Announcement

Collapse
No announcement yet.

Početnik, jel dobra prehrana - Želio bih dobiti na mišićnoj masi pa se polako definirat.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Početnik, jel dobra prehrana - Želio bih dobiti na mišićnoj masi pa se polako definirat.

    Pozdrav!
    Prvo da se predstavim:Zovem se Ivan, imam 15 godina, 180cm sam visok i 65 kilograma imam! Ja sam ektomorf. Želio bih dobiti na mišićnoj masi pa se polako definirat.
    Vježbam kod kuće imam utege od 4kg i 8kg,nemogu u teretanu jer mi je daleko za putovat (50km),a još malo pa će se otvoriti u blizini pa ću moći ić.
    Sada bih vas zamolio na maloj pomoći.
    Napravio sam program prehrane ali ne znam je li dobro!
    Sam sam si sastavio pa nisam siguran!

    DORUČAK-2 jaja, intergralni kruh
    -zobene pahuljice
    -mljeko, s vodom ću poslje kada se malo naviknem na okus.
    -jabuka,banana...

    MEĐUOBROK-200 grama posnog sira
    -80 grama tunjevine
    -50 grama kikirikija
    -50 grama badema
    -banana,jabuka....

    RUČAK-pileća prsa,pureća prsa,teletina,govedina,riba....
    -tijesto,riža,krompir...
    -salata,zelena salata,krastavci,masline,paradajz.....
    -zelje,brokula mrkva celer....

    PWM-3-4 jaja 2 šnite integralnog kruha
    -1 šalica posnog sira (dukat)
    -2-3 šnite integralnog kruha, namažem s posnim sirom ili medom

    POSLJE TRENINGA- 4-5 malih žličica grožđica pojedem (30g)
    -150grama posnog sira

    VEČERA-pileća prsa,pureća prsa,teletina, govedina...
    -krompira malo
    -salate
    -povrća

    PRIJE SPAVANJA- 100-150 grama posnog sira
    Pijem na dan oko 4l vode izbacio sam sve sokove,slatkiše!

    A trening sam si uzeo ovaj:

    Ponedjeljak: Prsa i Triceps
    Utorak: Ledja i Biceps
    Srijeda: Odmor
    Cetvrtak: Noge (Quadriceps i Hamstrings)
    Petak: Ramena, Listovi i Trbuh
    Subota: Odmor
    Nedjelja: Odmor

    Pa bih vas molio ako mi možete pomoći da mi ukažete na greške koje radim i šta bi trebao ako je krivo napraviti?

    Zahvaljujem vam puno!!!!!

  • #2
    Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

    nevalja ti ovo nista, odi na podforum prehrana i pogledaj jelovnike od ostalih forumasa

    Comment


    • #3
      Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

      Sve je to dobro dok si zainteresiran,malo po malo ces vidit di grijesis ,sta je bolje ,sta je losije.Najteze ti je pocet,a kasnije ces s gustom citat.
      Arena

      Comment


      • #4
        Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

        ma nije meni problem čitat mogu ja cjeli dan ako treba!
        to sam ja gledao druge jelovnike od drugih pa sam krenuo da napravim... ali vidim da ništ nevalja pa ću uzet neki jelovnik jer vidim da mi baš nejde!

        Comment


        • #5
          Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

          Nije to uopće loše...ovaj posni sir makni iz obroka prije treninga i poslje treninga...ubaci rižu...
          Samo polako...ako si odlučio uspjet...uspjet ćeš...ništa ne ide preko noći...
          Čitaj forum i portal
          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

          Comment


          • #6
            Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

            Originally posted by VelikiBlek
            Nije to uopće loše...ovaj posni sir makni iz obroka prije treninga i poslje treninga...ubaci rižu...
            Samo polako...ako si odlučio uspjet...uspjet ćeš...ništa ne ide preko noći...
            Čitaj forum i portal
            sta nije lose
            svaki obrok je p+m+uh

            Comment


            • #7
              Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

              Originally posted by FEARiTseLF
              Originally posted by VelikiBlek
              Nije to uopće loše...ovaj posni sir makni iz obroka prije treninga i poslje treninga...ubaci rižu...
              Samo polako...ako si odlučio uspjet...uspjet ćeš...ništa ne ide preko noći...
              Čitaj forum i portal
              sta nije lose
              svaki obrok je p+m+uh
              Ektomorf je....prema tome može jest po sljedećem principu...meti sve sa stola...samo seri...kad je u pitanju masa samo meti

              Fearitself imaš odvratan avatar...predlažem da staviš manekena sa limenke goveđeg gulaša
              Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

              Comment


              • #8
                Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

                nzm meni je to glupo

                cuj meni je tvoj blago recen odvratan al eto

                Comment


                • #9
                  Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

                  sada ništa nerazumijem jedan kaže da to ništa nevalja, a drugi da mogu jest i šta sada??
                  A možete li mi reći šta da izbacim,šta da ubacim... ovaj posni sir sam izbacio prije i poslje treninga i ubacio rižu kako ste rekli!

