Announcement

Collapse
No announcement yet.

Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala - smrsala sam oko 6-8 kg ali zeljela bih jos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala - smrsala sam oko 6-8 kg ali zeljela bih jos

    Prje svega pozdrav svima....ja sam novi kolacic tu
    Nadam se da sam na dobar podforum postavila pitanje, da je naslov koliko toliko uredu....

    Treniram aktivno vec godinu i pol ( svaki dan ).Na poceku sam se ,kao i svaka zena, vishe fokusirala na kardio trening, dok napokon nisam odlucila da uzmem tegove u ruke
    Sa tezinama treniram zadnjih 3,4 mjeseca.
    Promjenila sam nacin ishrane totalno.Imam 5-6 malih obroka ( od prilike 2 veca i 3 uzine ) jedem dosta proteina , unosim velike kolicine vode, pijem zeleni caj ...uglavnom sve ok .

    Prije mjesec dana sam imala 2 dana trening sa utezima i 3 dana cardio trening ( BWE, arokickbox, aerobik etc.)
    Zadnjih mjesec dana treniram 6 dana sedmicno, pa imam cardio trening svaku noc, madjutim ubacila sam si poned.,utorkom, srijedom petkom i/ili subotom nakon cardio treninga ( znaci aerobika i sl) i trening sa utezima.

    Shodno svemu navedenom zanima me sljedece :
    smrsala sam oko 6-8 kg ali zeljela bih jos, medjutim kao da se sve nekako zaledilo .... kako da ubrzam proces.
    Dalje na svim stranicama vezanim za trening sa utezima , BB i sl ( pa cak i tu ) pise da se zene ne mogu "napuhati" jer nemaju testosteron i ja sam svjesna toga.Medjutim kako treniram sa utezima i realno ne plasim se vecih tezina ( znaci davno sam iz upotrebe izbacila ruzicaste bucice ) primjetila sam da mi je recimo ruka znatno veca.Pocela je fino da se oblikuje ....al je ipak veca ...tako je i sa ostalim dijelovima tijela.Znam da je to normalno, da se povecava misicna masa jer treniram , ali kao da cu se "napuhat"

    Da li je pravilno dizati manje tezina sa vishe ponavljanja ...min 15 max 20 ili ipak ne?
    Da li vishe ponavljanja definise misic , a manje ponavljanja i vece tezine ga uslovno receno pusu ?
    Koja je to tezina za zene koja je ok...i koja nije?
    Na ovoj stranici sam pronasla da bi za definiciju trebalo dizati 40 -50 % od max tezine, sa vishe ponavljanja.
    Recimo meni je sasvim ok sa 20 kg da radim biceps, dok je ostalim curama u teretani to pre pre tesko.
    Sa 50 kg radim cucnjeve...dok je ostalim djevojkama dovoljna prazna sipka
    Da li da ostanem na kilazama koja sada koristim , a da povecam ponavljanja i serije ili
    Takodjer me zanima da li je pametno da ubacim proteine kao dva obroka.Znaci recimo da ih pijem u jutro neposredno nakon budjenja i nakon treninga znaci navecer, a da svemu tome dodam jos 3,4 obroka ?
    Takodjer me zanima da li se neko tu susretao sa PHD DIET WHEY....?


    HELP HELP HELP
    Ko rano rani bude sam u teretani!!!

  • #2
    Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

    Pozdrav,
    nemoj da forsiras previse gubljenje kilograma.
    U interesu ti je valjda da gubis zdravo kilograme,a da ne narusavas zdravlje.
    do 1kg max nedeljno bi trebala da gubis kako bi to bilo "zdravo".
    cista je zabluda ta da "vise ponavljanja definise misic" jedna od glavnih stvari definicije je sama ishrana.
    trening se samo malo razlikuje...
    radi vezbe tako da tebi odgovaraju...neka te ne interesuju drugi
    proteine bi trebala imati u svakom obroku...
    tvoj problem dosta ima veze sa ishranom...kako se hranis?

    Comment


    • #3
      Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

      Tako je, osnovna razlika između "definicije" i "mase" je u kalorijskom unosu. Ako želiš mršaviti, moraš imati kalorijski deficit cca 250 - 500 kalorija. Što se tiče kardia, preporučam LI kardio u jutro na tašte. Stavi tu na forum jelovnik, pa ćemo korigirati po potrebi.
      Hrana se važe sirova. Žutanjak je super.

