Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cilj mi je povećanje mišićne mase. Radim 10h dnevno i ne znam kako to uskladiti.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cilj mi je povećanje mišićne mase. Radim 10h dnevno i ne znam kako to uskladiti.

    Pozz svima. Ovako, imam 21 god., 175cm visok, 75kg, cilj mi je povecanje misicne mase.
    Sto se tice iskustva sa bb, trenirao sam oko 3 godine, od toga jednu godinu sa prekidima i dvije godine redovno dok nisam povrijedio rame prije tacno godinu dana.
    Sad ponovo pocinjem sa treninzima ali imam problem sto radim na poslu 10 sati, od 7h do 17h znaci, pa da li bi funkcionisalo ovo nesto sto sam zamislio. Jesti ujutro prije posla, na poslu imam dorucak oko 11h sati, onda bi tek poslije jeo kad dodjem s posla oko 17-18h. Eh taj veliki razmak izmedju obroka me malo buni. A poslije kod kuce bi imao jos minimalno 3 obroka. Znaci problem mi je sto ne znam kako nadoknaditi to vrijeme 'gladovanja' i ima li smisla i efekta uopste pokusavati sta iako sam odlucio da pokusam. Jedina prednost mi je sto cu kuci imati kompletnu teretanu pa barem cu imati vise vremena za odmor. Eto ako neko slicno nesto kombinuje, znaci posao + trening neka napise neki savjet.

    Napisat cu i plan treninga (na grubo) koji sam planirao koristiti.
    1. dan: prsa, biceps
    2. dan: ledja triceps
    3. dan: odmor
    4. dan: ramena
    5. dan: noge
    6. dan: odmor.
    Svaki trening kombinujem da radim stomak/podlaktica, pa mijenjam samo.
    Pa evo i u vezi ovoga ako neko zeli dati savjet kako iskombinovati u vezi gore navedenog ja cu rado poslusati.

    Sto se tice suplementacije, i mog iskustva, do sad sam koristio samo monohidratni kreatin od activlab-a + carbo nox, i whey protein. Znaci i u vezi toga savjet svakako dobro dosao sta uzeti i termin koristenja.

    Nadam se da sam sve naveo i da ste razumjeli moje pitanje. Ako sta nedostaje napisat cu recite. Citao sam forum prije postavljanja teme, i nisam nasao nigdje nista slicno mom problemu i zato sam odlucio otvoriti novu temu. Ako se slucajno ponavlja, ja se izvinjavam.

    Hvala unaprijed. LP
    Last edited by miRe92; 14-10-13, 20:22.

  • #2
    Re: cilj mi je povecanje misicne mase

    Pa gle, nije taj razmak izmedu dva obroka smak svijeta. Ako je to jedini "kiks" koji ces raditi, nece predstavljati problem. Ali uvijek u toj rupi mozes popiti jedan shake s wheyom i onda ni taj problem vise nemas. A zbilja ne znam kakav bi posao trebao biti da nemas vremena pola minute popiti whey.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: cilj mi je povecanje misicne mase

      Mogu ja popiti whey, to sam i do sad radio, ali bas ono da sjedem i rucam kao kod kuce to nemam vremena. I nije problem vrijeme, nego sam posao, jer nisam na jednom mjestu, svaki dan na drugom mjestu. Ako je samo whey dovoljan izmedju 11h i 17h onda mi nije problem nikakav
      Jeli ostalo uredu sto se tice plana treninga, i ima te li vi neki savjet u vezi suplementacije?

      Comment


      • #4
        Re: cilj mi je povecanje misicne mase

        Originally posted by miRe92 View Post
        Mogu ja popiti whey, to sam i do sad radio, ali bas ono da sjedem i rucam kao kod kuce to nemam vremena. I nije problem vrijeme, nego sam posao, jer nisam na jednom mjestu, svaki dan na drugom mjestu. Ako je samo whey dovoljan izmedju 11h i 17h onda mi nije problem nikakav
        Jeli ostalo uredu sto se tice plana treninga, i ima te li vi neki savjet u vezi suplementacije?
        Uzmi onaj protein blend imas sve vrste proteina sporih brzih zveknes 2 mjerice i miran si

        Comment


        • #5
          Re: cilj mi je povecanje misicne mase

          Slobodno mozes umjesto normalnog obroka whey popiti. Bilo bi dobro da i neke ugljikohidrate pojedes ako mozes uz to. Snitu kruha ili da si zobene otopis zajedno s wheyom (ako ti nije prebljutavo). Inace, ima puno ljudi koji nekoliko obroka u danu zamijene wheyom. Protein je protein. Whey je odlicna zamjena za meso/sir/jaja i sl.
          A sto se treninga tice, ovo je klasicni split trening koji i ja dan danas znam raditi. Ne mozes pogrijesiti s njim.

          Sto se suplementa tice i tu se drzis onog osnovnog i najisplativijeg (kreatin+protein) tako da nema potrebe za nicim dodatnim trenutno.
          Originally posted by magarac
          pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
          dzaba mu sve

          Comment


          • #6
            Re: cilj mi je povecanje misicne mase

            Eh hvala puno Viper i Dida na odgovorima

            Comment

            Working...
            X