Announcement

Collapse
No announcement yet.

cilj, masa moj trening, ishrana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cilj, masa moj trening, ishrana

    Pozdrav ljudi ektomorf sam imam 16 godina cilj mi je masa 173cm 54kg naravno sad sam ozbiljno odlucio pocet masu radit , mozda u pogresno vrijeme jer je ljeto pa je mozda i malo teze ali sam na raspustu 3 mjeseca pa se mogu maksimalno posvetit tome. prvo da napisem trening koji sam osmislio pocetnik sam pa bi to izgledalo ovako.:

    PONEDELJAK : grudi
    bench ravni :3 serije 12,10,8 ponavljanja
    bench kosi : 3 serije 12,10,8 ponavljanja
    pec dec: 3 serije 10,10,10, moja omiljena i najbolje pogodim sa njom grudi
    chest press:3 serije 10,10,10
    propadanje na razboju: 3 serije max,max,max

    UTORAK
    ruke
    Biceps pregib dvorucnim tegom 3 serije po 10 ponavljanja
    cekic pregib 3 serije po 10 ponavljanja
    skot klupa 3 serije po 10 ponavljanja

    triceps:
    lat masina konopci 3 serije po 10 ponavljanja
    kick back 3 serije po 10 ponavljanja
    lat masina uska sipka 3 serije po 10 ponavljanja


    srijeda odmor


    CETVRTAK: LEDJA

    zgibovi 4 srije max
    lat iza glave , jer bolje pogodim sa njom ledja ngo kada je sipka ispred 4 serije 10 ponavljanja
    veslanje 4 serije 10 ponavljanja
    seated row 4 serije 10 ponavljanja

    PETAK : noge,ramena

    noge zadnja loza ekstenzija 2 serije 20 ponavljanja
    nozna ekstenzija za kvadriceps 2 serije 20 ponavljanja
    cucanj cetiri srije 20 ponavljanja
    iskorak 4 serije 20 ponavljanja

    ramena shoulder press 4 srije 10 ponavljanja
    rear fly 4 serije 10 ponavljanja
    lateralno bocno 4 serije 10 ponavljanja
    lateralno ispred 4 serije 10 ponavljanja

    Dal valja ova trening sto?


    Ishrana:
    Ujutru za dorucak 150g ovsenih sa 300ml mlijeka i malo suvog grozdja jer sa njim lakse pojedem ovsene.i 3 jaja
    medjuobrok saka badema i ljesnika sa medom
    rucak 150g mesa sa 100g rize ili 400g krompira sve zavisi uvijek mijenjam i salata od krastavca
    medjuobrok kutija rizinih keksica sa bananom
    Vecera meso od rucka sa krompirom i posni 100g

    u toku dana ako ne jedem meso onda jedem radi proteina jaja mlijeko , uvijek jedem banane puter od kikirikija, bademe orahe da dopunim kalorije. Cilj mi je do kraja ljeta 60kg, komentarisite trening i ishranu i korigujte i jedno i drugo, Od suplemenata ne uzimam nista jer mi kuci ne daju ne mogu ih ubijedit nikako

  • #2
    Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

    Originally posted by didza View Post
    Pozdrav ljudi ektomorf sam imam 16 godina cilj mi je masa 173cm 54kg naravno sad sam ozbiljno odlucio pocet masu radit , mozda u pogresno vrijeme jer je ljeto pa je mozda i malo teze ali sam na raspustu 3 mjeseca pa se mogu maksimalno posvetit tome. prvo da napisem trening koji sam osmislio pocetnik sam pa bi to izgledalo ovako.:

    PONEDELJAK : grudi
    bench ravni :3 serije 12,10,8 ponavljanja
    bench kosi : 3 serije 12,10,8 ponavljanja
    pec dec: 3 serije 10,10,10, moja omiljena i najbolje pogodim sa njom grudi
    chest press:3 serije 10,10,10
    propadanje na razboju: 3 serije max,max,max

