Announcement

Collapse
No announcement yet.

molim za savjet u sastavljanju programa za povecanje mase

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • molim za savjet u sastavljanju programa za povecanje mase

    Pocetnik sam u teretani (7 mjeseci) i desilo se to da sam se izgubio izmedu 350 razlitih programa za podizanje mase (prehrana mi je relativno jasna 350-500 kaloriskog suficita, na meni potrebnik 3500 to je logicnih oko 3850-4000 naravno kvalitetna podjela p,uh i m).Naravno milion promasaja dok sam napokon mislim shvatio bit pravilne prehrane, problem je bio u mojih 2 metra koja treba nahraniti )

    Za sada bi se drzao 4puta tjedno rezima no pocinjem se gubiti kada odlucujem koje vjezbe da uzmem i koliko njih. (Vidio sam vasu tablicu s podjelom vjezbi i serija po odredenoj misicno skupini) Volio da samo kazete dali je ovaj program sto cu prilozit dobar za mass gain, dali je moguca pretreniranost ili je prelagano i najbitnije da li bi ga vi koristili

    ponedjak (prsa bica)
    serije ponavljanja
    ravni bend(power) - 4 3-6
    incline benđ (muscle) 3 6-10
    decline 3 6-10
    drop serija (ravni fly) 4 6-8-10-drop 1. teznica

    2(ili je bolje 3?) vjezbe za biceps po izboru mislim da nije relevatno toliko
    (3 serije po 6-10)

    utorak noge

    cucanj(power) 4 3-6
    iskoraci 3 6-10
    leg extention 3 6-10
    leg press (drop serija) 4 6-8-10 drop1. teznica

    deadlift ravnih nogu 3 6-10
    curl 3 6-10



    četvratak rame i trica

    militery 4 3-6
    dumbell arnoldov 3 6-10
    reverse fly 3 6-10
    Dumbbell Lateral 4 6-8-10 drop1. teznica
    Raise

    2(ili 3?) za tricu (vjerovatno close benđ, skullcrusher i pulldown)


    subota (leda)(dali subota ili petak)

    deadlift(power) 4 3-6
    Straight Bar Rows 3 6-10
    Lat Pull Down 3 6-10
    SEATED cable row 4 drop

    (muci me dali da ubacim hiperextenziju,)


    2 za listove (na leg pressu i na normalnom stojecem - nema izbora u teri)

    Mozda vam koncept izgleda poznato, to je ustvarni na moj nacin promjenjen, http://www.muscleandstrength.com/wor...out-split.html samo umjesto burna sam stavijo drop jer mi se cini prihvatljivim

    UNaprijed vam zahvaljujem na komentarima, savjetina i kritikama

  • #2
    Re: molim za savjet u sastavljanju programa za povecanje mase

    trebas raditi na principu piramide,jer si ektomorf.Bench press ravni :4x 10,8,6,4 tako raste snaga,a i masa će.. iz treninga nogu izbaci noznu ekstenziju a ubaci stojeće podizanje za listove(RADI 3 SERIJE PO 20-50 PONAVLJANJA JER VJEROJATNO IMAS SLABE LISTOVE AKO SI EKTOMORF).ramena ubaci sa leđima,a triceps sa prsima,biceps nemoras previse forsirati,jer ce rasti od zgibova,veslanja,stabilizator kod bencha... Povećaj čučnjeve na 12-10-8-6 vidjet ćeš upale sljedeći dan.Konzumiraj puno hrane pod time podrazumjevam kompleksinh ugljikohidrata i proteina(dobar izbor posni sir u interspara 10 kn 500g za lagan san,i piletina cekin kilo i nesto oko 22-23 kn) .Dosta tije 3x ici tjedno izbaci kardio jer si mrsav kao ija.Radi ovako i biće promjene za 6 mjeseci

    Comment


    • #3
      Re: molim za savjet u sastavljanju programa za povecanje mase

      I zaboravio sam trbušnjake radi 2 puta tjedno kod kuće

      Comment


      • #4
        Re: molim za savjet u sastavljanju programa za povecanje mase

        heheh pogodija si s listovima
        sto se tice piramidalnog treninga pokusa sam vec s njim i cinio mi se dosta laksim od standardnog nacina, no tad sam tek pocinja pa cim ne bih vidija pomak u tjedan dana minja bi sve(gresaka ka u prici al ovaj forum mi je dosta pomoga da koliko toliko se dovedem u red tice nacina prehrane i treninga) i mislim da cu pokusat ozbiljnije s obrnutom piramidom.

        Sta se tice nogu one su katastrofa mrtva, pa me zanima dali je bolje ostati pri 1 puta tjedno ili da ubacim 2 puta.

        Za bic me zaboli eto radit cu 2 vjezbe tjedno, jer kao iskompleksirano dite nabija sam biceps nepropocionalno ostatku tjela(da sam bari na noge bije iskompleksiran ka sta san triba)

        znaci po tebi:
        prsa tric -poned
        ramena leda - srida
        noge- petak

        i evo prehrane pa ono mozes i tu nabacit savjetic ako ti se da

        8:30 zobene s vodom ili zelenim cajem (tu eksperimentiram s suhim ananasom, kokosom, bananom, nekad i jogurt, po mjerice wheya)
        + 2 cjela + 3 bjelanjka
        10:00 trening
        11:00 2 mjerice anabolic wheya + groždani
        13:30 menza ali pazljivo izabrana piletina ili govedina 2-3 komada otprilike 300g + pire ili riza + salata
        15:30 tunj u ulju + voce neko + maslac od kikirikija (čajna žlicica)
        17:30 integraloni + purećija šunka oko 80 g + 1 mjerica wheya
        19:30 vecera piletina i riza ili 2 tune + krompir + uvijek neko povrce obvezno nebitno tikvice, salata, zelje, grašak
        23:00 posni 200-250 g + šaka bajama

        otprilike brojim kalorije nista posebno al ako znam da sam otprilike u minusu ubacim krišku integralnog, posni, ili jos mjericu wheya

        sad me zanima kad sam se vec rasprica dali da one shakove s wheyom koji nisu nakon treninga da pijem s groždanim secerom ili same

        Comment


        • #5
          Re: molim za savjet u sastavljanju programa za povecanje mase

          Originally posted by Funkadrumic View Post
          Mozda vam koncept izgleda poznato, to je ustvarni na moj nacin promjenjen, http://www.muscleandstrength.com/wor...out-split.html samo umjesto burna sam stavijo drop jer mi se cini prihvatljivim
          Link nisi dobro ubacio, ne vodi na nikakav program
          The only thing necessary for the triumph of evil is for good people to do nothing

          Comment


          • #6
            Re: molim za savjet u sastavljanju programa za povecanje mase

            http://www.muscleandstrength.com/wor...out-split.html valjda sad valja

            Comment

            Working...
            X