Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening bez suplemenata, dobar savijet iz vlastitog iskustva - Radim po programu za masu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening bez suplemenata, dobar savijet iz vlastitog iskustva - Radim po programu za masu!

    Imam 181 cm i 74 kg. Vježbam malo više od pola god i uočio sam dobre rezultate na snazi i nešto manje na masi..

    Zanima me jer dobar trening
    PON, PET-Biceps leđa noge trbuh
    SRI, NED-Prsa triceps ramena
    Vježbe izvodim skoro do otkaza!! Radim po programu za masu!
    Vježbam u tim razmacima da bi se mišići uspjeli dovoljno regenerirati pošto

    NE UZIMAM NIKAKVE SUPLEMENTE pa zato pitam jer kad čitam po BB stranicama uvijek spominju whey i ostale stvari... Meni se nikam ne žuri !! Znam da mogu jer je moj kum vježbao 5 god i nabio se pošteno a nije uzimao suplemente!!!
    Ako netko ima neki dobar savijet iz vlastitog iskustva....

  • #2
    Re: BB bez suplemenata

    Nepotrebno radiš dva puta sve mišične skupine! Vjerojatno ti ni raspored vježbi nevalja! Suplementacija ti je No_1 u ovome sportu!

    Savjeti: Pronađi odgovarajuči program, kupi whey i glukozu, čitaj i uči!
    IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

    Comment


    • #3
      Re: BB bez suplemenata

      Originally posted by igor
      Suplementacija ti je No_1 u ovome sportu!!
      Ovo ne stoji. Suplementacija je tek 4. parametar, iza hrane, treninga i odmora. Imaš primjera pod slike članova

      Comment


      • #4
        Re: BB bez suplemenata

        Ja ne koristim suplemente pa dobro napredujem.
        Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

        Comment


        • #5
          Re: BB bez suplemenata

          E, ma slušaj ustvari! Nemoj ti ni jest, evo zadnji podatci kažu da je važno pit puno vode i disati punim plučima! Dobro je dva piva prije treninga po mogućnosti pan-a!! Ožujsko ima puno soje!

          Stvarno neki ljudi previše pametuju, jednom kad puknem reči ču i što treba i što ne treba!
          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

          Comment


          • #6
            Re: BB bez suplemenata

            Originally posted by igor
            E, ma slušaj ustvari! Nemoj ti ni jest, evo zadnji podatci kažu da je važno pit puno vode i disati punim plučima! Dobro je dva piva prije treninga po mogućnosti pan-a!! Ožujsko ima puno soje!

            Stvarno neki ljudi previše pametuju, jednom kad puknem reči ču i što treba i što ne treba!
            Što tebe pere
            Facebook stranica:https://www.facebook.com/TomislavGustinOsobniTrener

            Comment


            • #7
              Re: BB bez suplemenata

              Po prioritetima

              ako je cilj povećanje mišićne mase

              1.Prehrana
              2.Trening
              3.Odmor

              Ako je cilj opća vitalnost i zdravlje

              1.Trening
              2.Odmor
              3.Prehrana
              http://therealnews.com

              Comment


              • #8
                Re: BB bez suplemenata


                Daj mi sikiru da pucam, nemogu više ovo slušat
                IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                Comment


                • #9
                  Re: BB bez suplemenata

                  Neki ljudi postižu bolje rezultate bez ikakvih proteina,tako da je tu i genetika u pitanju...Nisan se moga načudit kad mi je prijatelj koji je prije iša u teretanu pa je sta ,nije iša 2 godine i krene nedavno,prošlo lito mu se nakupilo salo po stomaku,dođ esad nakon šta je iša misec dana u teretanu i pokaže mi nevjerovatne pločice ,ramena sve se vratilo čista definicija...Ja nisan moga virovat taj da naprvi 10 sklekova više mu se vidi nego da neko napravi 1000...Jbg genetika još da pije proteine i hrani se pravilno bija bi životinja.....
                  Menky je napisao...
                  Pozdrav novi sam na forumu...Imam 18 godina prijašnja visina tačnije prije 8 mjeseci bila je 2.01 a sada je 1,94,a kilaža je bila 70 sad je 80 kg.