    UTORAK
    ruke
    Biceps pregib dvorucnim tegom 3 serije po 10 ponavljanja
    cekic pregib 3 serije po 10 ponavljanja
    skot klupa 3 serije po 10 ponavljanja

    triceps:
    lat masina konopci 3 serije po 10 ponavljanja
    kick back 3 serije po 10 ponavljanja
    lat masina uska sipka 3 serije po 10 ponavljanja


    srijeda odmor


    CETVRTAK: LEDJA

    zgibovi 4 srije max
    lat iza glave , jer bolje pogodim sa njom ledja ngo kada je sipka ispred 4 serije 10 ponavljanja
    veslanje 4 serije 10 ponavljanja
    seated row 4 serije 10 ponavljanja

    PETAK : noge,ramena

    noge zadnja loza ekstenzija 2 serije 20 ponavljanja
    nozna ekstenzija za kvadriceps 2 serije 20 ponavljanja
    cucanj cetiri srije 20 ponavljanja
    iskorak 4 serije 20 ponavljanja

    ramena shoulder press 4 srije 10 ponavljanja
    rear fly 4 serije 10 ponavljanja
    lateralno bocno 4 serije 10 ponavljanja
    lateralno ispred 4 serije 10 ponavljanja

    Dal valja ova trening sto?


    Ishrana:
    Ujutru za dorucak 150g ovsenih sa 300ml mlijeka i malo suvog grozdja jer sa njim lakse pojedem ovsene.i 3 jaja
    medjuobrok saka badema i ljesnika sa medom
    rucak 150g mesa sa 100g rize ili 400g krompira sve zavisi uvijek mijenjam i salata od krastavca
    medjuobrok kutija rizinih keksica sa bananom
    Vecera meso od rucka sa krompirom i posni 100g

    u toku dana ako ne jedem meso onda jedem radi proteina jaja mlijeko , uvijek jedem banane puter od kikirikija, bademe orahe da dopunim kalorije. Cilj mi je do kraja ljeta 60kg, komentarisite trening i ishranu i korigujte i jedno i drugo, Od suplemenata ne uzimam nista jer mi kuci ne daju ne mogu ih ubijedit nikako


    po meni ako si pocetnik bolje da radis full body treninge, samo osnovne vjezbe bez izolacija ( benc press, push press, veslanje u preetklonu,dips, zgibovi,cucanj, mrtvo dizanje)

    ovaj međuobrok sa sakom badema i ljesnjaka ti nije dobar to jedes navecer uz posni

    100g rize ti je malo ako si na masi

    ovaj međuobrok s riznim keksima i bananom nema uopce Proteina tako da neznam cemu sluzi

    za veceru nemozes jest krompir to se ne jede navecer jer je UH I 100g posnog ti je malo

    sve u svemu losa prehranA PREMALO KALORIJA PO MENI SVE SKUPA

    Comment


    • #3
      Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

      Ok hvala na savjetu, a da li je ok da recimo ujutru skuvam 250g rize pa da jedem to u toku dana . onda 5 jaja , 200g posnog , 50g orascastih, 200g zobenih , kutija rizinih keksica, 100g plazme jer se ja ne mogu umastit bas sam premrsav,med , 2 banane, 200g pilece dzigerice,, pa da to sve rasporedim po obrocima, ne bi mi smetalo malo i da junkam , jer sam mozda i premlad da skroz vodim racuna o dijetama , za 2 mjeseca punim 16 godina.

      Comment


      • #4
        Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

        Originally posted by didza View Post
        Ok hvala na savjetu, a da li je ok da recimo ujutru skuvam 250g rize pa da jedem to u toku dana . onda 5 jaja , 200g posnog , 50g orascastih, 200g zobenih , kutija rizinih keksica, 100g plazme jer se ja ne mogu umastit bas sam premrsav,med , 2 banane, 200g pilece dzigerice,, pa da to sve rasporedim po obrocima, ne bi mi smetalo malo i da junkam , jer sam mozda i premlad da skroz vodim racuna o dijetama , za 2 mjeseca punim 16 godina.

