Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening i prehrana - masa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening i prehrana - masa

    Početnik sam, forum sam pročitao od A do Ž... gubim se pomalo od svih tih informacija.
    Visina: 183 cm
    Težina: 70 kg
    Cilj: 5 kg za 30 dana
    Želja : 85 kg mase

    Program za masu sam složija iz foruma.
    4 x tjedno (trening uvečer)
    Pon: prsa-biceps
    Sri: leđa-triceps
    Pet: ramena-listovi
    Sub: noge
    Po 4 serije, 8 ponavljanja
    Od suplemenata sam kupio: Weight gainer 6.8 kg, Liquid amino, Creatine monohydrate,
    Multiple energizer. Dali još nešto dodati i kako najbolje raspodijeliti za najbolji učinak?

    Prehrana: (moj plan) 7:30 zobene pah.,2 dcl. mlijeka,žlica meda,energizer
    10:00 mutant mass 65 g, creatin 5 g,
    13:00 banana,jabuka ili kolač
    16:00 juha, pil.prsa,pomfri,salata
    18:00 mutant mass, creatin
    20:00 trening
    23:00 liquid amino, sir,panceta,poma
    Stvarno vas lijepo molim da mi ukažete na greške, čak i bolju prehranu,što kvalitetnije to bolje . svaki savijet ću rado primijenit .

  • #2
    Re: Suplementi- pravilna raspodjela ?

    ja stvarno ne razumijem otkud ljudi dobijaju ideju da voce ili kolac moze bit obrok...
    Lux et veritas

    Comment


    • #3
      Re: Suplementi- pravilna raspodjela ?

      Prehrana = katastrofa

      Comment


      • #4
        Re: Trening i prehrana - masa

        Originally posted by đani

        Prehrana: (moj plan) 7:30 zobene pah.,2 dcl. mlijeka,žlica meda,energizer
        10:00 mutant mass 65 g, creatin 5 g,
        13:00 banana,jabuka ili kolač
        16:00 juha, pil.prsa,pomfri,salata
        18:00 mutant mass, creatin
        20:00 trening
        23:00 liquid amino, sir,panceta,poma
        Stvarno vas lijepo molim da mi ukažete na greške, čak i bolju prehranu,što kvalitetnije to bolje . svaki savijet ću rado primijenit .
        Pretpostavljam da treniraš balet...
        Šalim se, nemoj šta zamjeriti...Aj da ti ja ne vadim linkove prehrana, nađi si par prehrana i postavi ponovno!
        IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

        Comment


        • #5
          Re: Trening i prehrana - masa

          Originally posted by đani
          Početnik sam, forum sam pročitao od A do Ž... gubim se pomalo od svih tih informacija.
          Visina: 183 cm
          Težina: 70 kg
          Cilj: 5 kg za 30 dana
          Želja : 85 kg mase

          Program za masu sam složija iz foruma.
          4 x tjedno (trening uvečer)
          Pon: prsa-biceps
          Sri: leđa-triceps
          Pet: ramena-listovi
          Sub: noge
          Po 4 serije, 8 ponavljanja
          Od suplemenata sam kupio: Weight gainer 6.8 kg, Liquid amino, Creatine monohydrate,
          Multiple energizer. Dali još nešto dodati i kako najbolje raspodijeliti za najbolji učinak?

          Prehrana: (moj plan) 7:30 zobene pah.,2 dcl. mlijeka,žlica meda,energizer
          10:00 mutant mass 65 g, creatin 5 g,
          13:00 banana,jabuka ili kolač
          16:00 juha, pil.prsa,pomfri,salata
          18:00 mutant mass, creatin
          20:00 trening
          23:00 liquid amino, sir,panceta,poma
          Stvarno vas lijepo molim da mi ukažete na greške, čak i bolju prehranu,što kvalitetnije to bolje . svaki savijet ću rado primijenit .
          od ovakve prehrane češ teško dobiti željenih 5kg u mjesec dana!
          2dcl mlijeka!!!!! nije te recesija valjda tolko pogodila!!xD
          creatine monohydrat se ne konzumira više od jednom dnevno i to 15-30min prije treninga, osim ako nisi u loading fazi koja traje prvih tjedan dana!!!
          ako je taj mutant mass tipični weight gainer bez dodatka creatina i ostalih pre-workout sastojaka onda ga je bolje piti kao PWM!!

          Comment


          • #6
            Re: Trening i prehrana - masa

            Kako vam sad izgleda novi meni ?

            7:30 150 g zobenih,mutant mass 65g,žlica meda,0.5 l vode (mix),multivitamin tablete

            10:00 2 kuhana jaja,200 g pilećih prsa, ili 100g sira,150g pureće šunke

            13:00 ????????????

