Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

    Pozdrav svima,

    Imam 22 godine, 182cm, 72kg. Mislim da je doslo vrijeme da pocnem malo klesati svoje tijelo. Znaci ne zelim biti neki mrga bilder vec zelim samo izdefinirati misice prvenstveno prsa, trbusnjake, ruke, ramena i ledja da odskocim malo od nekog prosjeka. Znam da cete reci "noge nista aa?" ali one mi zasad nisu prioritet.

    Ono sto me je potaklo na to da krenem u teretanu je sto imam rođaka koji ide vec neznam koliko ali se vidi da ide i da redovno vjezba. Takodjer je on imao nedavno operaciju ruke i nece moci najmanje 6 mjeseci nicim teskim opterecivat ruku i vidim da ga je to potreslo i stalno govori kako svaki dan propada. Ne zelim da postanem ovisan o teretani i da stalno idem vise i vise.
    Znaci samo zelim da malo odskacem od prosjeka.

    Ono sto sam zacrtao za cilj je da kroz nekih 10 mjeseci 2-3 puta tjedno uz minimalno koristenje suplemenata i promjene prehrane to postignem.
    Od suplemenata cu koristit OLIMP WHEY PROTEIN COMPLEX 100 % jer je najjeftiniji a i rodjak mi ga je preporucio.
    Znam da je ovo skup sport, a nemam para za sve dodatke i promjene koje je potrebno napravit pa zato zelim promjenit samo ono NAJNUZNIJE.
    Studiram i tjedno imam 40KM (160kn) dzeparca s kojim treba pokriti dorucak, rucak i veceru, a mislim da je sve ono sto bi trebao jesti skupo i nezasitno, a meni bas treba nesto jeftino a zasitno tako da puno i ne gledam sta jedem (cevapi, sendvici, burek) za veceru.
    Rucak jedem u studentskoj menzi i tu se moze naci stogod zdravo za misice, iako sigurno ne dovoljno.
    A za dorucak bi uzeo zobene pahuljice.


    Evo i slika malo da vam bude jasnije, inace nikad dosad nisam isao u teretanu, niti sam vjezbao kod kuce osim frezanja, cjepanja drva i tako tih uobicajenih seljackih poslova







    Ono sto bi htio od vas da mi kazete je: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim da bi u 10 mjeseci imao ostvaren cilj s tim da idem u teretanu 2-3 puta max tjedno.
    Ne bi vas pitao da nemam ovih otezavajucih okolnosti: PARE I FAKULTET, tako da mi kazete kako IZ MINIMUMA IZVUCI MAKSIMUM.

    HVALA UNAPRIJED

  • #2
    Re: Pocetnik u teretani s otezavajucim okolnostima

    ja ti sigurno nisam najiskuniji ali nemaš šta definirat sa 72 kg jedino kosti prvo moraš dobiti mišicnu masu " mesa " nabacati na sebe
    jesti 5-6(cak i više) kvalitetnih obroka dnevno , 7-8 h sna , odabrati dobar trening ( paziti na pravilnu podijelu i da ne dođe do pretreniranosti) i da noge moraš i kuca se gradi od temelja
    Last edited by Mamlaz; 13-10-12, 01:23.
    Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

    Comment


    • #3
      Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

      Pa i nije ti baš najjeftiniji olimpov, čini mi se da je i najskuplji.

      2.2 kg za 500+ kn.


      Imaš dosta jelovnika na forumu pa iskombiniraj.
      "What the mind believes the body achieves."

      Comment


      • #4
        Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

        Originally posted by Makaveli72 View Post
        Znam da cete reci "noge nista aa?" ali one mi zasad nisu prioritet.
        Tocno to cemo ti reci....

        Originally posted by Makaveli72 View Post
        Znaci ne zelim biti neki mrga bilder vec zelim samo izdefinirati misice prvenstveno prsa, trbusnjake, ruke, ramena i ledja da odskocim malo od nekog prosjeka.
        Cak ni teoretske sanse ne postoje da budes ikakav mrga bilder s ovakvim stavom, ja bi se j..... ali nebi da mi uđe...

        Originally posted by Makaveli72 View Post
        Ne zelim da postanem ovisan o teretani i da stalno idem vise i vise.
        Odlican, motiviran do daske, vidi se da zelis napraviti nesto od sebe...

        Originally posted by Makaveli72 View Post
        Ono sto sam zacrtao za cilj je da kroz nekih 10 mjeseci 2-3 puta tjedno uz minimalno koristenje suplemenata i promjene prehrane to postignem.
        Odcrtaj odmah....