        gle posto imass 54kg tebi je dosta 110g bjelancevina dnevno, pokusaj svaki dan toliko unesti... posto ti treba mase moras jesti i dosta kompleksnih uh ( riiza, tjesto, krompir, grah) a navecer msti bademi i orasi recimo...moras si izracunat kalorije i gledat da si svaki dan u suficitu znaci da vise uneses nego potrosis.... ti sebi sredi prehranu kako ti odgovara i gledaj da uh nejedes navecer nego masti a pslje vjezbanja P i UH... raspodjeli sve u 5-6 obroka dnevno... i preporucam ti da pocnes jest tunu i umjesto pilecih jeetrica da jedes pileca prsa ako mozes naravno ... ma moze nekad i JUNK ali nepretjerivati

        Comment


        • #5
          Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

          Hvala, gledam da uzmem nesto najjeftinije.

          Comment


          • #6
            Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

            54 kg? Junk ti neće ništa naškoditi, naravno ne često i ne u velikim količinama.

            Jozo13 - Zašto ne krumpir navečer? Što ako je trening navečer, pa moraš jesti UH??

            Comment


            • #7
              Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

              milee to je druga stvar zaboravio ssam na to al sam mu rekao opcenito da sse uh ne jede navecer

              Comment


              • #8
                Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                Originally posted by jozo13 View Post
                milee to je druga stvar zaboravio ssam na to al sam mu rekao opcenito da sse uh ne jede navecer
                Uh se moze jesti navecer,al ne kao zadnji obrok!!

                Comment


                • #9
                  Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                  Originally posted by redthunder View Post
                  Uh se moze jesti navecer,al ne kao zadnji obrok!!

                  a dobro matereti sta ce navecer nego spavat

                  Comment


                  • #10
                    Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                    Originally posted by jozo13 View Post
                    a dobro matereti sta ce navecer nego spavat
                    navecer sta ti podrazumijevas pod navecer?ja npr imam predzadnji obrok oko 9 navecer i bgmi u njemu ima uh-a ionda zadnji oko 11 i pol P+M..eto

                    Comment


                    • #11
                      Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                      Hvala na savjetima , naravno svaki savjet i svako korigovanje je dobrodoslo u svakom trenutku, zanima me sto se tice treninga da li je ok ovaj broj serija i ponavljanja , bojao sam se da nece biti premalo ili previse, vi sami procijenite

                      Comment


                      • #12
                        Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                        Originally posted by redthunder View Post
                        navecer sta ti podrazumijevas pod navecer?ja npr imam predzadnji obrok oko 9 navecer i bgmi u njemu ima uh-a ionda zadnji oko 11 i pol P+M..eto
                        nez ja sam mislio na zadnji obrok

                        Comment


                        • #13
                          Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                          Originally posted by didza View Post
                          Hvala na savjetima , naravno svaki savjet i svako korigovanje je dobrodoslo u svakom trenutku, zanima me sto se tice treninga da li je ok ovaj broj serija i ponavljanja , bojao sam se da nece biti premalo ili previse, vi sami procijenite

                          u redu je mada ti ja preporucujem full body

                          Comment


                          • #14
                            Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                            Ma i ja bih radio mrtvo dizanje i sve ove vjezbe koje ste mi naveli ali trener kaze da sam jos mali , ja sam mrsav a i izgledam mladje pa mi cak ni ne vjeruje da imam 16 godina, i kaze imas jos dosta da rastes pa nemoj sad forsirat cucanj i to opteretices kicmu , ja inace imam blagu skoliozu kicmenog stuba

                            Comment


                            • #15
                              Re: cilj, masa moj trening, ishrana .

                              Originally posted by didza View Post
                              Ma i ja bih radio mrtvo dizanje i sve ove vjezbe koje ste mi naveli ali trener kaze da sam jos mali , ja sam mrsav a i izgledam mladje pa mi cak ni ne vjeruje da imam 16 godina, i kaze imas jos dosta da rastes pa nemoj sad forsirat cucanj i to opteretices kicmu , ja inace imam blagu skoliozu kicmenog stuba

                              nisam znao da imas samo 16 dobro ti je rekao trener nista onda od cucnja i mrtvog dizanja

                              Comment

                              Working...
                              X