Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanja i odgovori za masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanja i odgovori za masu

    Pozdrav,decki/cure,novi sam evo prije mjesec dana sam poceo sa treninzima,imam 67 kila,180 visina,imam podosta pitanja za vas,zamolio bih da mi odgovorite na sva,naravno ako znate....
    1.Moram li svaki dan jesti meso? (ako da,koliko dnevno?)
    2.Malo me zbunjuje vaga,kad sam krenuo u gym,imao sam 70 kila,sad kad stanem na vagu 67.3 zasto?
    3. Dan mi pocinje ovako: ujutro sendvic,posni sir,casa mlijeka,i zobene pahuljice,u skoli burek,nakon skole,100/125 g rže,posni,i nekakvo meso (ako imam mesa doma) navecer,neki sendvic/jaja posni,casa mlijeka,zobene,i prije spavanja posni sir. jeli to uredu?
    4.Nakon svakog treninga da li me MORAJU boljeti mišici koje sam taj dan radio na treningu ili nemoraju? zna se desit da mene nekad nista ne boli,a nekad me boli narednih 2/3 dana...
    5.što se tice proteina,da li sam obavean uzimati ili?
    trenutno se ne mogu sjetiti vise pitanja,kad se sjetim postat cu
    molim vas odgovorite,hvala....

  • #2
    Re: Masa,pomoc!

    1> ne ali je pozeljno- bitno je da uneses 1.5-2g proteina po kg tezine
    Prouci po forumu sto su proteini i u tablici kalorija koliko proteina ima u kojoj hrani-racunas samo prozeine iz mesa, jaja, sireva i sl-zivotinjske
    2>Sasvim normalno, zanemari vagu i prati promjene u ogledalu
    3> ne zvuci lose za neki pocetak ali koliko cega pojedes???
    4>ne moraju
    5>Ako uzimas dovoljno proteina kroz hranu, onda ti proteini u prahu netrebaju-oni sluze samo da olaksaju neke stvari s prehranom
    Sretno
    MYPROTEIN

    Comment


    • #3
      Re: Masa,pomoc!

      a neznam sad tocno koliko cega bas pojeedem,ali znam da dnevno pojedem 100/125 grama riže posni pojedem od 500 g jedan u danu,zobenih pola one vrecicu u danu (možda malo manje) hvala na odgovirima,neka tema stoji,tek sam se ustao pa se ne mogu sjetit svih pitanja,koje sam sinoc izvukao xD....Kad dodem sa praske,postavit cu jos nekoliko.....E jel smijem ja jesti one pilece medaljone,što se jedu u megicu,jel to stara cesto kupi,pa ja to pojedem za rucak uz rizu i posni.....

      Comment


      • #4
        Re: Masa,pomoc!

        Naravno da smijes jesti pilece medaljone njam njam
        Nema na masi ne smijes, smijes sve. Izbjegavaj slatkise, trpaj se rizom, krumpirom, paštom, jedi mesa posnogm sira itd itd i ne zamaraj se brojanjem makronutrijenata za pocetak. ( zamaraj se samo da jedes vise nego sto mozes) i kasnije ces kroz rad skuziti u sto je igra i postepeno modificirati prehranu.

        Comment


        • #5
          Re: Masa,pomoc!

          Ja sam isto poceo u teretanu prije mjeces dana poceo pravilnije jesti(dakle puno vise )i digao sam se za 5 kila.whey uzimam jer nemogu unositi toliko proteina dnevno ali ako ti unosis oko150 grama proteina na dan sa hranom onda ti ne trebaju..samo gledaj da odmah poslje treninga uzmes nesto proteinski zato jer onda misici uzimaje te proteine..ako ne onda jedu sami sebe i ne rastes cak se mozes i malo smanjiti (sta se misica tice).zapamti obrok poslje treninga ti je jako bitan

          Comment


          • #6
            Re: Masa,pomoc!

            hvala decki,evo idem sam malo van,pa cu sutra postaviti pitanja koja me muce....

