Announcement

Collapse
No announcement yet.

kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

    pozz ja sam na ovom forumu novi... imam pitanje ovako... prijatelj i ja (zbog financija) koristimo iste suplemente vrece wheya i zajedno treniramo timski.. znaci jedna mjerica ujutro i jedna poslje treninga u dane ne treniranja prije spavanja...ne znam mozda mi vi mozete pomoc tocnije zbog genetike zanimaju me testosteroni ili slicne stvari..imam 4 godine iskustva u teretani do sad sam nabio 1o-ak kg...imam 22 god, 185 cm i 72 kg tesko nabijam masu...iako iste treninge i 90% istu ishranu imam kao prijatelj on dobije do 1-2 kg mjesecno i stalno raste a ja nista zadnjih pola godine kilaža mi naraste pa opadne i tako stalno vrti oko 71 kg... max.se dobro hranim min 5 puta dnevno: žitarice za dorucak, rucak vecera razno pripremljeno meso, među obroci jaja povrče voče, 2 l mljeka na dan, i vitamine pijem, izbacio sam gazirano,alkohol, masno i slatko... 3 put tjedno trening svih misicnih skupna standardno... radim samo na spravama po 3 serije 6-8 ponavljanja max tezine 60 min... iako ne vjezbam aeoro i tjelovjezbe mogu radit čučnjeve na jednoj nozi... stoj na rukama i čučanj rukama... sklekove sa nogama u zraku.. i razne cirkusantske vrste kod zgibova al ja to ne želim gimnastikom i atletikom se bavim jos od osnovne skole sto je mozda utjecalo na moj razvoj imam vise snage nego mase... vise se ne bavim time jel nisam postigao zapanjujuce rezultate,a evo saljem i moju sliku... ako mi mozete pomoci! hvala unaprijed
    Slika1140.jpg

  • #2
    Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

    probaj prominit rutinu, probaj nešto novo itd.
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

      vise UH!!!!!!!! 10_znakova
      Do Whatever the Fuck You Wanna Do

      progressive overload, squat, deadlift, bench press.
      kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

      Youtube:

      Primjer treninga snage/hipertrofije
      Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
      Sve o prehrani
      Sve o treningu

      Comment


      • #4
        Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

        Originally posted by hadnex View Post
        pozz ja sam na ovom forumu novi... imam pitanje ovako... prijatelj i ja (zbog financija) koristimo iste suplemente vrece wheya i zajedno treniramo timski.. znaci jedna mjerica ujutro i jedna poslje treninga u dane ne treniranja prije spavanja...ne znam mozda mi vi mozete pomoc tocnije zbog genetike zanimaju me testosteroni ili slicne stvari..imam 4 godine iskustva u teretani do sad sam nabio 1o-ak kg...imam 22 god, 185 cm i 72 kg tesko nabijam masu...iako iste treninge i 90% istu ishranu imam kao prijatelj on dobije do 1-2 kg mjesecno i stalno raste a ja nista zadnjih pola godine kilaža mi naraste pa opadne i tako stalno vrti oko 71 kg... max.se dobro hranim min 5 puta dnevno: žitarice za dorucak, rucak vecera razno pripremljeno meso, među obroci jaja povrče voče, 2 l mljeka na dan, i vitamine pijem, izbacio sam gazirano,alkohol, masno i slatko... 3 put tjedno trening svih misicnih skupna standardno... radim samo na spravama po 3 serije 6-8 ponavljanja max tezine 60 min... iako ne vjezbam aeoro i tjelovjezbe mogu radit čučnjeve na jednoj nozi... stoj na rukama i čučanj rukama... sklekove sa nogama u zraku.. i razne cirkusantske vrste kod zgibova al ja to ne želim gimnastikom i atletikom se bavim jos od osnovne skole sto je mozda utjecalo na moj razvoj imam vise snage nego mase... vise se ne bavim time jel nisam postigao zapanjujuce rezultate,a evo saljem i moju sliku... ako mi mozete pomoci! hvala unaprijed
        [ATTACH=CONFIG]11584[/ATTACH]
        radi compound vjezbe:bench,deadlift,čučanj .. 3 serije na spravama je premalo za ozbiljan trening
        slobodno junkajte,to vam je super za MASU!!!!!

        Comment


        • #5
          Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

          Ako ne možeš jesti puno, a to se odnosi vecinom na UH, kcal unos možeš nabiti tako da jedes orasare (bademe, orase, ljesnjake...) iz cistih izvora mozes unijeti lijepi iznos kcal, ali je podosta tesko, pogotovo, ako stagniras, junk tu isto dobro dođe, ali umjereno i tempirano, 3 puta tj. trening pojacaj na 4-5 i fokusiraj se da radis sto manje skupina na treningu, u prijevodu da imas snage i vremena posvetiti se svakoj skupini maksimalno, mozes to i u 3 treninga, ali, ako mozes vise onda bolje, radi slozenije i izolirajuce vjezbe u omjeru 3/1
          KMG - kilogram mišića godišnje ;/

          Comment


          • #6
            Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

            I ja sam imao taj problem kao ti,kile jednostavno nisu išle,ali stvar je u prehrani doslovno,jednostavno moraš se naterati da jedeš puno,mesa probaj i kilu dnevno u sebe staviti ako možeš naravno,nateraj se jednostavno u početku će biti teško ali dalje postaje rutina vjeruj,i slažem se sa hardijem oko viježbi!

