Announcement

Collapse
No announcement yet.

masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

    -Ako sam ektomorf i zelim dobiti i na tjelesnoj i misicnoj masi te uz to i na kondiciji u trcanju...je li mi preporucljivo trcat ili ektomorfi moraju izbjec trcanje ? Ali naravno nakon trcanja dizati utege, raditi sklekove, trbusnjake i slicno...

    -MORAM LI bas ako zelim postici misicnu masu konzumirati Whey proteine i slicne proteinske preparate? Te ako sam u mogucnosti kupovati skupe bademe, posne sireve i slicnu hranu, da li mi se to preporuca prije proteinskih preparata?

    -Poznajem jednog kolegu koji je konzumirao kreatin te je rekao da na njemu nije nikako djelovao zbog prebrzog metabolizma, navodno ga je 'ispišao' kako je rekao te prestao...Ima li kreatin stvarno takav neki ucinak na osobama brzog metabolizma ili je to samo glupost?

    -Da li se metabolizam s godinama usporava?

    -Ako sam jedan dan dobio muskofiber na prsima, te je bol prestala u roku 48-72h, hoce li se opet pojaviti s vremenom ako malo vise vjezbam te vecu tezinu dizem? I da li je dobro vjezbati uz muskofiber ili se misic trosi?

    -Da li je bolje proteinski prah piti uz mlijeko ili vodu?

    -Je li u redu ici vjezbati gornji dio tjela odmah nakon jela?

    To je to za sad. Hvala vam unaprijed.

  • #2
    Re: Par pitanja...

    Ako sam ektomorf i zelim dobiti i na tjelesnoj i misicnoj masi te uz to i na kondiciji u trcanju...je li mi preporucljivo trcat ili ektomorfi moraju izbjec trcanje ? Ali naravno nakon trcanja dizati utege, raditi sklekove, trbusnjake i slicno...
    masa i trčanje nejdu baš zajedno
    -MORAM LI bas ako zelim postici misicnu masu konzumirati Whey proteine i slicne proteinske preparate? Te ako sam u mogucnosti kupovati skupe bademe, posne sireve i slicnu hranu, da li mi se to preporuca prije proteinskih preparata?
    ne moraš kupovati whey ako unosiš dovoljno proteina iz drugih izvora. whey je dobar za poslje treninga ali nije presudan
    -Poznajem jednog kolegu koji je konzumirao kreatin te je rekao da na njemu nije nikako djelovao zbog prebrzog metabolizma, navodno ga je 'ispišao' kako je rekao te prestao...Ima li kreatin stvarno takav neki ucinak na osobama brzog metabolizma ili je to samo glupost?
    glupost

    -Da li se metabolizam s godinama usporava?
    da, ali vrlo sporo.

    -Ako sam jedan dan dobio muskofiber na prsima, te je bol prestala u roku 48-72h, hoce li se opet pojaviti s vremenom ako malo vise vjezbam te vecu tezinu dizem? I da li je dobro vjezbati uz muskofiber ili se misic trosi?
    na prsima se najlakše zaradi upala. meni se javlja skoro svaki trening. nemoj vježbat tu grupu mišića dok ne prođe

    -Da li je bolje proteinski prah piti uz mlijeko ili vodu?
    bolje s vodom, ali opet nije presudno
    -Je li u redu ici vjezbati gornji dio tjela odmah nakon jela?
    ako je tebi u redu i nama je
    Znoj štedi krv

    Comment


    • #3
      Re: Par pitanja...

      Hvala kingpin, idemo dalje...

      -U redu, pretpostavljam da tu govorimo o tjelesnoj masi...A misicna masa i trcanje?

      -Sto je bolje konzumirati - Casu jogurta ili casu mlijeka?

      -Preporuca li se kreatin u BB-u?

      -Valja li vjezbati odredenu grupu misica pola sata ujutro te pola navecer prije spavanja, uz konzumiranje proteina?

      Hvala unaprijed.

      Comment


      • #4
        Re: Par pitanja...

        kingpin svidja mi se ovo ''nije presudno''
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Par pitanja...

          Originally posted by Puzy View Post
          Hvala kingpin, idemo dalje...

          -U redu, pretpostavljam da tu govorimo o tjelesnoj masi...A misicna masa i trcanje?

          -Sto je bolje konzumirati - Casu jogurta ili casu mlijeka?

