Announcement

Collapse
No announcement yet.

cilj mi je povecavati tezine na vjezbama, a izgled neka bude popratna pojava

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cilj mi je povecavati tezine na vjezbama, a izgled neka bude popratna pojava

    pozz!! imam 18 godina visok sam 180 cm i tezak 77 kg, citam forum godinu dana (supp ste) treniram doma...treniram nogomet 10 godina...nije mi cilj izgledati kao bodybuilder, ali zelim imati lijepo isklesano tijelo...s utezima treniram oko godinu dana
    snaga tijela mi je bitnija od izgleda, radim vecinom osnovne vijezbe, nekada ubacim neku izolacisku

    ovako izgleda moj trening:
    pon,sri,pet:zgibovi 5 serija,dips 4 serije,military press 5 serija 6-12 ponavljanja,veslanje u pretklonu 5 serija 6-12 ponavljanja,bench press 5 serija 6-12 ponavljanja,curls 10-ak ponavljanja
    uto,cet:cucanj 5-7 serija 10-ak ponavljanja, iskorak 3-4 serije 10ak ponavljanja,za trbuh razne superserije

    cilj mi je povecavati tezine na vjezbama, a izgled neka bude popratna pojava

    prehrana ( kada idem ujutro u skolu ) :
    7:00 100g zobnih,3 jaja,neko voce
    u skoli 10:00 tuna u ulju 165g,kruh,ili svijezi sir 250g, kada imam novaca i dvije konzerve tune ilio svijezeg sira
    15:00 150 grama pilecih prsa, riza ili tjestenina 100-150g, kiseli krastavci ili paprika
    16:30 trening
    18:00 150g pilecih prsa,tjestenina ili riza 100-150 grama i 1-2 banane
    20:00 nogometni trening
    22:30 250g svijezeg sira,kruh,orasi
    23:00 spavanac

    ako vam se da prokomentirajte prehranu i trenig svaki savijet je dobrodosao!!!

  • #2
    Re: pozdrav hehe

    niko nece odgovorit :/

    Comment


    • #3
      Re: pozdrav hehe

      2 treninga na dan ?? treba ti dosta kalorija da bi nabio mase

      jesi računao koliko trošiš i koliko unosiš ovom prehranom kalorija ?
      ne čini se loša prehrana, možda još whey poslije treninga,
      možda pojačat kalorije, ovisi o tvom izračunu
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: pozdrav hehe

        Trening je zbrda - zdola... ne vidim smisao uopće i zato ti nitko niti ne odgovara jer ljudi ne vide otkud početi.
        koliko često imaš trening nogometa? zašto čučanj 2 x u 3 dana? zašto isti dan trening s utezima i nogometni trening?
        prehrana je OK
        Znoj štedi krv

        Comment


        • #5
          Re: pozdrav hehe

          Slazen se, nek izracuna koliko mu triba kalorija i po tome slozi macrose bez puno filozofije. Ovako na pamet ne mozemo nista rec...

          A sta se treninga tice, volumen upper body treninga je za moj ukus prevelik, pogotovo kad usporedim sa lower body treningom.
          Kazes da ti je snaga primarna, zasto onda radis sve vjezbe u "hipertrofijskom rep rangeu"? Vece tezine i manji broj ponavljanja bi ti vise odgovarali... Imas puno dobrih programa tipa starting strength, wendler 531, malo guglaj pa vidi sta ti se svidja, ili ti eventualno mogu forumasi mogu linkat. A mozes probat i PHAT.

          Comment


          • #6
            Re: pozdrav hehe

            Originally posted by domagoj View Post
            2 treninga na dan ?? treba ti dosta kalorija da bi nabio mase

            jesi računao koliko trošiš i koliko unosiš ovom prehranom kalorija ?
            ne čini se loša prehrana, možda još whey poslije treninga,
            možda pojačat kalorije, ovisi o tvom izračunu

            sta mogu kada imam nogomet 5-6 puta tjedno, nisam racuao kalorije nikada ali nabio sam solidno mase od kada treniram

            Comment


            • #7
              Re: pozdrav hehe

              Originally posted by kingpin View Post
              Trening je zbrda - zdola... ne vidim smisao uopće i zato ti nitko niti ne odgovara jer ljudi ne vide otkud početi.
              koliko često imaš trening nogometa? zašto čučanj 2 x u 3 dana? zašto isti dan trening s utezima i nogometni trening?
              prehrana je OK

              prijatelj mi je dao trening vjrujem mu izglda ko zvijer on je tako poceo trenirat na pocetku, nogometimam 5-6 putatjedno, zas ne vidis smisao?? a ovo za cucanj on i sada kaze da je on radio cucanj 3 puta u 5 dana u pocetku

              Comment


              • #8
                Re: pozdrav hehe

                Originally posted by jozo13 View Post
                prijatelj mi je dao trening vjrujem mu izglda ko zvijer on je tako poceo trenirat na pocetku, nogometimam 5-6 putatjedno, zas ne vidis smisao?? a ovo za cucanj on i sada kaze da je on radio cucanj 3 puta u 5 dana u pocetku
                onda i jedi kao što je on jeo, i nadaj se da nije neki genetičar
                The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                Fak me, right?