      Comment


      • #4
        Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

        Originally posted by arijana111
        Sa tezinama treniram zadnjih 3,4 mjeseca.
        Promjenila sam nacin ishrane totalno.Imam 5-6 malih obroka ( od prilike 2 veca i 3 uzine ) jedem dosta proteina , unosim velike kolicine vode, pijem zeleni caj ...uglavnom sve ok .
        Kao što su rekli dečki, daj nam neki primjer jelovnika, ipak makar je ok!

        Originally posted by arijana111
        Prije mjesec dana sam imala 2 dana trening sa utezima i 3 dana cardio trening ( BWE, arokickbox, aerobik etc.)
        Zadnjih mjesec dana treniram 6 dana sedmicno, pa imam cardio trening svaku noc, madjutim ubacila sam si poned.,utorkom, srijedom petkom i/ili subotom nakon cardio treninga ( znaci aerobika i sl) i trening sa utezima.
        Predlažem ti radije prvo trening s utezima, a onda da odeš na cardio!

        Originally posted by arijana111
        Shodno svemu navedenom zanima me sljedece :
        smrsala sam oko 6-8 kg ali zeljela bih jos, medjutim kao da se sve nekako zaledilo .... kako da ubrzam proces.
        Na koliko si sad kg, visina???
        Kada dođeš do te stagnacije u kilama, a želiš još skinuti, potrebno je sigurno promijeniti nešto vezano za prehranu i trening možda. Kako izgleda taj jedan tvoj trening s utezima?

        Originally posted by arijana111
        na svim stranicama vezanim za trening sa utezima , BB i sl ( pa cak i tu ) pise da se zene ne mogu "napuhati" jer nemaju testosteron i ja sam svjesna toga.Medjutim kako treniram sa utezima i realno ne plasim se vecih tezina ( znaci davno sam iz upotrebe izbacila ruzicaste bucice ) primjetila sam da mi je recimo ruka znatno veca.Pocela je fino da se oblikuje ....al je ipak veca ...tako je i sa ostalim dijelovima tijela.Znam da je to normalno, da se povecava misicna masa jer treniram , ali kao da cu se "napuhat"
        Super mi je ta riječ! Koliko dugo treniraš s utezima već? Mišić ti vjerojatno poprima oblik, pa je samim time "veći" kako se tebi čini. Makar, ima cura koje su genetski potkovane da dobiju veću mišićnu masu o kojoj ti pričaš (vidjela 2 u životu)! Ovisi opet kakvu građu tijela imaš i sve, možda je to dosta subjektivno, ovako te ne vidim, pa mi je teško reći! No, nemaš razloga zašto smanjivati utege, govorim ti iz vlastitog primjera! Isto tako ti se vjerojatno smanjio bf, pa ti još više tako izgleda!

        Originally posted by arijana111
        Koja je to tezina za zene koja je ok...i koja nije? ....
        Recimo meni je sasvim ok sa 20 kg da radim biceps...
        Sa 50 kg radim cucnjeve...
        Da li da ostanem na kilazama koja sada koristim , a da povecam ponavljanja i serije ili
        Ti to radiš izolacijske tipa jednoručni pregib s 20kg
        Ako je tako - zašto?
        Samo nastavi radit čučnjeve, ovo 50kg je wow ako je tako!
        Kilažu povećavaš s vremenom jer ti se mišići naviknu na određenu težinu, testiraj se s vremena na vrijeme, podebljaj 3.seriju npr.

        "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

        Comment


        • #5
          Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

          Originally posted by vea
          Originally posted by arijana111
          Sa tezinama treniram zadnjih 3,4 mjeseca.
          Promjenila sam nacin ishrane totalno.Imam 5-6 malih obroka ( od prilike 2 veca i 3 uzine ) jedem dosta proteina , unosim velike kolicine vode, pijem zeleni caj ...uglavnom sve ok .
          Kao što su rekli dečki, daj nam neki primjer jelovnika, ipak makar je ok!

          Originally posted by arijana111
          Prije mjesec dana sam imala 2 dana trening sa utezima i 3 dana cardio trening ( BWE, arokickbox, aerobik etc.)
          Zadnjih mjesec dana treniram 6 dana sedmicno, pa imam cardio trening svaku noc, madjutim ubacila sam si poned.,utorkom, srijedom petkom i/ili subotom nakon cardio treninga ( znaci aerobika i sl) i trening sa utezima.
          Predlažem ti radije prvo trening s utezima, a onda da odeš na cardio!