          -Preporuca li se kreatin u BB-u?

          -Valja li vjezbati odredenu grupu misica pola sata ujutro te pola navecer prije spavanja, uz konzumiranje proteina?

          Hvala unaprijed.
          Zavisi sta si, ako si neko ko teško dolazi do mišićne mase samo sabotiraš taj proces izgradnje mišića, ako ti nije problem nabaiti masu i da se uz to usališ 1 sedmično ništa previše, a ako dobijaš mišiće a ni grama sala onda si *****i genetičar i možeš raditi šta hoćeš. Šala ali u svakoj šali ima malo istine, nekome dogovara nekome ne, to moraš ti shvatiti.

          Jogurt, a po meni još bolji Kefir.

          U BB se svašta preporučuje od stvari koje jesu bitne do stvari koje su apsolutno irelevantne, jer je ovo jedna velika industrija i cilj im je prodati što više stvari(suplemenata), da je potreban nije, ali nije na odmet.

          Neki kažu da trening 3 sata prije spavanja ometa san, dok neki to opovrgavaju. Opet probaj pa vidi kako tebi odgovara.

          Comment


          • #6
            Re: Par pitanja...

            Hvala diinnoo, ako ti je to uopce pravo ime! ^^
            Moram te obavijestiti da sam vjezbao sat vremena prije spavanja i cijelu noc nisam spavao, prije toga sam pojeo oko 200g posnog i popio dvije case vode.
            Jos cu samo malo biti dosadan...
            -Koliko je bitan udisaj i izdisaj tokom vjezbanja te da li je istina da misici prije dolaze do otkaza ako ne dobiju dovoljno kisika?

            -Za 37kn sam kupio 500g badema u vrecici u konzumu, znaci "K-Plus" bademi...Bilo ih je gro ali su jako mali i tamniji i imaju slabiji okus. Za iste te novce (da ne lazem cak mi se cini i da su kostali kunu manje) sam isto tako u konzumu kupio bademe od 300g ali su bili vidljivo veci, svijetliji i ukusniji...Je li bitno koje sam uzeo ili ne? Znam da postoji malo vise vrsta badema ali gledajuci imam osjecaj da su ovi manji isto tako termickom obradom izgubili na kvaliteti ili je to samo da se proda...Meni je svjezina i kvaliteta sve u proizvodima koje kupujem.

            -Mogu li se misici prevelikim naporom i konstantnim vjezbanjem istrositi?

            -Kolko veliku vaznost odmor i san imaju u Body Buildingu?

            -Hoce li jaje gubiti na svojoj kvaliteti ako napravim kajganu (izmtim) i ispecem na tavici BEZ ulja?

            -Sto ako svakodnevno u jednom trenutku konzumiram malu kolicinu "junk" hrane? Hoce li se sav proces u tijelu poseremetiti?

            -Smijem li jogurtu, mlijeku i mlijecnim prozvodima dodati kakao prah? Ili ipak da i to izbjegnem jer je dodatni seces unutra i raznorazne 'kemikalije'?

            -Obicno ili cokoladno mlijeko i zasto?

            To je to za sad, znam da sam naporan ali hvala od srca svakome tko izvoji par minuta za odgovore, meni puno znaci ^^

            Comment


            • #7
              Re: masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

              ***Bump***

              Comment


              • #8
                Re: Par pitanja...

                Puzy legendo, imaš konkretna pitanja za razliku ostalih početnika - filozofa i nije problem odgovoriti na tvoja pitanja
                -Koliko je bitan udisaj i izdisaj tokom vjezbanja te da li je istina da misici prije dolaze do otkaza ako ne dobiju dovoljno kisika?
                istina, disanje je jako bitno. kod svakog ponavljanja udah i izdah. nadam se da razumiješ što to znači

                -Za 37kn sam kupio 500g badema...
                ja ti se bavim vinogradarstvom i prošlu berbu je grožđe bilo sitnije i drugačije boje, ali je vino ispalo isto. opet se nadam da lazumiješ što hoću reći

                -Mogu li se misici prevelikim naporom i konstantnim vjezbanjem istrositi?
                mogu, ako se nedovoljno odmaraš i ne jedeš

                -Kolko veliku vaznost odmor i san imaju u Body Buildingu?
                ogromnu, to je jedna od tri najbitnije stvari. EAT, TRAIN, SLEEP. Tokom spavanja ti se luči hormon rasta...