        Originally posted by Makaveli72 View Post
        mislim da je sve ono sto bi trebao jesti skupo i nezasitno, a meni bas treba nesto jeftino a zasitno tako da puno i ne gledam sta jedem (cevapi, sendvici, burek) za veceru.
        Tako je, jeb*es prehranu... 2-3 puta teretane je dosta, 4 puta bi vec postajao ovisan....

        Originally posted by Makaveli72 View Post
        Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim da bi u 10 mjeseci imao ostvaren cilj s tim da idem u teretanu 2-3 puta max tjedno.
        Evo nas 15 ti sastavlja vec pa se malo strpi, sve smo poslove stavili sa strane nebi li tebi udovoljili...

        Originally posted by Makaveli72 View Post
        tako da mi kazete kako IZ MINIMUMA IZVUCI MAKSIMUM.
        Nikako... s tvojim stavom bas nikako...

        Comment


        • #5
          Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

          WTF zasluzuje spomenik, definitivno.
          I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

          Comment


          • #6
            Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

            Imati 22 godine i mozak u tvom je slucaju relativna stvar
            KMG - kilogram mišića godišnje ;/

            Comment


            • #7
              Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

              Hahahaha... Ljudi traže razne motivacije za treniranje, a ovaj se boji da nebi postao ovisan...

              Comment


              • #8
                Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                Jako loš početni stav pa trening je 20% prehrana 70%,suplementi 10% i uz sve to dobar odmor ako jedno izostane napredak je mali ili ga nema!
                Prehrana je jakoo bitna!

                Comment


                • #9
                  Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                  Originally posted by blento View Post
                  WTF zasluzuje spomenik, definitivno.
                  definitivno najaci je na forumu vrh nema dalje to je to

                  Comment


                  • #10
                    Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                    Ja neznam koji dio WTF i antonio ne shvacate? Lipo sam napisao sve, a to sto vi ne shvacate napisano i izvlacite iz konteksta nesto je druga stvar. Procitajte u cijelini sve, bit ce vam jasnije.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                      Smješan je tvoj stav od početka do kraja i vidi se da nisi pročitao ništa na ovom forumu jer da jesi nebi postavljao takva pitanja!

                      Di ti je pamet kad ti za večeru ideš jesti čevape, sendviče i burek? Bolje ti je onda da živiš i hraniš se kao do sad jer ako s ovakvom "masom" nastaviš nećeš ništa postići osim što ćeš biti debel i salast.

                      Nisi nikad trenirao i ti se bojiš da nebi postao ovisan o teretani? Pa meni je to presmješno! Da bar ja mogu postati ovisan o teretani, potpisao bi to odmah!

                      Ako želiš nešto postići kreni čitati da bar naučiš osnove jer ovako će ti se ljudi samo smijati i sprdat te...

                      Comment


                      • #12
                        Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                        Hahaha koji ti dio WTF-ovog posta ne kontas ? Stav ti je katastrofa, ne ide to tako.
                        I may not be there yet, but I'm closer than I was yesterday.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                          kao prvo ono sta ti jedes je skupo..burek 13kn,a 1kg riže 6-9kn
                          dalje cevapcici cu skuplji od piletine/puretine/svinjetine to je sigurno
                          sendvic 10kn-->koliko možeš krumpra kupit za to (krumpir je kompleksni ugljjkohidrat)
                          olimp je među skupljima!!!
                          My Protein 5 kg 500 KN!!!!!!
                          pašta 400grama je 3 kn

                          ej pa o cemu ti pricas?????

                          Comment


                          • #14
                            Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                            stvorila se slika da se u gymovima šika kokainom , heroinom razno razni opijatima šprice tablete kao da ste u zatvoru negdje u jugoistocnom Mozambiku
                            Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

                            Comment


                            • #15
                              Re: Sta da jedem, koje vjezbe da vjezbam, koje dodatke da koristim

                              moj savjet ti je da ne jedes tesku hranu kao cevapi i sl. navecer,ako nemas druge hrane i imas samo tu,bit ce dostatno,vjezbaj pij taj protein i pokusavaj unijeti sto manje masne hrane,ako mozes birati,radije kupi zdraviju hranu,puno voca i povrca,meso,riba,gljive,riza,pasta,posni sir,zobene pahuljice,crni tost ili crni kruh umjesto bijelog,sretno ti pa nam se javi kroz 10ak mjeseci da te vidimo

                              Comment

                              Working...
                              X