                  Comment


                  • #10
                    Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

                    Originally posted by FEARiTseLF
                    nevalja ti ovo nista, odi na podforum prehrana i pogledaj jelovnike od ostalih forumasa
                    cak i da nije ekto, ne vidim nista lose u kombinaciji M+UH. ako kombiniras UH+M u jednom obroku, naravno da neces imati 100g UH i 20g M. smanjit ces i jedno i drugo u potrebnu brojku kalorija.

                    osobno sam na granici endo/mezo i uz svaki obrok UH+P uzmem gutljaj maslinovog ulja (10ak g) i nisam vidio bas nikakve posljedice. cak mi je i lakse jer ne moram unositi silnu kolicinu UH pa nisam napuhnut.
                    prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                    Comment


                    • #11
                      Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

                      Doručak - radije neka to budu 4-6 bjelanjaka, 2 cijela jaja; porcija zobenih je ok i na to 1 banana isto ide! to si dobro smislio

                      Međuobrok - kombinacija P+M je najbolja prije spavanja, masti produžuju razgradnju proteina - ukratko, dobiješ to da ti se mišići hrane dok spavaš! No, naravno, ok je i posni i kikiriki sad, onda tuna drugi dan ili kasnije, nemoj visokovrijedne proteine sve u isti obrok. Tvoj međubrok bi trebao sadržavati U+P+M, tako da je ok npr.da pojedeš i sendvič od puretine sa sirom nekim i sl.!

                      Ručak je ok, standardno, što se tiče mišićne mase govedina je dobra.

                      Sat prije treninga je posni ok, taman se stigne razgradit i raženi uz to može, neki uh koji se sporo razgrađuje da ti ne podigne naglo šećer u krvi prije treninga, koji onda isto tako naglo i padne tijekom.
                      Ovi obroci tijekom, poslije, to ovisi kakav ti je trening, kao i sve, u kojoj si fazi - masa, definicija, a i svakome drukčije nešto odgovara; al općenito posni odmah poslije treninga i nije najsretniji odabir jer se sporo ragrađuje! Poslije uvijek ide nešto što se brzo probavlja, da ti se tijelo što prije "oporavi". Najbolja kombinacija pwm whey+glukoza, a sat vremena poslije možeš pojest kruti obrok - npr.puretina/riža/povrće! Nekako tome oduvijek vjerujem, klasika!

                      Večera ok, zadnji okrok neka ti bude P+M, tu si pojedi one kikirikije ili bademe s posnim, osobno koristim laneno, pa sve smiksan kad nemam volje jesti ako je kasno i samo popijem!

                      "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                      Comment


                      • #12
                        Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

                        Originally posted by vea
                        Sat prije treninga je posni ok, taman se stigne razgradit
                        uvijek me bunilo to s posnim... kad ga se jede prije spavanja, onda nas opskrbljuje proteinima 8h, a kad ga jedemo preko dana, razmak medju obrocima mora biti max 4h.
                        prodajem domaci bagremov med 40kn/tegla. prednost zagreb i zapadna okolica. kontakt mail drasko2002@gmail.com

                        Comment


                        • #13
                          Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

                          Originally posted by vea
                          ....Sat prije treninga je posni ok, taman se stigne razgradit i raženi uz to može, neki uh koji se sporo razgrađuje da ti ne podigne naglo šećer u krvi prije treninga, koji onda isto tako naglo i padne tijekom.....
                          Ako se posni razdradi za sat vremena zašto ga onda jedemo pred spavanje
                          Mliječne proizvode nikako ne valja jesti prije treninga, a niti poslije.
                          Malo si se zeznila Veice
                          Our greatest glory is not in never failing, but in rising up every time we fail.

                          Comment


                          • #14
                            Re: POČETNIK SAM, A NEZNAM JESAM LI DOBRO NAPRAVIO PREHRANU

                            Originally posted by VelikiBlek
                            Originally posted by vea
                            ....Sat prije treninga je posni ok, taman se stigne razgradit i raženi uz to može, neki uh koji se sporo razgrađuje da ti ne podigne naglo šećer u krvi prije treninga, koji onda isto tako naglo i padne tijekom.....
                            Ako se posni razdradi za sat vremena zašto ga onda jedemo pred spavanje
                            Mliječne proizvode nikako ne valja jesti prije treninga, a niti poslije.
                            Malo si se zeznila Veice
                            Zamarate se s glupostima

                            Šta onda ako pojede posni sir u pol bijela dana? Ništa. Jaja, posni sir, meso, sve je to same shit. Glavno da ima konstantan proteinski unos, a hoće li ga ostvariti s jajima ili s posnim sirom, svejedno.
                            Chill bro

                            Comment


                            • #15
                              Re: Početnik, jel dobra prehrana

                              ma ne mozes ko ektomorf imat za doručak jaja

                              daj ubaci tu 200g zobenih i 2 voćke i 2 mjerice whaya!!
                              to je "dorucak za šampione"
                              Originally posted by Jurica
                              ja sam pocetnik s relativno sredenom prehranom znaci 50/50 moglo bi se rec da je sredena.

                              Comment

                              Working...
                              X