          Originally posted by arijana111
          Shodno svemu navedenom zanima me sljedece :
          smrsala sam oko 6-8 kg ali zeljela bih jos, medjutim kao da se sve nekako zaledilo .... kako da ubrzam proces.
          Na koliko si sad kg, visina???
          Kada dođeš do te stagnacije u kilama, a želiš još skinuti, potrebno je sigurno promijeniti nešto vezano za prehranu i trening možda. Kako izgleda taj jedan tvoj trening s utezima?

          Originally posted by arijana111
          na svim stranicama vezanim za trening sa utezima , BB i sl ( pa cak i tu ) pise da se zene ne mogu "napuhati" jer nemaju testosteron i ja sam svjesna toga.Medjutim kako treniram sa utezima i realno ne plasim se vecih tezina ( znaci davno sam iz upotrebe izbacila ruzicaste bucice ) primjetila sam da mi je recimo ruka znatno veca.Pocela je fino da se oblikuje ....al je ipak veca ...tako je i sa ostalim dijelovima tijela.Znam da je to normalno, da se povecava misicna masa jer treniram , ali kao da cu se "napuhat"
          Super mi je ta riječ! Koliko dugo treniraš s utezima već? Mišić ti vjerojatno poprima oblik, pa je samim time "veći" kako se tebi čini. Makar, ima cura koje su genetski potkovane da dobiju veću mišićnu masu o kojoj ti pričaš (vidjela 2 u životu)! Ovisi opet kakvu građu tijela imaš i sve, možda je to dosta subjektivno, ovako te ne vidim, pa mi je teško reći! No, nemaš razloga zašto smanjivati utege, govorim ti iz vlastitog primjera! Isto tako ti se vjerojatno smanjio bf, pa ti još više tako izgleda!

          Originally posted by arijana111
          Koja je to tezina za zene koja je ok...i koja nije? ....
          Recimo meni je sasvim ok sa 20 kg da radim biceps...
          Sa 50 kg radim cucnjeve...
          Da li da ostanem na kilazama koja sada koristim , a da povecam ponavljanja i serije ili
          Ti to radiš izolacijske tipa jednoručni pregib s 20kg
          Ako je tako - zašto?
          Samo nastavi radit čučnjeve, ovo 50kg je wow ako je tako!
          Kilažu povećavaš s vremenom jer ti se mišići naviknu na određenu težinu, testiraj se s vremena na vrijeme, podebljaj 3.seriju npr.
          Sto se tice ishrane kako rekoh trudim se da imam 5,6 obroka.
          Danas recimo u sat vremena od ustajanja sam pojela bananu i solju kafe sa mm mlijekom.
          Nakon 2 i po h... zdjelicu zobenih skuhanih na vodi...nakon 2-3h dvije snicle od tune , sa malo kuhanog graska i dvije snite hljeba.Nakon toga (2-3h) proteinsku plocicu ( koje sama pravim doma ).
          Kada sam stigla sa treninga pojela sam jednu konzervu tune.....to je to

          Cesto me poremeti izbivanje iz kuce , pa ne mogu da odrzim svih 5 ,6 obroka....ili nekada pojedem vishe hljeba.Uglavnom ne pijem gazirano, ne jedem fast food , mamina kuhinja je poprilicno zdrava ( maslinovo ulje, minimalno przenja ,masnoce, crni hljeb i ostalo) jedem svaki dan voce, povrca dosta.Pokusavam da ukinem crveno meso skroz , ali mi malo teze ide
          Slatko jedem rijetko, jedino u onim danima kad se ne mogu kontrolisati

          Trenutno sam teska 67 , a visoka sam 165 cm.
          Trening sam preuzela sa ove stranice i isti se nalazi na dnu ovog linka
          http://www.bodybuilding.com/fun/woma...sexy_bible.htm

          Sto se tice tezina....mogu da uradim 8 ponavljanja sa 20 kg...medjutim kako sam primjetila te "strasne" promjene na ruci spustila sam na 10 kg po 15- 20 ponavljanja 3-4 serije.
          Cucnjeve radim sa 50 kg.....ali primjetila sam da su me poceli vec cudno gledati pa sam spustila na 30 i povecala serije i ponavljanja

          Aktivno sa tegovima treniram 3,4 mjeseca s tim da sam i prije imala aerobik treninge sa opterecenjem ( body stayling, interval step i sl )
          Poprilicno sam jake konstrukcije, imam jake kosti .....
          Ja vidim po sebi da trebam jos smrsati, da tu ima jos uvijek naslaga pogotovo na podruciju abdomena, pa se sve nadam da ukoliko smrsam jos da ce ostati oni fini misici i ruke nece izgledati toliko "velike "

          Hvala svima na brzim odgovorima
          Ko rano rani bude sam u teretani!!!

