Announcement

Collapse
No announcement yet.

Treniranje bez znatnih rezultata - cilj smanjiti malo pomalo stomak i dobiti mišične mase

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Treniranje bez znatnih rezultata - cilj smanjiti malo pomalo stomak i dobiti mišične mase

    E evo i moje prve teme, dakle Trenirao sam vaterpolo skoro 10 godina i od 9mj 2011 sam prešao u teretanu. dosta dugo sam tražio nekakav način treniranja i prehrane, čitao po forumima i slično i sastavio sma nešto ovako
    dakle treniram 5 puta tjedno
    Ponedjeljak i četvrtak (prsa triceps)
    Benč, zagrijavanje s 70kg, ( benč redovito mjenjam serije i kilaže d anebude montono) ali radim otprilike 8x100kg, 5x 110 1-2 x 120 pa opet 110, 100, al kao šta sma rekao svaki put nešto drukčije izvedem ne toliko ali malo drukčije.
    kosi benč s bučicama 3serije 28kg 10 ponavljanja
    ravni benč s bučicama 3 serije 30kg 10 ponavljanja
    razvačenje s bučicama 17,5kg 3 serije ( 1 tjedan bi na ravnoj klupi, , 2 tjedan na kosoj, 3 tjedan na kontrakosoj) 10 ponavljanja
    vježbe za triceps
    3x skullcrusher 10 ponavljanja s 30Kg
    3x propadanje 10 ponavljanja
    4x 10 ponavljanja, ono povlačenje na lat mašini za triceps (neznam kako je stručni naziv za to ) s naponemom da bi 1 tjedan radio recimo s konopom, pa 2 tjedan obrnuti hvat na šipci koja se okreće, dakle uhvatio bi to s dlanovima prema gore, ko d aradim biceps, ali zapravo radim triceps.
    i na kraju bi napravio oko 250-300 trbušnih, gornjih i donjih centralnih, (različite vježbe)

    srijeda je dan odmora

    Utorak i petak leđa biceps
    zgibovi 2x široki hvat , 2x uski hvat
    lat mašina 4x 70kg 10 ponavljanja iza glave bi radio
    veslanje na mašini za veslanje 4x 10 ponavljanja oko 60ak kila, 1 tjhedan bi radio na spravi za široki hvat, drugi tjedna na spravi za uski hvat
    sljeganje s bučicama 3x 10 serija s 25 kg za trapez, nekad bi radio s bučicama , nekad sa šipkom
    jednoručni rowing 3x 10 ponavljanja s 30kg to je 2 tjedna, a onda druga 2 tjedna bi radio sa šipkom ono malo čučnuo pa potezo prema sebi(opet neznam stručni naziv za ovu vježbu, al rade cijela leđa ako sma dobro shvatio) oko 60kg
    3x 10 ponavljanja
    biceps s ravnom šipkom 3 x 15 puta s 30kg, 1 serija široki, 2 serije srednji, 3 serija uski hvat
    biceps scott 3x 35 kg 10 ponavljanja s ez šipkom (na onoj klupici gdje sjediš)
    4 x bučice (nekad bi radio stoječi, nekad sjedeči za klupom oko 17,5 kg 10 ponavljanja
    nakon ovega bi odradio malo podlakticu 3-4 serije stalno bi mjenjo to, tj drukčije bi vježba svaki put radio
    subota ramena i noge, ( ovo bi uglavnom radio ujutro i ne duže od 45 min, noge bi malo jače a ramena malo slabije odradio)
    Nedjelja odmor
    ( trening abi uglavnom odrađivo u popodnevnim satima, nekad u 4, nekad u 6, zavisi)
    e sad šta se tiče prehrane, jedem stvarno sve nisma izbirljiv ujutro jedem zobene pahuljice s 0,5 mm mlijekom i 1 mjericom proteina, svaki dan isto, oko 11ipo bi pojeo šaku badema i 1 jabuku, za ručak bi pojeo uglavnom piletinu, ili neko crveno mesom junetinu il teletinu oko 150-200 g s dosta salate, 1 fetom kruha integralnom, i s tim bi jeo još riži ili neko povrče, patate baš i nejedem. a zavisi isto i šta mater napravi, recimo danom kad ne treniram bi znao pojest i pitu od sira ili mesa, ili nekakvo varivo, sarme ili 2 pjata paste s umakom od mesa i pomadora, ili nekad ribu. ali kad danima kad treniram pridržavam se piletine ili crvenog mesa i ostalog navedenog.
    prije treninga bi pojeo fetu integralnog kruha i oko 100g posnog sira.odma nakon treninga mjericu proteina,a uru vremena nakon toga , oko 100g piletine, 400g posnog sira i 1 fetu integralnog kruha.
    srijedom i jedjeljom bi oko 4 ure pojeo 1 fetu integralnog kruha i 100g tune s malo maslinova ulja, a za večeru neki mali sendvič i 200g posong sira. ( po mojoj procjeni minimalno 150g proetina dnevno unesem)