                -Hoce li jaje gubiti na svojoj kvaliteti ako napravim kajganu (izmtim) i ispecem na tavici BEZ ulja?
                ovo ti je malo glupo pitanje. a kako bi ga ti inače konzumirao? samo nemoj reći sirovo...

                -Sto ako svakodnevno u jednom trenutku konzumiram malu kolicinu "junk" hrane? Hoce li se sav proces u tijelu poseremetiti?
                junk je bolje izbjegavati zbog niza stvari, ali da nešto bitno šeremeti već bi mi svi odavno bili poremećeni

                -Smijem li jogurtu, mlijeku i mlijecnim prozvodima dodati kakao prah? Ili ipak da i to izbjegnem jer je dodatni seces unutra i raznorazne 'kemikalije'?
                kakao je inače koliko toliko OK, ali ako želiš mršaviti treba ga izbaciti isto kao i junk

                -Obicno ili cokoladno mlijeko i zasto?
                a šta je čokoladno mlijeko nego kakao?
                Znoj štedi krv

                Comment


                • #9
                  Re: masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

                  Zahvaljujem se dini i kingpinu na odgovorima, uvelike je pomoglo, svaka vam cast i jos jednom, hvala.
                  Ne volim previse filozofirati, stovise me sram i pitanja postavljat kad se svaki odgovor uz malo truda moze pronaci na forumu.
                  Neka su ocita i sam po logici znam odgovor ali eto, pa da puknem da si utemeljim znanje i prebacim na prakticni dio.

                  Kako pitanja jos budu na pamet dolazila tako cu ih i ovdje dalje postavljat, za sada mi je sve jasno no veliki sam pocetnik pa ocekujte jos pitanja.
                  Decki svaka vam cast, puno hvala i nastavite tako. ^^

                  Comment


                  • #10
                    Re: masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

                    A evo i mene opet sa par glupih pitanja....

                    -Kako je najlakse pocetniku objasnit sto su serije te kako izvoditi vjezbe po serijama...?

                    -Kako bi se nakon vjezbanja trebao osjecati? Sav strgan da mi se ruke tresu te da ni zlicu ne mogu podici dok jedem ili pak pun snage, sav sretan i pun adrenalina?

                    -Zasto nije dobro svakodnevno vjezbati istu grupu misica?

                    -Cijene privatnih trenera te kako prepoznati dobrog BB trenera - Znam, glupo pitanje ali sam stvarno znatizeljan...

                    Od srca hvala unaprijed ^^

                    Comment


                    • #11
                      Re: masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

                      **Bump..**

                      Comment


                      • #12
                        Re: masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

                        Originally posted by Puzy View Post
                        A evo i mene opet sa par glupih pitanja....

                        -Kako je najlakse pocetniku objasnit sto su serije te kako izvoditi vjezbe po serijama...?

                        -Kako bi se nakon vjezbanja trebao osjecati? Sav strgan da mi se ruke tresu te da ni zlicu ne mogu podici dok jedem ili pak pun snage, sav sretan i pun adrenalina?

                        -Mišići rastu dok se odmaraju, trening je samo s

                        -Zasto nije dobro svakodnevno vjezbati istu grupu misica?

                        -Cijene privatnih trenera te kako prepoznati dobrog BB trenera - Znam, glupo pitanje ali sam stvarno znatizeljan...

                        Od srca hvala unaprijed ^^
                        Serije su koliko puta ponavljaš neku vježbu, npr 4 serije(seta) bench potiska sa početnih 8 ponavljanja, staviš težinu kojom iz prvog puta možeš i 9 napraviti dok u zadnjoj seriji na 6 ponavljanju 'umireš'.

                        Od osobe do osobe, ali nakon treninga ne bi trebao biti odmah rastrgan, cilj ti je mišić stimulirati na rast a ne premoriti ga.

                        To ne može vidjeti na prvi pogled niko, tek kad posmatraš njegov rad sa klijentima.

                        Comment


                        • #13
                          Re: masa i trčanje? metabolizam i kreatin? vjezbati odmah nakon jela? preparati?

                          Mišići rastu dok se odmaraju trening je samo stimulator.

                          Comment

                          Working...
                          X