to najčešće izjutra. Shvatio sam da svoju prehranu moram nadopunjavati voćem (nekako me digne iz monotonije (mesa), regenerira tijelo i duh
                            tako ljudi krenu pa se zale 'ne mogu dobiti na kilazi'

                            znaj sta unosis u sebe, to je minuta posla da sracunas, i ako si 500 u + dnevno, dobices 0,5kg sedmicno, nema tu neke velike nauke


                            ako zelis vise, uneses vise i to je to...to ne znaci da ces/neces biti gladan, nego taj postupak iskombiniras sa sojim osjecajem gladi, slobodnim vremenom za ishranu itd itd


                            'jedi vise i ne budi gladan' je kako sam ja dosao od 47 do 70 kg, pa onda mjesecima stao

                            'jedi u suficitu/deficitu' je kako sam dosao od 70 do 91, mjenjajuci kako mi odgovara i tako vidim uvijek napredak kakav ocekujem
                            A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


                            If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


                            * SHUT UP AND SQUAT *

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nikako ne napredujem s dobivanjem mišićne mase - imam izrazito brz metabolizam

                              Originally posted by Hamzzza View Post
                              tako ljudi krenu pa se zale 'ne mogu dobiti na kilazi'

                              znaj sta unosis u sebe, to je minuta posla da sracunas, i ako si 500 u + dnevno, dobices 0,5kg sedmicno, nema tu neke velike nauke


                              ako zelis vise, uneses vise i to je to...to ne znaci da ces/neces biti gladan, nego taj postupak iskombiniras sa sojim osjecajem gladi, slobodnim vremenom za ishranu itd itd


                              'jedi vise i ne budi gladan' je kako sam ja dosao od 47 do 70 kg, pa onda mjesecima stao

                              'jedi u suficitu/deficitu' je kako sam dosao od 70 do 91, mjenjajuci kako mi odgovara i tako vidim uvijek napredak kakav ocekujem
                              Iskreno bzvz mi je pričat o nekim fiksnim ciframa tipa 0,5kg/tjedno...to uvelike ovisi o tjednom unosu hrane dotične osobe.
                              Računam da ću do 24. 10 dobit taman malo preko 4kg...to bi u prijevodu bilo 1kg/tjedno. Nekad će to biti ovih 500g koje navodiš a nekad ispod/iznad toga...ovisno o dnevnim/tjednim obavezama, raspoloženju i o tome koliko često obavljam nuždu. Ovo više shvati kao neku digresiju

                              Jednostavno nisam navikao brojat kalorije i to je to...

                              Inače, imao sam i ja 47kg...al to je valjda bilo u 8. osnovne xD
                              U srednjoj (1-4 god.) sam imao konstantno 57-59kg; ima dvi godine od tad.
                              Imao sam 59,5kg kad sam krenuo u teretanu (3. mjesec ove godine)...dodjem na 68,5kg (6.mjesec ove godine), padnem prek ljeta 5kg,...i sad opet diži...uglavnom, ektomorfi lako gube, ko što entomorfi lako nabijaju masu...

                              Hamzzza vrhunski izgled

                              Comment

                              Working...
                              X