            Comment


            • #7
              Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

              Originally posted by hadnex View Post
              žitarice za dorucak, rucak vecera razno pripremljeno meso, među obroci jaja povrče voče, 2 l mljeka na dan, i vitamine pijem,
              nabrojao je neke bjedne proteine, a ugljikohidratima od kojih se raste ni traga; pogotovo ako si hard gainer pojacaj UH, tj ti ih prvo pocni unositi(riza, krupir, tjestenina, i obavezno glukoza poslije treninga- 10 kn pola kile- stavi jednu mjericu).
              Do Whatever the Fuck You Wanna Do

              progressive overload, squat, deadlift, bench press.
              kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

              Youtube:

              Primjer treninga snage/hipertrofije
              Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
              Sve o prehrani
              Sve o treningu

              Comment


              • #8
                Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                http://www.building-body.com/ubrzajt...navljanja.html

                Procitaj, mozda ti pomogne.
                I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                Comment


                • #9
                  Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                  Kupi si hrpu nekog laganog kruha koji možeš lako pojesti. Meni su omiljeni kukuruzni francuzi. Smrzneš ih tako da si siguran da ih uvijek imaš pri ruci i da ne moraš stalno brinuti oko odlaska u dućan. I fino svaka 3 sata kad je vrijeme za obrok pojedeš pola francuza ili ako si još gladan, jedeš dok se ne zasitiš.

                  To je bio moj recept na masi ove godine.

                  A vidim da si hardgainer i čini mi se da dobro podnosiš ugljiće. Mislim da ti nema jednostavnijeg recepta od od ovog. Proteini klasika, oko 200 grama dnevno i bit će dovoljno.

                  Za sterkaće još nije vrijeme.
                  Originally posted by magarac
                  pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                  dzaba mu sve

                  Comment


                  • #10
                    Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                    da ne odgovaram sad svakom posebno... ovako vidim da ima dobrih savjeta! sto se tice hrane nisam odma sve reko.. naravno da uzimam posni sir i ribu i uz meso rižu, tjesteninu, kruha, kuhanog krupmira i tu bude svacega drugog (ceg se nisam sjetio).. sto se tice orasastih plodova priznajem nikad ih nisam volio, ali jedem ljesnjake i bademe (iskreno ne bas svaki dan)...ali mjesto toga uzimam dosta grožđice... dnevni unos kcal oko 4100, P 160, UH 550, masti ni ne gledam jel to je nemoguce kontrolirat... napominjem ovo je samo prosjecna vrijednost unosa razlikuje se iz dana u dan bude i vise i manje niko nije savrsen naravno... od preparata koristim sad samo dymatize whey, uzimam poslje svakog treninga dekstroze uz PWM... posvetit se samo BB je dosta tesko jel se jos uz to bavim nekim poslovnim i rekreativnim aktivnostima tako da pet put trening na tjedan prakticki ne mogu održat... pojasnjenje zasto sam doso do ovog zakljucka "genetika" evo obrazlozenja majka mi ima oko 165cm a otac 173cm oboje imaju oko 68 kg (s tim da je kod njih naravno bf dosta veći).. znaci ja sam vec sad i višlji i teži od svojih roditelja... vjerujem da kad bi presto sa aktivnostima dobio bi jos finih 4-5 kg (svacega) na svoju masu bez problema al nije to to.. jos da kazem koju o treningu jel neko je nesto spomenio da je malo slabo..ovako programe mjenjam stalno jel brzo uđem u kondiciju (sto bi znacilo da sutra dan treninga imam osjecaj da bi mogo opet, budem bez bolova iako sam se na treningu ubio i jedva gledo poslje) podizanjevece tezine pravilno ne mogu dici ili zavrsit do kraja ponavljanje... radim sve žive moguce vjezbe da pogodim sto vise moguci vlakana.. obicno po misicu za velike mišične skupine 4 razlicite vjezbe i za male 3 razlicite vjezbe... to je 7 vjezbi po treningu ili 21 serija.. na kraju zahvaljujem svima koju su se potrudili odgovorit i pomoc!

                    Comment


                    • #11
                      Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                      Originally posted by Dida View Post
                      Kupi si hrpu nekog laganog kruha koji možeš lako pojesti. Meni su omiljeni kukuruzni francuzi. Smrzneš ih tako da si siguran da ih uvijek imaš pri ruci i da ne moraš stalno brinuti oko odlaska u dućan. I fino svaka 3 sata kad je vrijeme za obrok pojedeš pola francuza ili ako si još gladan, jedeš dok se ne zasitiš.
                      kukuruzni ima visok g.i. tako da mislim da nije bas dobra opcija

                      Comment


                      • #12
                        Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                        Originally posted by FcB View Post
                        kukuruzni ima visok g.i. tako da mislim da nije bas dobra opcija
                        napisao je da ih smrzne, time se smanjuje G.I.

                        "1. Smrzavanje kruha te odmrzavanje snizit će njegov GI za 31%.
                        2. tostiranje kruha snižava njegov GI za 25%
                        3. Kombinacijom ove dvije metode, GI se snižava za 39%"

                        Comment


                        • #13
                          Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                          nisam znao, thx

                          Comment


                          • #14
                            Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                            Čak nisam ni znao da se smrzavanjem snižava GI, ali na stranu to, u ovih par godina bavljenja BBom sam došao do zaključka da je GI jedna skoro pa potpuno nebitna varijabla.
                            Prva i osnovna stvar koju gledam kod ugljića je da se lako probavljaju. A ne postoji UH niskog GI koji se normalno probavlja na količinama od 300+ UH dnevno (u mom slučaju).
                            Originally posted by magarac
                            pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
                            dzaba mu sve

                            Comment


                            • #15
                              Re: kako dalje kad dodemo do "genetskog" maksimuma...

                              koje onda UH preferiraš (osim kukuruznog kruha)?

                              Comment

                              Working...
                              X