Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

    Pozdrav, znaci da vas upoznam sa situacijom, prije godinu dana imao sam samo 69 kg, sto je na mojih 2 metra izgledalo prelose. Poceo sam jesti, kuci sklekovi polako, pa presao na utege, mjesec dva i u teretani proveo. Sve ovo vrijeme jeo sam stvarno puno, 5-6 puta na dan, min. 3500 kcal unosio. Iako znam da to nije dobro, buduci da sam stvarno mrsav bio, nisam pazio sta jedem, od cheezburgera cevapa sve sto je donosilo kalorije, i napredovao sam stvarno puno. Trenirao skoro svaki dan, i dobio 19 kg ciste misicne mase, nimalo sala sto je super. Istina, prvih 16 kg sam dobio u samo 4 mjeseca, ovo ostalo malo pomalo se dizao do danas. Znaci danas imam 88 kg, takoder treniram konstantno, jedino sto me nervira je pronalazak dobrog izvora kalorija, nedavno sam poceo sa kikirikijem, pojedem od 100 do 200 dnevno, u 100 grama dobijem oko 600 kcal, od toga 25 grama proteina ostalo su masti, ali koliko cujem, dobre masti. Brine me sol na njemu, zanima me mogu li taj visak soli koje unesem jednostavno isprat sa vise vode dnevno? Posto sam dobro poceo, cilj mi je nekih 100 kg da zaokruzim, mogu li sa ovim kikirikijem nastavljat dobivat na masi?

  • #2
    Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

    Originally posted by taboof View Post
    Pozdrav, znaci da vas upoznam sa situacijom, prije godinu dana imao sam samo 69 kg, sto je na mojih 2 metra izgledalo prelose. Poceo sam jesti, kuci sklekovi polako, pa presao na utege, mjesec dva i u teretani proveo. Sve ovo vrijeme jeo sam stvarno puno, 5-6 puta na dan, min. 3500 kcal unosio. Iako znam da to nije dobro, buduci da sam stvarno mrsav bio, nisam pazio sta jedem, od cheezburgera cevapa sve sto je donosilo kalorije, i napredovao sam stvarno puno. Trenirao skoro svaki dan, i dobio 19 kg ciste misicne mase, nimalo sala sto je super. Istina, prvih 16 kg sam dobio u samo 4 mjeseca, ovo ostalo malo pomalo se dizao do danas. Znaci danas imam 88 kg, takoder treniram konstantno, jedino sto me nervira je pronalazak dobrog izvora kalorija, nedavno sam poceo sa kikirikijem, pojedem od 100 do 200 dnevno, u 100 grama dobijem oko 600 kcal, od toga 25 grama proteina ostalo su masti, ali koliko cujem, dobre masti. Brine me sol na njemu, zanima me mogu li taj visak soli koje unesem jednostavno isprat sa vise vode dnevno? Posto sam dobro poceo, cilj mi je nekih 100 kg da zaokruzim, mogu li sa ovim kikirikijem nastavljat dobivat na masi?
    ne dobivaš od tog kikirikija na masi, nego od viška kalorija koje s njim uneseš, tako da kad dosegneš još koju kilu, morat ćeš jop kalorija dodavat. veća masa troši više kalorija, pa da bi bio u kalorijskom deficitu, moraš stalno dodavat nešto

    čistu mišićnu masu nisi dobio sigurno, al ne bitno sad

    ja ti savjetujem da unosiš dovoljno proteina, masti, i ugljikohidrata, njih toliko da ostvariš taj suficit koji ti treba za masu, da se ostaviš tog junka

    ja isto jedem taj kikiriki, i ne perem ga, ne znam bi li trebao


    u pm si rekao da ne možeš postat, kako ne možeš? a evo dobio si i odgovor u temi
    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

    Fak me, right?

