Announcement

Collapse
No announcement yet.

blue_spectre - Moj režim prehrane i treninga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • blue_spectre - Moj režim prehrane i treninga

    pozdrav svima! prvo bi htjela reći da vas već neko vrijeme čitam i da sam puno naučila sa stranice i foruma i da ste mi uvelike olakšali pristup prema zdravijoj prehrani i treningu (a nekad i otežali sa brojkama, izračunima i preračunavanjima). htjela bi podijeliti sa vama svoj plan prehrane i vježbi i zatražiti neki savjet i ispravku ako nešto radim krivo. imam 20 godina, visoka 168 cm, teška 53 kg. znači moj problem je premalo kila i premalo mišićne mase a previše masnog tkiva! cilj mi je u 3 mjeseca maknuti 'šlaufić' i masne naslage ispod stražnjice, a uz to sve dobiti definiciju na trbuhu i povećati mišićnu masu nogu i stražnjice (i naravno poboljšati oblik). vegetarijanka sam nekih 8 godina, ali to ne znači da sam se zdravo hranila. svaki dan sendviči sa bar pola vrećice majoneze, pohani sir u lepinji sa isto toliko majoneze mi je poseban specijalitet, ali to sve sam žrtvovala kako bi poboljšala zdravlje i izgled. moj 'zdrav život' traje tek kojih tjedan dana ali stvarno ga se mislim držati, ne samo do postignuća cilja, nego i nadalje. trenirala sam sve i svašta, vježbala kod kuće u nekoliko navrata ali ništa od tog nije potrajalo...zato ovaj put želim uspjeti u svom naumu i iako kratko traje, stvarno sam predana tome i tako će i ostati! pa da počnem s prehranom..

    doručak - banana, voćni jogurt sa sjemenkama lana
    međuobrok - neko voće ili nekad i preskočim!
    ručak - smeđa riža sa tikvicama i neka zelenjava ili pečeni sojini odresci i povrće (mrkva, prokulice, brokule, grašak, mahune) sa salatom od krastavaca, rajčica, paprikom
    međuobrok - opet voće (banana, naranča..)
    večera - kuhani krumpir s malo čilija i opet neko povrće ili sendvič od integralnog tosta sa posnim, tofuom, cherry rajčicom jogurt
    slabost mi je to što jedem po noći, prije sam jela sve što bi mi došlo pod ruku ali sada radije uzmem mrkvu ili jabuku (ili oboje)

    nekad znam za ručak pojest sendvič a za večeru soju, ubiti mjenjam ručak za večeru.
    pijem po 3 šalice zelenog čaja dnevno i trudim se piti što više vode. šećer i sol sam kompletno izbacila.

    e sad vježbe...
    kardio - 2x50 jumping jacks
    10 min preskakanja užeta
    danas sam ubacila i spravu za veslanje nekih 20 min. koristila bi je stalno da mi nije tako dosadna.

    vježbe za trbuh radim po ovom videu: http://www.youtube.com/watch?v=HrpW5PliIdU
    za one kojima se ne da gledati, evo popis vježbi: the roll, windmills, starfish crunch, mountain climbers,
    russian twists, spiderman planks, single leg drops, double leg circles
    sve to po 30 sek, jedino flutter kicks cijelu minutu.
    ne znam kako se zovu na hrvatskom. a leđnjaci 25 kom.
    vježbe za noge i stražnjicu - e sad...ne znam kako se zovu. znam jedino za donkey kicks, ove ostale mogu opisati - legnem na bok, dižem i spuštam nogu, jednu pa drugu. ležim na leđima i dižem samo stražnjicu gore. te vježbe radim sa utezima na čičak (mislim da su po 2 kg). čučnjeve radim sa bučicom od 8 kg. sve te vježbe po 25 ponavljanja.
    jučer sam napunila boce od 2l s vodom i sad ih koristim kao utege za neke vježbe za ruke.
    pročitala sam kako je (za moj cilj) kardio najbolje raditi nakon vježbi snage i utega pa sam tako jučer napravila ali nakon vježbi i utega nemam previše snage za kardio tako da razmišljam da vratim na staro. također sam pročitala kako se kardio može raditi odvojeno od vježbi, tj. ujutro natašte pa sam danas probala s tim. napravila sam grešku što nisam radila jedan dan kardio, drugi dan kardio i vježbe itd...ja sam radila svaki dan i kardio i vježbe i onda uzela 2 dana odmora. novi plan mi je - pon: kardio, uto: kardio i vježbe, sri: samo kardio itd. nedjelja je odmor.

    eto, to bi bilo to, ispričavam se ako sam bila pre opširna, samo sam vam htjela dati što detaljniji uvid!

  • #2
    Re: Moj režim prehrane i treninga

    dobro dosla....let the show begin

    Comment


    • #3
      Re: Moj režim prehrane i treninga

      Dobrodosla

      Vegetarijanka. Jedes mlijecne proizvode, barem nesto
      Ovdje je situacija jednostavna, trebat ces pojacat prehranu. Malo otezava sto ne jedes jaja ili meso, ali sto je tu je
      Jesi li racunala ukupan dnevni unos i potrosnju kalorija?
      I prefer to be a dreamer among the humblest, with visions to be realized, than lord among those without dreams and desires.
      ----------------------------------------------------------------
      Always loved and never forgotten. 30.1.2010 Rest in peace

      Comment


      • #4
        Re: Moj režim prehrane i treninga

        Dobrodošla! Samo naprijed!

        A sada, daj slike neke! :P Hahahaha Šalim se, i sada će WTf doći i reći kako su sve cure koje dođu na dorum blago rečeno i bez uvrede krave
        Moj učitelj, svemogući, jedan jedini, najveći - Maximus1950

        "Success is like being pregnant, everyone congratulates you but they have no idea how many times you have been f*cked."

        https://www.instagram.com/azurpowerlifting/

        Comment


        • #5
          Re: Moj režim prehrane i treninga

          hvala na dobrodošlici, nisam računala ništa jer mi se iskreno nije dalo

          Comment


          • #6
            Re: Moj režim prehrane i treninga

            nesmiješ preskakati obroke,niti obrok smije biti samo voće.morat ćeš naći neki izvor proteina jer ti toga fali u jelovniku.uzmi neki whey npr.vidim da i u večernjim satima unosiš UH,što je isto greška.

            Comment


            • #7
              Re: blue_spectre - Moj režim prehrane i treninga

              uzela bi whey odmah ali trenutno si ga ne mogu priuštiti...UH unosim i navečer jer obično tad odradim trening, pa da nadoknadim. to tako ide kolko sam shvatila, ispravite me ako grješim. i možete li mi reći jel ok da ovako radim kardio - u danima kad nemam vježbe i utege onda ga radim ujutro natašte a u dane kad imam i kardio i vježbe, onda ga odradim poslije vježbi i utega. jel to ok?

              Comment

              Working...
              X