                Comment


                • #9
                  Re: pozdrav hehe

                  Originally posted by domagoj View Post
                  onda i jedi kao što je on jeo, i nadaj se da nije neki genetičar



                  valjda nije, hvala na odgovorima

                  Comment


                  • #10
                    Re: pozdrav hehe

                    Ne odgovara svakome isti trening, ako tebi pase-ostani na njemu dokle god ima rezultata. Ja osobno mislim da bi taj trening u teretani mogao dosta prilagodit s ciljem boljih rezultata. Pocevsi od toga koliko puta tjedno pogadas pojedine dijelove tijela, te uzimajuci u obzir da radis iste vjezbe svaki drugi dan u tjednu i tko zna koliko vec dugo tako, potom je pitanje i kojim intezitetom radis itd.itd. Ali u svakom slucaju mislim da bi trabao mozda pokusat bar neko vrijeme s drukcijim pristupom u teretani-mozda ces imat i vise rezultata
                    MYPROTEIN

                    Comment


                    • #11
                      Re: pozdrav hehe

                      Originally posted by Corry View Post
                      Ne odgovara svakome isti trening, ako tebi pase-ostani na njemu dokle god ima rezultata. Ja osobno mislim da bi taj trening u teretani mogao dosta prilagodit s ciljem boljih rezultata. Pocevsi od toga koliko puta tjedno pogadas pojedine dijelove tijela, te uzimajuci u obzir da radis iste vjezbe svaki drugi dan u tjednu i tko zna koliko vec dugo tako, potom je pitanje i kojim intezitetom radis itd.itd. Ali u svakom slucaju mislim da bi trabao mozda pokusat bar neko vrijeme s drukcijim pristupom u teretani-mozda ces imat i vise rezultata



                      hvala na odgovoru.... sad trenutno ne vjezbam puko mi je palac..ovako sam vjezbao 3 tjedna, a u teretanu ne idem, doma imam bench,bucice,sipku za zgibove,dips i 110kg utega i to mi je dosta za sada po meni...pogađam recimo prsa 3 puta tjedno ali samo 2 vjezbe i to je dips 4 serije i bench 5 serija...to je 27 serija tjedno, mislim da nije previse...

                      Comment


                      • #12
                        Re: pozdrav hehe

                        Evo samo da shvatis koliko je to, ja npr. s 9-12 serija tjedno uspijevam pogodit misic bilo da se radi o prsima, ledima, nogama itd tako da imam upale po par dana i nepada mi napamet ih ponovo radit nakon dan-dva. Ruke, ramena,trbuh itd su sad manje bitni.
                        Iako je palac u banani-to nije razlog da ne vjezbas-bar noge-trbuh itd
                        MYPROTEIN

                        Comment


                        • #13
                          Re: pozdrav hehe

                          Originally posted by jozo13 View Post
                          hvala na odgovoru.... sad trenutno ne vjezbam puko mi je palac..ovako sam vjezbao 3 tjedna, a u teretanu ne idem, doma imam bench,bucice,sipku za zgibove,dips i 110kg utega i to mi je dosta za sada po meni...pogađam recimo prsa 3 puta tjedno ali samo 2 vjezbe i to je dips 4 serije i bench 5 serija...to je 27 serija tjedno, mislim da nije previse...

                          Po meni 27 serija tjedno za jedan mišić je itekako previše... Kako je i Corry rekao, 9-12 serija raspoređenih u 1, 2 ili 3 treninga je optimalno za veliku većinu.

                          Comment


                          • #14
                            Re: cilj mi je povecavati tezine na vjezbama, a izgled neka bude popratna pojava

                            mislim da se trebas malo vise odmarat, nemoj bas isti misic svaki dan, postavi se da jedan dan radis noge, drugi dan prsa, treci dan ruke i tako ... misic neraste dok vjezbas nego dok se odmaras nakon vjezbe

                            Comment


                            • #15
                              Re: pozdrav hehe

                              Originally posted by Corry View Post
                              Evo samo da shvatis koliko je to, ja npr. s 9-12 serija tjedno uspijevam pogodit misic bilo da se radi o prsima, ledima, nogama itd tako da imam upale po par dana i nepada mi napamet ih ponovo radit nakon dan-dva. Ruke, ramena,trbuh itd su sad manje bitni.
                              Iako je palac u banani-to nije razlog da ne vjezbas-bar noge-trbuh itd


                              mislim da mmoram raidt jedan misic vise od 1 puta tjedno,prije sam radio:
                              pon: prsa,triceps (bench,ddips,letenje bucicama,sklekovi s nogama na povisenom,propadanj za triceps,ona vjezb sa bucicom iza glave za tricep nez sad kao se zove)
                              noge:cucanj samo
                              cet: ramena( za savko rame po jednu vjezbu
                              pet:leđa biceps( zgibovi,veslanje,leđnjaci s opterecenjem,cruls)

                              s tim rasporedomnisam bas bio napedovao, niti samo podizao tezine na vjebama....pa mi je prijatelj rekao da samo radim osnovne vjezbe vise puta tedno...mogu rec da mi ovako vise odgovara...


                              kako da radim cucnjeve dok mi je palac u banani..necu raditi bez tezine jer nem nikakvog ucinka da sada napravim 30 u komadu pa tako opet...trbuh radimo na nogometnom treningu i stabilizaciju tkođer

                              da onda probam ovaj raspored sto mi je prijatelj da d radim recino ponedjeljkom i petkom a da srijedupreskocim a noge recimo utorak subota???

                              Comment

                              Working...
                              X