Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cilj mi je da zkinem kilazu i nabijem malo misica... inače treniram plivanje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cilj mi je da zkinem kilazu i nabijem malo misica... inače treniram plivanje

    Ovako ja imam 15 godina i visok sam 178-180 cm tezak sam oko 100 kg treniram plivanje tri puta sedmicno po sati pol.

    Razmisljao sam da pocenem koristiti proteine i da krenem u teretanu dva puta sedmicno.

    Cilj mi je da zkinem kilazu na 75-85 kg i nabijem malo misica koje je vase strucno misljenje. Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Molim za pomoc

    dosad nisi koristia proteine?

    intredasting_RE_Toothfairy-s685x567-170917.jpg
    "What the mind believes the body achieves."

    Comment


    • #3
      Re: Molim za pomoc

      nisam nikad koristio proteine od 10 godine sam poceo da se debljam i a plivanje vec treniram 3 godine ali rekreativno

      Comment


      • #4
        Re: Molim za pomoc

        Originally posted by BelayBoy View Post
        Ovako ja imam 15 godina i visok sam 178-180 cm tezak sam oko 100 kg treniram plivanje tri puta sedmicno po sati pol. Razmisljao sam da pocenem koristiti proteine i da krenem u teretanu dva puta sedmicno. Cilj mi je da zkinem kilazu na 75-85 kg i nabijem malo misica koje je vase strucno misljenje. Hvala unaprijed.
        Vjerojatno misliš na whey,jer bjelančevine jedeš kroz krutu hranu također. Whey je tu samo radi praktičnosti poslije treninga. Zbog ničeg drugog. Također možeš poslije treininga pojesti bilo koji oblik P+UH(npr riža+piletina) umjesto wheya.

        Comment


        • #5
          Re: Molim za pomoc

          ali takoder sam negdje procitao da proteini daju na masi ali ja imam viska mase ja sam imao 115 kg prije 3-4 mjeseca onda sam se smanjio na 1 eventualno dva obroka manje vode nikako soka(cola,fanta ono sto je puno secera) i slatka tako da meni trenutno treba nacin da dobije malo na misicima

          Comment


          • #6
            Re: Molim za pomoc

            Originally posted by BelayBoy View Post
            ali takoder sam negdje procitao da proteini daju na masi ali ja imam viska mase ja sam imao 115 kg prije 3-4 mjeseca onda sam se smanjio na 1 eventualno dva obroka manje vode nikako soka(cola,fanta ono sto je puno secera) i slatka tako da meni trenutno treba nacin da dobije malo na misicima
            Čitaj forum. Uništiti ćeš si zdravlje i hormonalnu sliku jedeći jedan ili dva obroka dnevno.

            Ako nemaš volje javi se nekom da ti za pare odradi posao i to je to.

            Comment


            • #7
              Plivanje

              Koliko je plivanje dobro za misice i mrsvljenje odnosno koliko se od plivanja gubi masa i dobijaju misici i koja je preporucena ishrana plivaca i da li treba koristi protein.
              Posto ja imam jedno 30 kg prekomjerne tezine i da li bi trebao koristiti proteine npr. Whey

              Comment


              • #8
                Re: Plivanje

                Plivanje je vrsta cardia, od njega ne dobivaš mišiće. Najbolje ujutro, još kad si na moru kad je bonaca. Jedva čekam ljeto! Znaći, tebi treba definicija...moraš više trošiti nego što unosiš, izračunaj bazalni, dodaj aktivnost, idi u deficit 500kcal, whey ti za početak netreba, jedi krutu hranu od proteina piletinu,jaja,sir...kvalitetne uh riža,zobene,tijesto,raženi kruh...od masti jaja,orašaste plodove.
                Originally posted by Songoku
                najbolji pwm je burek

                Comment


                • #9
                  Re: Plivanje

                  -whey uvijek treba ako ga mozes uzeti,mislim financije,i ako si upoznat s prehranom,to je samo dodatak! jaja nisu masti,mozda zumanjak,bjelanjak ne!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Molim za pomoc

                    štošta ovaj dečko mora naučiti

                    Comment


                    • #11
                      Re: Molim za pomoc

                      Originally posted by Šjor Bepo View Post
                      štošta ovaj dečko mora naučiti
                      Kao na primjer

                      Comment


                      • #12
                        Re: Molim za pomoc

                        Originally posted by BelayBoy View Post
                        Kao na primjer prehrana,trening,odmor,suplementi
                        Otprilike...
                        https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                        https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                        Instagram: @shredded_dario

                        Comment


                        • #13
                          Tablete za mrsavljenje

                          Za one koji ne znaju zovem se Armin imam 15 godina visok sam 180 cm tezak sam oko 100kg i trazim efikasan nacin da smrsam pa onda da se pocnem baviti misicima

                          Takoder sada razmisljam o tabletama za mrsavljenje da li ih preporucujete i koje su najefikasnije i gdje se mgu naci

                          Comment


                          • #14
                            Re: Tablete za mrsavljenje

                            Kakve tablete za mrsavljenje, odi na podforum definicija i kreni citat !
                            https://www.youtube.com/user/DandRFitnessCro/videos
                            https://www.facebook.com/FitnessDario?ref=br_tf

                            Instagram: @shredded_dario

                            Comment


                            • #15
                              Re: Tablete za mrsavljenje

                              Bez BICIKL nema nista,ali tablete mogu biti samo dodatak

                              Comment

                              Working...
                              X