    Comment


    • #3
      Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

      E, Domagoj, hvala na odgovoru, kad sam se registrirao prvih par minuta sve zakljucano bilo, pa bio nestrpljiv... Ovo cista misicna masa to nisam pro da kazem al ugl nista ne visi, nije labavo na meni Znaci samo da dodajem, ok, ne brini nije sami junk, dosta jedem rize, piletine i ostalog sto se preporuca, al dosad nisam vidio neke negativne posljedice junka, vjerovatno zato jer treningom sve to ispravim?

      Ugl hvala jos jednom..

      Comment


      • #4
        Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

        Originally posted by taboof View Post
        E, Domagoj, hvala na odgovoru, kad sam se registrirao prvih par minuta sve zakljucano bilo, pa bio nestrpljiv... Ovo cista misicna masa to nisam pro da kazem al ugl nista ne visi, nije labavo na meni Znaci samo da dodajem, ok, ne brini nije sami junk, dosta jedem rize, piletine i ostalog sto se preporuca, al dosad nisam vidio neke negativne posljedice junka, vjerovatno zato jer treningom sve to ispravim?

        Ugl hvala jos jednom..
        nisi vidio jer si bio premršav, a možda nisi u velikom kalorijskom suficitu, pa nemaš sala


        nema na čemu, samo čitaj forum, vjeorojatno ima odgovor na svako pitanje
        The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

        Fak me, right?

        Comment


        • #5
          Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

          Moram objavit sliku eto samo da vidite, znam da ne izgleda nesto ali kakav sam bio prije godinu dana ovo je odlicno:


          staru sliku nemam, ali bio sam ovako nesto, mozda cak i gore:


          Mozda ne djeluje kao 19 kg, ali morate znat da imam 2 metra ravno..tako da sam sve skupa zadovoljan, cak ni prva slika ne govori cilu situaciju al me nije ima ko slikat. Znaci sada ciljam na nekih 100 kg i nadam se da cu uspit..

          Comment


          • #6
            Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

            Čekaj, jel jedeš kikiriki u ljusci ili?

            Comment


            • #7
              Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

              Ne, slani przeni, zato i pitam jel problem ta sol, i mogu li je anulirati konzumacijom veće količine vode..

              Comment


              • #8
                Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                Ma uzmi u ljusci i riješen problem. Ovo je samo nepotrebno kompliciranje, i nije preporučeno jesti slani i prženi.

                Comment


                • #9
                  Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                  od tog slanog kikirikija i przenog ces da dobijes masu ali oko struka..tj slauf..nista dobro ti nazalost taj kikiriki nece donijeti u ovome sportu nazalost..koliko god ti to tesko bilo prihvati to...to sto racunas u proteine su biljni proteini..od kojih bas i nemas koristi..malo procitaj o biljnim proteinima...plus sto je usoljen i isprzen da valja..navuci ces i vode uz to dosta...SAVJET-mani se tog kikirikija u tolikim kolicinama---20.30 gr danas ok ali 200gr i vise...jbg neide....jedi bolan sto vise UH..i to kompleksnih...jedi mesa..junetine prije svega,teletine,jedi jaja....mani se kikirikija......

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                    Originally posted by damko View Post
                    od tog slanog kikirikija i przenog ces da dobijes masu ali oko struka..tj slauf..nista dobro ti nazalost taj kikiriki nece donijeti u ovome sportu nazalost..koliko god ti to tesko bilo prihvati to...to sto racunas u proteine su biljni proteini..od kojih bas i nemas koristi..malo procitaj o biljnim proteinima...plus sto je usoljen i isprzen da valja..navuci ces i vode uz to dosta...SAVJET-mani se tog kikirikija u tolikim kolicinama---20.30 gr danas ok ali 200gr i vise...jbg neide....jedi bolan sto vise UH..i to kompleksnih...jedi mesa..junetine prije svega,teletine,jedi jaja....mani se kikirikija......
                    Koliko ja vidim sa slika on je premršav, te teško dobiva salo. Može slobodno jesti kikiriki ali naravno u umjerenim količinama.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                      Ma jedem vam ja svega, konstantno se prejedam, ko sto sam reka 5-6 puta dnevno, ali nakon velikog booma u prva 4 mjeseca (16 kg) sada jedva da napredujem. Zato sam trazio nesto sto bi mi povecalo sveukupnu sumu kalorija dnevno, i nasao kikiriki. Uz sendvic na odmoru u skoli pojedem 100 grama, eventualno kasnije tokom dana jos 100. Zato sam pita jeli stetan u tim kolicinama i jeli ta sol toliki problem.