            Comment


            • #7
              Re: Masa

              1.Zašto mi je lijevi biceps veci od desnog?
              2.osim proteina šta jos moram unjeti u sebe? ugljikohidrate? masti?
              3. izracunao sam si dnevno u sebe unesem oko 100/130 proteina jeli to uredu? (na 68 kila)
              4.smije li uopce jesti slatko? neki kazu da ne neki kazu da da,samo ne previse?

              Comment


              • #8
                Re: Masa

                Originally posted by Koalica View Post
                1.Zašto mi je lijevi biceps veci od desnog?
                2.osim proteina šta jos moram unjeti u sebe? ugljikohidrate? masti?
                3. izracunao sam si dnevno u sebe unesem oko 100/130 proteina jeli to uredu? (na 68 kila)
                4.smije li uopce jesti slatko? neki kazu da ne neki kazu da da,samo ne previse?
                1. Mozda ga bacas vise lijevom rukom.
                2. MOras i UH i Masti.
                3. Minimum 140 grama
                4. Smijes jesti slatko u granicama normale

                Comment


                • #9
                  Re: Masa

                  izbaci burek majketi

                  Comment


                  • #10
                    Re: Masa

                    Originally posted by Viper View Post
                    1. Mozda ga bacas vise lijevom rukom.
                    2. MOras i UH i Masti.
                    3. Minimum 140 grama
                    4. Smijes jesti slatko u granicama normale
                    desnom svaki put.....
                    znaci u danu mora u sebe utrpat uh masti i proteine? koliko masti koliko uha?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Masa

                      Originally posted by Koalica View Post
                      desnom svaki put.....
                      znaci u danu mora u sebe utrpat uh masti i proteine? koliko masti koliko uha?
                      Ma masti do 70g ono nasumicno lupam otp se oko toga vrti, a UH posto ganjas masu pocni sa 300 grama

                      Comment


                      • #12
                        Re: Masa

                        Originally posted by Koalica View Post
                        1.Zašto mi je lijevi biceps veci od desnog?
                        2.osim proteina šta jos moram unjeti u sebe? ugljikohidrate? masti?
                        3. izracunao sam si dnevno u sebe unesem oko 100/130 proteina jeli to uredu? (na 68 kila)
                        4.smije li uopce jesti slatko? neki kazu da ne neki kazu da da,samo ne previse?
                        1. Najvjerojatnije zbog mind-muscle veze, tj nesvijesno vise forsiras lijevu ruku u nekim vjezbama, kad radis biceps prvo odradi seriju s desnom rukom, i malo obrati na to paznju, s vremenom ce se izjednaciti , vecina ljudi ima asimetriju
                        2. naravno! omjer uh:P 2:1 , masti su takodjer jako bitne, naravno dobre masti
                        3. je, to je u redu,ali najbolje probaj imati 2g/kg, vise ti nije potrebno
                        4. najidealnije ti je pojesti slatko nakon treninga, u kombinaciji sa nekim izvormo P, ali mozes normalno i pojesti nekad nes slatko nece ti nis bit, samo nemoj misliti ak si na masi da smijes sve i svasta trpat u sebe
                        Last edited by DARICA; 13-10-13, 16:29.
                        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                        Instagram: @shredded_dario

                        Comment


                        • #13
                          Re: Masa

                          zbunjen sa,neki pricaju da mogu trpat sve i svasta kad sam na masi,a nekii da ipak pripazim na neke sitnice.....
                          ma ne poslje treninga, poslje weeeda dobro dođe slatko samo cu tad derat slatko

                          Comment


                          • #14
                            Re: Masa

                            Originally posted by Koalica View Post
                            zbunjen sa,neki pricaju da mogu trpat sve i svasta kad sam na masi,a nekii da ipak pripazim na neke sitnice.....
                            ma ne poslje treninga, poslje weeeda dobro dođe slatko samo cu tad derat slatko
                            Jedno je pripazit na neke sitnice a drugo je trpat u sebe bez ikakvog plana..

                            Comment


                            • #15
                              Re: Masa

                              u redu,što se tice ovih 2g/kg masti,što bi to odprilike mogao pojest?

                              Comment

                              Working...
                              X