            17:00 Ručak : Šnicel , biftek,pire,riža,grašak, salata sve obilato

            19:00 0statak ručka ,kikiriki 50g

            20:00 Trening , odma poslje treninga mutant mass65g,glukoza 50g ,liquid amino 3 jušne


            22:30 Tuna250g ,maslinovo ulje ; ili posni sir 250 g,maslinovo ulje.

            Šta vam je PWM? Novac mi nije problem,tunu sam lovim (big-game-fish)
            Evo trudim se složit prehranu,netrebam servirano,ali želim i hoću bolje.
            Stoga pucajte

            Comment


            • #7
              Re: Trening i prehrana - masa

              Onda stavi tunu u 13h sa salatom i rižom!
              PWM- prvi obrok poslje treninga!
              IZ ZNOJAVE RUKE ČELIK PROGOVORI!

              Comment


              • #8
                Re: Trening i prehrana - masa

                evo preletim post i sad mi jedna stvar nije jasna (na ostale se ne obazirem trenutno xD ), šta ljudi ne znaju čitat, kud si ovaj mutant mass stavio ujutro u 7:30 kad ti piše da ga piješ 30 min prije treninga, i odma nakon treninga.. i još jedna zamjerka, nakon treninga ti je ok šta si stavio mutant mass al to samo neće pomoć, popiš to odma nakon treninga i najkasnije sat vremena nakon toga neki pravi obrok (tj krutu hranu), makar ja to volim brzo nakon "proteina" pojest pravi obrok iz razloga što čovjekov probavni sustav ne voli tekuću hranu a onda kad pojedeš još nešto "kruto" uz to, smatram da će se mutant mass bolje iskoristit.. nezz možda girješim, ja sam amater xd al ovo pričam iz iskustva pa ak oćeš probaj.. i da btw kakav ti je mutant mass? jel ga se isplati uzet?

                Comment


                • #9
                  Re: Trening i prehrana - masa

                  nemoj mutant mss prenabildat ces se

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening i prehrana - masa

                    Kaj s ovim mutant massom postaješ mutant ili kaj ?

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening i prehrana - masa

                      ja kad sam na defki bio
                      medjubrok mi je bio domaci maslac od kikirikija
                      kad se osjecam gladan, jedna kasika i to je to
                      Originally posted by servantess
                      Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                      Comment


                      • #12
                        Re: Trening i prehrana - masa

                        Kako vam sad izgleda novi meni ?

                        7:30 150 g zobenih,mutant mass 65g,žlica meda,0.5 l vode (mix),multivitamin tablete (mutant mass 65g... to mi zvuci kao ime nekog gainera... ako ti nije problem sljedeci put kupi neki WHEY)

                        10:00 2 kuhana jaja,200 g pilećih prsa, ili 100g sira,150g pureće šunke (uzmi 4 kuhana jaja i 100g pilecih prsa ali kombiniraj nesto sa UH... imas imati nesto sa UH... uzmi npr 100g tjestenine)

                        13:00 ???????????? (100g piletine + 100g posnog + 100g tjestenine/rize)

                        17:00 Ručak : Šnicel , biftek,pire,riža,grašak, salata sve obilato (dobro je)

                        19:00 0statak ručka ,kikiriki 50g (ok mi je ovo, mada bi isao sa 150g tjestenine (pasta pump) + 150g nekog mesa i 3-4 kuhana jaja)

                        20:00 Trening , odma poslje treninga mutant mass65g,glukoza 50g ,liquid amino 3 jušne
                        (kao PWM uzmi 2 mjerice tog wheya sto ga budes uzimao, sa 40ak grama glukoze)

                        22:30 Tuna250g ,maslinovo ulje ; ili posni sir 250 g,maslinovo ulje.
                        (ne bi stavio sada vremensku marginu, ja bi jeo 100g tune + 100g posnog + 2 kasike maslinovog prije spavanja, a ne tocno u 22:30, ako ces spavati oko 1-2 jedi tada)

                        Šta vam je PWM?
                        Post Workout Meal
                        obrok poslije treninga, gdje upadaju najcesce whey+glukoza


                        Novac mi nije problem,tunu sam lovim (big-game-fish)
                        gdje zivis, moze li se nabavljati tuna
                        treba mi bifteka ovih dana

                        Evo trudim se složit prehranu,netrebam servirano,ali želim i hoću bolje.
                        Stoga pucajte


                        edit:

                        javi mi preko inboxa za tunu
                        cesto dodjem do splita da uzmem bifteka od tune, ili pancetu
                        pa to na rostilju pravim
                        nema ljepseg mesa na svijetu
                        Last edited by Mario1707; 06-01-12, 14:26.
                        Originally posted by servantess
                        Gdje da kupim ugljikohidrate,kolko koštaju i ima li kakvih posljedica??

                        Comment

                        Working...
                        X