                      Inace, radi informacije, od ovih godinu dana mozda sam max 2 mjeseca proveo u teretani, sve ostalo kuci sa sklekovima i bucicom od 10 kg. Popio sam i kesu Lean Pro 8-ice od Labrade, nakon koje nisam osjetio nikakvu razliku, te nedavno kesu Seriouss mass-a s kojom sam dobio nesto sitno al kad sam prestao pit valjda nisam mogo odrzavat toliki unos kalorija kao s njim, pa sam izgubio to dobiveno..

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                        Što pojedeš u tih 5-6 obroka i u kojoj količini?

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                          Pa ovako, rano ujutro prije skole pojedem pecivo neko, kiflu, na odmoru u skoli u zadnje vrijeme sendvic lepinja sa parizerom i 100 g kikirikija, prije sam svaki dan na odmoru jeo cheezburger. Kad se vratim iz skole obilan ide rucak, to moze bit svasta, al ugl ima mesa, i piletine i govedine.. grah, riza sa mesom, spageti isto sa mesom, cevapi, fileti, uglavnom baziram se da se najedem pravo, da bude kaloricno. Uz svaki rucak naravno kruha koliko treba. Oko 4 pojedem nesto iz frizidera, moze to bit suho meso, kobasice, slanina ili/i sira, nekih namaza, pasteta ako ima itd. Oko 6 isto tako, s tim da ovaj obrok nekad preskocim jer obicno oko 7 radim trening. Poslje treninga ide obilna vecera, u zadnje vrijeme kajgana od 5-6 jaja eventualno sa slaninom i drugim suhim mesom. Popijem pola litra mljeka, najvise kod 4-og i 5-og obroka. Popijem i 3-4 soka po kaficim dok sam u skoli, nekad i pivo. Od voca nista, jedino kad naletim kuci na banane obavezno pojedem 2-3 komada..

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                            auuu jbt.....chezze,kobasice,pasteta,suho meso,slanina....pa onda kikiriki 200 gr auuu....mislim sta da ti kazem..treba malo da procitas teme o ishrani....pa mozda nesto i naucis..To sto si dobio 16 kg to si dobio tjelesnu tezinu...tu misicne mase ako ima 1-2kg aferim onda..
                            Organizuj se malo bolje..procitaj neciji jelovnik pa ce ti biti malo jasnije neke stvari...pasteta,chezze,suho meso,slanina..itd,,,, nisu dio ovog sporta...Ponekad DA ali..redovno da to konzumiras..tesko da ces napredovati...

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nervira me je pronalazak dobrog izvora kalorija - mogu li sa kikirikijem dobivat na masi?

                              Vidi, ne ciljam ja tu na nista ozbiljno, samo sam bio i jos sam premrsav za svoju visinu, htio sam se udebljat al fino popunit, ne da sve u trbuh ode.. Da nisam trenirao to bi sve vjerovatno otislo u salo trupa, ovako sam dobio malo ramena, ruku, prsa, pokusat cu nastavit ovim tempom samo jos vise unosit pa cu vidit na sta ce to ispast. Znaci ne zelim se izdefinirat ono spustit bf na manje od 10%, zelim samo dobit jos kg, po mogucnosti u misicima da to sve skupa ok izgleda..

                              Comment

                              Working...
                              X