Announcement

Collapse
No announcement yet.

Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

    Iman skoro 18 godina, iman 195cm i 70kg. Očito, ectomorf san. Cilj mi je udebljati se, točnije nabaciti mišićne mase. Težim prema nekoj kombinaciji mase i definicije, ništa pretjerano, samo da više ne izgledan ko metla Uvjeti su odlični, tj. teretana je odlična ( http://www.life.com.hr/teretana.html ). U svemu ovom san amater, i svaki komentar i prijedlog će pomoci. Moj plan je kreniti u teretanu krajem rujna - 4 puta tjedno. To bi nekako ovako izgledalo (koliko san uspia posložiti od čitanja foruma);

    PON- prsa + biceps
    UTO- ramena + trapez
    SRI- odmor
    ČET- leđa + triceps
    PET- odmor
    SUB- noge + trapez
    NED- odmor

    Svaki trening bi mi trajao oko 60 minuta, a za svaku misicnu skupinu bi radia 3 vježbe X 3 serije X 8-10 ponavljanja i postepeno bih, svaki tjedan povecavao težine.

    Što se tice prehrane, ne jedem junk food, koristim multivitamine, magnezij i željezo u šumećim tabletama, i popijem minimalno 3-4L vode dnevno. Za dorucak, rucak i veceru sam dosad jeo što je bilo, a odsad bi to ovako nekako izgledalo:

    7:30 - 2 jajeta + zobene pahuljice
    11:00 - tunjevina s povrćem (iz konzerve)
    14:00 - meso (vecinom piletina) + krumpir + salata
    17:00 - riža + bademi + sendvič s kikiriki maslacem
    20:00 - 2 tvrdo kuhana jaja + povrće ili voće
    22:00 - posni sir + bademi

    Trening bih stavio jedan tjedan od 12:30 do 13:30, a drugi tjedan od 14:00 do 15:00 (to mi je jedina mogucnost)


    E sad, šta vi mislite o ovome svemu, šta bi triba popravit, izbaciti, dodat, bilo šta; svaki komentar ce pomoci.
    Fala puno unaprid, i pozdrav iz sunčanog Šibenika
    "Smooth sea never made a skilled sailor"

  • #2
    Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

    prehranu jos malo pogledaj na forumu pojacaj UH

    radi kompleksne vjezbe

    posto vidim da si iz dalmacije prestani gledat hajdukove utakmice pre stresno je i stres lose utjece na misice

    Comment


    • #3
      Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

      Pozdrav..prehrana mi se ne svida,premalo svega,ujutro 2 jaja,drugi obrok samo tuna,zast ne i neki UH ubacit uz nju..pa onda obrok u 17 h masti i ugljikohidrati..ugl ja da sam na tvom mjestu,podebljao bih proteine i UH za pocetak...pazio da sam u suficitu,pazio da se ne umastim,opcenito vise paznje pridodat ogledalu a ne vagi..ti posto si ekto ne vjerujem da ces se umastit al opet pripazi i sredi prehranu
      Goal: to become a legit reason to widen doorways.

      Comment


      • #4
        Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

        Originally posted by jozo13 View Post
        prehranu jos malo pogledaj na forumu pojacaj UH

        radi kompleksne vjezbe

        posto vidim da si iz dalmacije prestani gledat hajdukove utakmice pre stresno je i stres lose utjece na misice
        I kad gube i kad tuku...

        Comment


        • #5
          Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

          Originally posted by mile View Post
          I kad gube i kad tuku...
          to i ja kazem jos sanjam mujanovu precku, inace kad hajduk izgubi ja nemogu odradit dobro trening, a jos me frendovi prcaju jer zivim u ZG a veliki sam navijac

          Comment


          • #6
            Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

            Originally posted by jozo13 View Post
            to i ja kazem jos sanjam mujanovu precku, inace kad hajduk izgubi ja nemogu odradit dobro trening, a jos me frendovi prcaju jer zivim u ZG a veliki sam navijac

            ti onda ne možeš nikada dobro odradit trening.. jer hajduk stalno gubi... zato prestani tako reagirat... past ćeš u depresiju i smršavit i past ćeš na 30 kila

            tako se ja nerviram za dinamo ali samo za ligu prvaka i takve utakmice
            ne zanima me hrvatski nogomet to je golo govno....
            izrokan sam