                  Comment


                  • #10
                    Re: BB bez suplemenata

                    Originally posted by 2995dodo
                    Imam 181 cm i 74 kg. Vježbam malo više od pola god i uočio sam dobre rezultate na snazi i nešto manje na masi.. Zanima me jer dobar trening
                    PON, PET-Biceps leđa noge trbuh
                    SRI, NED-Prsa triceps ramena
                    Vježbe izvodim skoro do otkaza!! Radim po programu za masu!
                    Vježbam u tim razmacima da bi se mišići uspjeli dovoljno regenerirati pošto NE UZIMAM NIKAKVE SUPLEMENTE pa zato pitam jer kad čitam po BB stranicama uvijek spominju whey i ostale stvari... Meni se nikam ne žuri !! Znam da mogu jer je moj kum vježbao 5 god i nabio se pošteno a nije uzimao suplemente!!!
                    Ako netko ima neki dobar savijet iz vlastitog iskustva....
                    Dao si izuzetno malo informacija i zaobisao ono najvaznije prehranu, ali pokusat cu ti dati odgovoriti:

                    Trening ti je jako lose poslozen:

                    Pon-pet :
                    - Mali misic kao sto je biceps netreba ici na pocetku treninga iako postoje tehnike predumaranja (kojih nisam zagovornik).
                    - Raditi noge i ledja u istom treningu je za mene suludo jer time (+ biceps i trbusni) odradis prakticki 70% tjelesnih misica u jednom a 30 % u drugom trenigu. Siguran sam da na taj nacin nemozes maksimalno pogoditi sve trenirane misice jednostavno iz razloga jer nemas toliko ni snage ni energije (ako mislis da imas, onda budi siguran da nesto krivo radis).

                    Sri-ned :
                    - Ok, iako bi ja osobno odradio prsa, ramena pa triceps.

                    Ispravak : ne radi se po programu za masu, nego se hrani i odmara za masu. Trening je pozeljno da ostane isti (pod time mislim da se koriste iste kilaze radi ocuvanja sto vise misicja tijekom dijete).

                    Suplemente netrebas uzimati ako ne zelis, iako je daleko bolje da ih uzimas iz jednog razloga - ne postoji nikakav kruti obrok koji moze zamjeniti whey + uh + creat nakon treninga (osim te tri stvari mislim da prosjecnom vjezbacu bez trebaju multivit+multimin.). U svakom slucaju trebas srediti prehranu sto je vise moguce jer s nesredjenom prehranom samo sebi prijecis razvitak i narusavas zdravlje.

                    Comment


                    • #11
                      Re: BB bez suplemenata

                      Eto, matrix ti je sve lijepo objasio!
                      Netko je promjenio ime teme iz BB bez suplemenata u treniram bez suplemenata, trenirat možeš bez suplemenata ali zna se šta je BB!
                      Poslušaj matrixa i skrati si muke!
                      IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening bez suplemenata, dobar savijet iz vlastitog iskustva

                        igore, pretjeruješ...ajde 2 mjeseca zamjeni whey poslje treninga sa obrokom govedina + riža u istoj kcal vrijednosti..mislim da ćeš se veoma iznenaditi. Debelo precjenjuješ pwm i superkompenzaciju il što već..
                        ne repam o politici možda bi trebo,
                        politika je mala ljadro još je nisam jebo

                        Comment


                        • #13
                          Re: Trening bez suplemenata, dobar savijet iz vlastitog iskustva

                          Ma daj molim te, pa koji je tebi ovi dana! Stvarno si počeo previše filozofirat!

                          Brzina apsorbacije proteina:
                          * Whey Protein Isolate - izolat proteina sirutke - 159
                          * Whey Protein Concentrate - koncentrat proteina sirutke - 104
                          * Kasein - 77
                          * Sojin protein - 74
                          * Jaje cijelo - 100
                          * Mlijeko - 60
                          * Bjelanjak jajeta - 88
                          * Piletina - 79
                          * Riba - 70
                          * Smeđa riža - 57
                          * Bijela riža - 56
                          * Kikiriki - 55
                          * Soja zrno - 47
                          * Kukuruz - 36

                          Govedina je vjerojatno oko 70!
                          IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening bez suplemenata, dobar savijet iz vlastitog iskustva

                            Originally posted by Mir7a
                            igore, pretjeruješ...ajde 2 mjeseca zamjeni whey poslje treninga sa obrokom govedina + riža u istoj kcal vrijednosti..mislim da ćeš se veoma iznenaditi. Debelo precjenjuješ pwm i superkompenzaciju il što već..
                            2 mjeseca ??? pa za dva mjeseca malte'ne nevidiš ni učinak AAS-a a ne Wheya!
                            IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trening bez suplemenata, dobar savijet iz vlastitog iskustva

                              Nepotrebno si kortizol dižeš.

                              Comment

                              Working...
                              X