    e sad što mene iznimno muči, ja i kolega koji je dosta vitkiji od mene, treniramo po istom režimu, doduše u njega ima jači utjecaj gena te nejede ovako kao i ja, i na njega se sve prima nenormalno, čovjek jednostavno raste i raste, svuđe. meni je cilj smanjiti malo pomalo stomak i dobiti mišične mase što znam d aje iznimno teško, međutim, od 9 mj 2011 treniramo zajedno i tad sma mjerio opseg ruke, 38 cm, i ona je i dalje dan danas 38cm, malo sam se izdefiniro, i dobio na snazi ali volumen ostaje isti, tako recimo prije 2 mjeseca sam benč radio slične serije samo što bi mi maksimum bio 100kg, a sad mi je maksimum 120kg.
    mene samo zanima u čemu griješim, stvarno s epridržavam preharne koliko je to maksimalno moguče, neevjrujem da su mi geni baš toliko s*ebani da sam dosegao svoj maksimum, stavrno sma voljan radit i to sve, al jednostavno mi s eneprima ništa, neznam jeli griješim u treningu, u prehrani, stvarno neznam. spavam 6-7 sati dnevno, napredak je tu dosta sma smanjio masne naslage oko stomka al ovo ostalo nikako. imate li kakve savjete, preporuke?
    i da napomenem da me ne zanima uzimat ništa drugo osim proteina ujutro i poslje treninga ( uzimam neke od dymatiza s manjom količinom ugljikohidrata) dakle nikakve aminokiseline ni kretine ni te ostale p**darije

  • #2
    Re: Treniranje bez znatnih rezultata

    1. Trening je katastrofa.
    2. Prehrana je katastrofa
    3. Sredi to dvoje + odmor i da vidiš rezultata

    Comment


    • #3
      Re: Treniranje bez znatnih rezultata

      uza sav taj tekst nisi napisao koji ti je cilj,ni god,ni visina,težina....a i prehrane se baš ne pridržavaš kao što si napisao..

      Comment


      • #4
        Re: Treniranje bez znatnih rezultata

        ae da, pa cilj mi je smanjit malo "materijal" oko stomka, i povečat mišiće, imam 188cm i 93 kg. a šta da mjenjam i kako? i zašto je trening loš? kolega napreduje i to dobro

        Comment


        • #5
          Re: Treniranje bez znatnih rezultata

          Dva puta tjedno prsa? Dva puta tjedno leđa? I tako sve! Dečki ja neznam kako vi to uspjevate ja kad ubijem prsa ja nemogu do sljedećeg tjedna ih odraditi kako spada.

          Nedajete mišićima da se dovoljno oporave . Noge su pola tijela i radi ih same.!

          U jelovnik neželim ulaziti složi nešto pa ćemo reći je li dobro ili ne,stvarno je puna hrpa foruma jelovnicima

          Comment


          • #6
            Re: Treniranje bez znatnih rezultata

            i ne gledaj koliko drugi napreduju,svaki je organizam drukčiji.gledaj samo sebe

            Comment


            • #7
              Re: Treniranje bez znatnih rezultata

              dakle puno je ako 2 puta tjedno radim prsa-triceps odnosno leđa-biceps? pa kako bi to trebao raspodjelit, da radim 3 puta tjedno?