            Comment


            • #7
              Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

              Originally posted by jozo13 View Post
              prehranu jos malo pogledaj na forumu pojacaj UH

              radi kompleksne vjezbe

              posto vidim da si iz dalmacije prestani gledat hajdukove utakmice pre stresno je i stres lose utjece na misice

              aj molin te mi malo pojasni te kompleksne vježbe, s tin "kompleksne" mi nisi puno reka :P
              a šta se tice utakmica, i ne gledan ih, nogomet je davno propa
              "Smooth sea never made a skilled sailor"

              Comment


              • #8
                Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                Originally posted by Mario. View Post
                Pozdrav..prehrana mi se ne svida,premalo svega,ujutro 2 jaja,drugi obrok samo tuna,zast ne i neki UH ubacit uz nju..pa onda obrok u 17 h masti i ugljikohidrati..ugl ja da sam na tvom mjestu,podebljao bih proteine i UH za pocetak...pazio da sam u suficitu,pazio da se ne umastim,opcenito vise paznje pridodat ogledalu a ne vagi..ti posto si ekto ne vjerujem da ces se umastit al opet pripazi i sredi prehranu
                umastit se necu sigurno jedina pozitivna stvar u svemu ovome..
                daj mi neki primjer hrane s puno proteina jer kako je meni rečeno, najbolja je piletina, bademi, kikiriki maslac, posni sir (?!?!?)
                neznam vise sta da dodam u ovaj jelovnik (osim tjestenine, sad san primjetia da je nisam ubacia)
                pa daj mi nesto dodaj

                "Smooth sea never made a skilled sailor"

                Comment


                • #9
                  Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                  neka ove sezone nisam puno bio u depri, a tjedan mi je popravio kiks dragovoljca protiv dinama u krancevicevoj 1-1 HIHIHIHIHII

                  dinamo umjetni klub

                  slozene vjezbe ( cucnjevi, mrtvo dizanje, benc pres, vojnicki potisak, veslanje, zgibovi, propadanja )

                  Comment


                  • #10
                    Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                    Piletina, puretina,jaja,posni sir,tuna,oslic,sardine (opcenito sve vrste ribe) junetina,govedina..imas raznih salama,deluxe sunka,pa dimcek itd..u svaki obrok ubaci povrce..nezz dorucak 5 jaja,100 g razenog kruha..pa nakon toga obroci sa 200-250 g mesa,piletine puretine plus UH itd..pa trening pwm-whey+ dex..pa tuna-tijestenina,pa posni sir,bademi,kikiriki..itd imas sve napisano na forumu,nije problem pogledat
                    Goal: to become a legit reason to widen doorways.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                      Originally posted by Mario. View Post
                      Piletina, puretina,jaja,posni sir,tuna,oslic,sardine (opcenito sve vrste ribe) junetina,govedina..imas raznih salama,deluxe sunka,pa dimcek itd..u svaki obrok ubaci povrce..nezz dorucak 5 jaja,100 g razenog kruha..pa nakon toga obroci sa 200-250 g mesa,piletine puretine plus UH itd..pa trening pwm-whey+ dex..pa tuna-tijestenina,pa posni sir,bademi,kikiriki..itd imas sve napisano na forumu,nije problem pogledat

                      šou hahaha taman mogu se priselit u konzum
                      a fala ljudi na savjetima, ubacit cu to sve u prehranu i trpat u sebe koliko mogu, pa sad sta bude.

                      i još samo nešto.. sta se tice ovoga programa u teretani šta san napisa 4 puta tjedno; jeli mi dobro da svaki tjedan za svaku skupinu radim iste vježbe ili da ih minjan?
                      "Smooth sea never made a skilled sailor"

                      Comment


                      • #12
                        Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                        drzi se jednog programa mjesec dana. Nakon mjesec dana počni mjenjati. npr umjesto flat bencha radi decline.
                        umjesto klasicnog trbusnog radi rimsku s utegom itd itd.
                        Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
                        "Tyler Durden"

                        Comment


                        • #13
                          Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                          Originally posted by bevodzor View Post
                          drzi se jednog programa mjesec dana. Nakon mjesec dana počni mjenjati. npr umjesto flat bencha radi decline.
                          umjesto klasicnog trbusnog radi rimsku s utegom itd itd.
                          Druze treba svaki trening nesto promjeniti a ne jednom mjesecno.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                            gluposti, ja se drzim vec tri mjeseca identičnog programa

                            Comment


                            • #15
                              Re: Krecem od nule :O (plan prehrane i vježbe)

                              I ja svaki trening promenim nešto... Ako radim benč, jedne nedelje radim ravni, kosi, razvlačenje i pulover, sledeće nedelje izbacim razvlačenje i pulover, a ubacim kontrakosi i propadanje...
                              Pivo za masu, rakija za defku...

                              Comment

                              Working...
                              X