Announcement

Collapse
No announcement yet.

Program za kvalitetniju prehranu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Program za kvalitetniju prehranu?

    Pozdrav svima.Treniram vec 10 mjeseci.Za tih 10 mjeseci sam dobio 9 kilograma.U pocetku sam jeo sve zivo nisam gledao kakva je hrana.Sad je vec teze dobiti na masi posto sam dosao u tu fazu u kojoj je tesko dobijati na kilazi.
    Nacin treniranja mi odgovara,i smatram da mi je trening skroz dobar,samo me zafrkava prehrana.
    Sto se tice suplemenata,to ne planiram uzimati,niti volim,nema veze da li je whey protein,geiner ovo-ono,znaci nista to
    Pa evo npr. svako jutro kad ustanem i vece kad lezem,jedem "Musle"(zitarice,kako vec ko zove) sa mlekom.Preko dana nemam neki odredjeni jelovnik.Svaki dan posle treninga se jede piletina,i obicno hrana koja sadrzi ugljene hidrate.Preko dana uvek jedem tjesteninu(makarone,riza),sir,mleko,jaja,krompir,g rozdjice(prirodna glukoza),surutka,tunjevina-sardina,pasulj,i tako te neke namirnice ne mogu se svega sjetiti.Rizu jedem bez ikakvih dodataka,onako kako se skuva.Jedem i do 7x u toku dana,posto mi je skola blizu stana,dok drugi kupuju pljeskavice i bureke,ja otrcim kuci na porciju rize,i tome slicno B) Ne pusim,slabije pijem,gazirano ne konzumiram nista,osim kisele vode.
    Sve sto pojedem ne bitno od kolicine(1,3,5 tanjira),za 2 sata crkajem od gladi,mislim da bi i celik sagorio za to vreme.xD Mozda sam jos mlad pa mi je metabolizam brz,pa se tjesim da zbog toga ne dobijam na kilazi,ili sam dospeo u period u kome kilaza stoji 2-3 mjeseca pa opet krene,ali opet ne znam,zato se obracam vama za pomoc,i da vidim sta nije u redu.

  • #2
    Re: Program za kvalitetniju prehranu?

    Vidis fino koliko koja hrana ima kalorija. Izracunas koliko ti trosis i unosis vise nego sto trosis(suficit). Jednostavno za dobijanje na kilazi uz to 150 grama proteina i zestoki treninzi i eto misica hehe.. A sto neces uzimati whey?

    Comment


    • #3
      Re: Program za kvalitetniju prehranu?

      vidiš da je napisao da ne voli suplemente

      viper ti je dobro rekao, jednostavno moraš jest više nego dosad, ako ti je kilaža stala

      došao si u fazu kad se teško dobija na kilaži?? kakva je to faza?? samo jedi više
      The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

      Fak me, right?

      Comment


      • #4
        Re: Program za kvalitetniju prehranu?

        Ako ti šta pomaže reći ću ti kako da računaš koliko trebaš unesti kalorija. Jer ti vjeorjatno misliš da pojedeš i previše a zapravo kad počneš računat vidjet ćeš da jedeš premalo bar sam ja tako...Znači računaš tako da svoju kilažu pomnožiš sa 2,2 odnosno pretvoris ju u pounds i onda taj broj pomnožiš sa 14 i 17 i uzmeš sredinu toga i jedeš tako tjedan dva ako se nedebljaš još uvijek onda povećaj za 300 kcala i tako stalno...

        Comment

        Working...
        X