Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pitanje u vezi vježba, mase i definicije? ...?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanje u vezi vježba, mase i definicije? ...?

    Ovako, znači krenuo sam prije koji tjedan dana u teretanu ( Vita fitness rotor ).
    I pošto sam početnik čim sam došao u susret mi je došao jedan trener i pitao dal sam početnik ili već duže treniram. Ja rekao da sam početnik i onda mi je on pokazao vježbe koje trebam navodno radit mjesec dana. Ja neznam dal je to dobro pošto smatram da sam koncentriran samo na određeni dio tijela ( ruke najviše, leđa i noge slabije ) bez trbuha i prsa. Prvo je zagrijavanje na biciklu 15min i onda krečem s tim vježbama. Prvo sam počeo s 3 ×12 serije a sad radim s 4 × 12.
    Idem svaki dan u teretanu i neznam dal je to dobro za učinak nekakav ( odmor mišića i to ). Poslije gyma obavezno otiđem na plivanje još u bazen i u saune.
    Ugl moja pitanja su:
    1) Koje su vježbe za masu, da li se trebaju uzimati proteini za to (whey?) te koliko traju vremenski te vježbe da bi se dobila neka masa?
    2) Koja hrana se treba jesti a šta ne? Da li je potrebna neka dijeta?
    3) Kako znam da sam dobio na masi i kada je trenutak da se krene na definiciju?
    4) Koliko je vremenski potrebno da se dođe do rezultata ( masa + definicija )
    5) Da li je dobro ići u teretanu svaki dan ili 3 puta tjedno? Ja planiram ići sad preko praznika svaki dan osim nedeljom a kad počne škola 3 puta tjedno.
    6) Razmišljao sam da uzmem privatnog trenera na mjesec dva tek toliko da vidim kak to sve funkcionira pa onda kasnije krenem sam.

    Eto, molim vas za vaše odgovore, razmišljanja i sve. Svaki odgovor je dobrodošao dečki.
    Hvala vam unaprijed
    Pozz!
    I hated every minute of training, but I said to myself: Don't give up, suffer now and live the rest of your life as a champion!!!

  • #2
    Re: Pitanje u vezi vježba, mase i definicije? Plz neki odgovor

    Čitaj po forumu, stvarno sve piše za početnike.
    A ovo što se tiče pod br. 6, uzmi jer to je prava stvar samo potraži nekog iskusnog koji ima znanja u tome!

    Comment


    • #3
      Re: Pitanje u vezi vježba, mase i definicije? Plz neki odgovor

      1. Nema vježbe za masu niti vježbe za definiciju samo imaju režimi ishrane za navedene ciljeve. Whey bi mogao pomoći.
      2. Imaš po forumu i portalu dosta dobrih stvari. Ne odgovara svakome sve, svi smo različiti. Što manje ili čak bez junk food-a je neko "globalno pravilo",
      3. Sve zavisi od individualnih ciljeva.
      4. Takođe zavisi od genetike, načina treninga, ishrane ... Početnici inače brže napreduju.
      5. Idi onoliko puta koliko ti obaveze dozvoljavaju, zapamti mišić raste kada se odmara. Mislim da bi 3-4 puta bilo sasvim dovoljno za početnika.
      6. Zavisi u kakvom si stanju sa novcem, ako nemaš novca na bacanje snalazi se sam uči po internetu, traži savjete od iskusnijih... a ako si spreman izdvojiti novac onda barem nađi nekoga kvalitetnog i provjerenog.

      Comment


      • #4
        Re: Pitanje u vezi vježba, mase i definicije? Plz neki odgovor

        pocetnici neko opce pravilo 3-4 puta tjedno, dužina treninga 1 h ( ne vidim razlog zasto biti duže od toga ) , jesti dnevno 6-7 obroka kvalitetnih P+ UH i " dobrih " M prije spavanja , piti puno vode , odmor i san ( min 7-8 h ) , naci odgovarajuci trening za svoje tijelo ( vecinom to budu oni naši klasicni splitovi prsa -tric i ostale razne kombinacije ) odgovarajuca težina i pravila forma izvođenja vježbi
        Don´t ever let somebody tell you, you can´t to something.You got a dream, you gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. You want something? Go get it. Period

        Comment


        • #5
          Re: Pitanje u vezi vježba, mase i definicije? Plz neki odgovor

          Hvalaaa dečkiii
          I hated every minute of training, but I said to myself: Don't give up, suffer now and live the rest of your life as a champion!!!

          Comment

          Working...
          X