              Comment


              • #8
                Re: Treniranje bez znatnih rezultata

                1.prsa - triceps - prednje i srednje rame
                2. leđa - biceps(podlaktica) - zadnje rame
                3. noge - listovi

                Comment


                • #9
                  Re: Treniranje bez znatnih rezultata

                  stvarno bi volio zadrža oaj režim treniranja jer mi odgovara, kako sma trenirao vaterpolo, naviko sma baš na jaki trening, znali bi imat trening i po 2ipo- 3 sata, svaki dan osim nedjelje. a šta se tiče prehrane, da povečam porcije? pogotovo UH jer mi s ei stvarno čini d amalo UH ubacujem u sebe

                  Comment


                  • #10
                    Re: Treniranje bez znatnih rezultata

                    Originally posted by ra7r View Post
                    ae da, pa cilj mi je smanjit malo "materijal" oko stomka, i povečat mišiće, imam 188cm i 93 kg. a šta da mjenjam i kako? i zašto je trening loš? kolega napreduje i to dobro
                    Mislim da bi se prvo trebao odlučiti što želiš prije, dobiti mišiče ili skunuti materijal oko stomaka?
                    Ako želiš mišiče onda idi na masu i sukladno s tim si složi i prehranu, a ako želiš skidati materijal onda idi na definiciju i sukladno definiciji si složi prehranu.
                    Jedno i drugo jako teško ide, jer ako budeš na masi i želiš mišiće odmah se pomiri s tim da ce taj materijal kojeg želiš skinuti sporo odlaziti (prije dolaziti), a ako se odlučiš za skidanje materijala onda se pozdravi što čes tako lako dobiti mišiće ...

                    Comment


                    • #11
                      Re: Treniranje bez znatnih rezultata

                      ti nesmije radit vise od 4puta tjedno razumijes li. tjedan ima 7 dana 4dana treniras 3 odmaras.

                      podjelis to na 4 treninga

                      vecina radi tako da odradi:

                      prsa-triceps
                      ramena-stomak
                      leda-biceps
                      noge se same rade,i to jebacki. ja kad odradim noge nemogu hodat par dana, imam 5min do posla i moram autom ic jer sam nesposoban hodat,razumijes li. da mi ko ukrade sta ja nebi mogo potrcat za njim

                      ti sebi podjeli to oces dan trening dan odmor,ili dva-dva ili ces od pon-cet trening pa petak sub i nedilja pauza biraj. probaj sve solucije nadi se u tome. neko raste vise neko manje. ja jedem po 3200kalorija pa nerastem neko raste od 2600kalorija.kuzis li? svi smo mi posebni i niko nije isti. TI SEBI MORAS NACI STA TEBI PASE...svaki trening kad radis to se odradi unutar 60 min, opako i zivotinjski. misice ako uspijes pogodit kako treba vjeruj bit ce upala oho-ho...ja sam mjesecima konstatno pod upalama,koliko je zadovoljavajuce toliko je i zalosno.
                      Pocivao u miru Bozjem

                      22.12.1984 - 20.12.2012

                      __________________________________________________ ___________________________

                      mentor: Sasa Draskovic

                      Comment


                      • #12
                        Re: Treniranje bez znatnih rezultata

                        Originally posted by ra7r View Post
                        stvarno bi volio zadrža oaj režim treniranja jer mi odgovara, kako sma trenirao vaterpolo, naviko sma baš na jaki trening, znali bi imat trening i po 2ipo- 3 sata, svaki dan osim nedjelje. a šta se tiče prehrane, da povečam porcije? pogotovo UH jer mi s ei stvarno čini d amalo UH ubacujem u sebe
                        ma nisi tinaviko na nista kad sam kazes da nemas rezultata, sam pobijas svoje tvrdnje...to ti je u glavi...tjelo je nesto drugo i njega slusaj, nije ti ovo ljubav pa da srce slusas...odradi koji trening kako spada pa ces vidit jesi naviko na ovo sve sto tvrdis da jesi
                        Pocivao u miru Bozjem

                        22.12.1984 - 20.12.2012

                        __________________________________________________ ___________________________

                        mentor: Sasa Draskovic

                        Comment


                        • #13
                          Re: Treniranje bez znatnih rezultata

                          ok, hvala , počet ču radi 3 puta tjedno pa bumo videli, i malo pojačat unos kalorija, al šta se tiče svih vježbi za pojedini dan, jesu li dobro organizirane?

                          Comment

                          Working...
                          X