Announcement

Collapse
No announcement yet.

Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

    Pozdrav, imam 19 godina, 73 kg i otprilike 182 cm visine... treniram nogomet, te zbog konstantnog trcanja mi je tesko dobiti na masi... Prijatelj koji ima svoju teretanu mi je preporucio "power mass extreme" kada sam ga pitao koje bi proteine trebao... Dakle, moj glavni cilj je dobivanje mase posebice debljanje nogu (listova jer su jako tanki, kvadriceps, zadnja loza, gluteus), ali to sta god da radim ne ide gore... Znam sve price o listovima i genetici, itd, ali mora postojati nacin barem za neki pomak. Dakle i čučnjeve često radim jer znam da su i osnova ali i glavna vježba. Sad me zanima dali ce mi taj power mass extreme i ako da, u kolikoj mjeri pomoci, te dali ga doista trebam piti prije i poslije treninga ili nekako drugacije?

    A isto tako vas molim za preporuke koje bih vjezbe trebao raditi te dali je uopce moguce uz svo silne trcanje na nogometu udebljati noge i dobiti na masi?

  • #2
    Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

    Previse cardia- tipa trcanje ce opcenito usporit napredak na dobijanju misica ali ne i u potpunosti onemogucit.
    Prije bilo kakvog dodatka prehrani- popravit prehranu, pocet kvalitetno papati (ima na forumu hrpa jelovnika i sl.pitanja) i onda se moze tek poceti i kvalitetno trenirati.
    Kad si napravis neki pocetni jelovnik i neki svoj okvirni plan treninga- mozes ga tu stavit i netko ce te vec upozorit na neke greske ---ako ih ima
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

      Radi duboki čučanj (onaj do poda ne do paralele, nego skoroz ispod) 5-8 serija i 6-8 ponavljanja na početku, a poslje povećaj na 10-12
      serija i 10-30 ponavljanja.

      Comment


      • #4
        Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

        jedi vise

        cucni vise

        trci manje

        jedi vise
        A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


        If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


        * SHUT UP AND SQUAT *

        Comment


        • #5
          Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

          hvala momci na odgovoru, dakle duboki čučanj i što više jesti... možda još nešto? i sto mogu se tice listova?

          Comment


          • #6
            Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

            To ti je vise manje to.
            Nemoj se nadati da ces narasti samo od tog Gainera.
            Popravi prehranu, unosi puno kalorija, proteina i kvalitetnih UH.
            Osim previse Cardia, problem je sigurno i u prehrani.

            Comment


            • #7
              Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

              pa jel bi islo puno brže da se ostavim nogometa??

              Comment


              • #8
                Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

                Originally posted by ekon3omist View Post
                pa jel bi islo puno brže da se ostavim nogometa??
                Islo bi puno brze, ali zasto odustati od neceg sto volis?
                samo jedi vise i to je to
                I may not be there yet, but i'm closer than I was yesterday!

                Comment


                • #9
                  Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

                  Da išlo bi, budimo iskreni osim ako nisi genetički freak teško ćeš uz toliko kardia nabiti neku veću masu. Jedan je Safet Sušić sa dva balvana, da danas su većina tipa Oscar i ostali slani štapići.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

                    ma sto se genetike tice listovi pate samo tako, uzas, cak imam poslije treninga dojam kao da se jos vise stanje haha
                    tako da ako je potrebno prestati cu s nogometom

                    Comment


                    • #11
                      Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

                      Da se nadovezem na temu, imam genetski slabe listove, problem je sto ih nisam radio unazad 2 godine bas cesto, ono ponead kad mi dode, ali zadnjih 2,3 mjeseca ih ubijam, sutradan jedva hodam koliko imam upalu, zanima me je li problem sto ne radim onu vjezbu gdje se sjedne na neku klupicu,a na suprotnoj strani se stavi teg i dize se s listovima. Te sprave nema u mojoj teretani.
                      Znaci imam dvije alternative:
                      1. stojeci uhvatim 2 bučice i dizem se na prste na necemu uzdignutom tako da imam citav opseg ..
                      2. na spravi gdje se sjedi ravno i odguruje se nogama (ne znam kako se zove sprava) , na toj spravi
                      se takoder odgurujem prstima punim opsegom
                      Radim tako po 5,6 serija po vjezbi, ponavljanja u pocetku 15-20 , kasnije do otkaza.

                      Comment


                      • #12
                        Re: Problem s dobivanjem mase - posebice na nogama

                        http://www.building-body.com/Program...mrze-rast.html

                        Možda ovo pomaže?
                        RIP Zyzz 1989 - 2011 Forever Mirin

                        Comment

                        Working...
                        X