          Comment


          • #6
            Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

            Prehrana
            To što imaš 5,6 obroka uopće ne znači da su to kvalitetni obroci! Zato smo te i tražili da napišeš, jer ovo je sve nego prehrana s kojom ćeš doći do pravih rezultata! Nije ni čudo što stagniraš na kilaži i višak na trbuhu ostaje!
            doručak - to mora biti UH+P obrok, ti proteina nigdje nemaš; jedi u prvih pola sata nakon buđenja zobene, možeš nabaviti i whey pa s time, neko voće uz je ok!
            Odličan izbor za doručak su ti i jaja, pojedeš 4-5 bjelanjaka, 2 žutanjka, neko povrće, salata! Kava paše najbolje uz doručak koji sadrži neke kompleksne uh i proteine. Mada, ako možeš bez nje ujutro, možda najbolje prije treninga kratku popiješ!
            međubrok - pojedi npr.sendvič od puretine, ili jogurt i kikirki, možeš si i neki shake napravit s posnim!
            ručak - stavila si za primjer tunu, grašak, kruh// ok, nadam se da jedeš i piletinu, puretinu, rižu, krumpir, tjesteninu, povrće...
            proteinska pločica - to je tvoje jelo prije treninga,...i onda tuna poslije, a pitanje je koliko to poslije, sat, dva, tri i onda upoće ništa!?!?!? Jelo prije i poslije treninga ti je možda i najvažnije u danu!
            Uffffffff.....Ovako, da ne pišem do sutra, pogledaj si jelovnike ostalih, očito to nisi proučila kako treba; pa probaj osmislit koji bi ti po preferencijama odgovarao, imaš ih zbilja puno po forumu, ne samo ovom! Stavi ga ovdje pa ćemo pričati detaljnije!
            U međuvremenu probaj uvest neku večeru, berem posni prije spavanja s izvorom masti (bademi, kikiriki...).

            Nisam se baš snašla na ovoj stranici s treninzima, ali zbilja ti ne trebaju toliko izolacijske vježbe i to za bicese ! Bolje radi veslanja npr. renegade row, radit će ti cijela jezgra tijela usput i uzmi 10kg i rasturaj! Good mornings ti je dobra, trbuh peče samo tako, bolje to nego trbušnjaci ako ih radiš (makar to ovisi od osobe do osobe, nekome odgovara radit trbušnjake, nekome ne/ ali izbjegavaj radit otklone, proširit će ti se struk, a ako ti je imalo želja da imaš neki V izgled, a cura si, trebalo bi, to nemoj). Izbjegavaj nožne ekstenzije, to nekako gledam da dečkima ostavim iz više razloga, a jedino ako si imala neku ozljedu ok je za oporavak!
            I da, za dobivanje struka ti je dobra na latu vježba kad se zaokreneš, ali ne znam joj sad naziv, pitaj trenera u teretni, znat će sigurno!
            Moje mišljenje je da se što manje baviš spravama!
            Ako imaš još koje pitanje, pitaj! Sad mi ne pada na pamet nešto još...

            I btw.izlika da ne stigneš poredat obroke u danu jer si vani poprilično je loša, jer koliko sam samo puta izjurila iz teretane s posudicom hrane i pikala na putu do tramvaja, pogledi su zakon

            "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

            Comment


            • #7
              Re: Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala

              Hvala velika mnogo si mi pomogla.
              Meni je ocito nastala konfuzija sa ovim obrocima.Mislila sam da je sasvim ok ako imam 5,6 obroka malih i to je to.
              Za rucak jedem tjesteninu, ribu, piletinu, povrce.U biti volim sve
              Sto se tice treninga morat cu malo da se pozabavim i time.....iskopat cu tu nesto , pa se javim da vidim jel to uredu...sve u svemu hvala velika
              Ko rano rani bude sam u teretani!!!

              Comment


              • #8
                Re: Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala

                Originally posted by arijana111
                Hvala velika mnogo si mi pomogla.
                Meni je ocito nastala konfuzija sa ovim obrocima.Mislila sam da je sasvim ok ako imam 5,6 obroka malih i to je to.
                Za rucak jedem tjesteninu, ribu, piletinu, povrce.U biti volim sve
                Sto se tice treninga morat cu malo da se pozabavim i time.....iskopat cu tu nesto , pa se javim da vidim jel to uredu...sve u svemu hvala velika
                Ma ništa ; samo čitaj, svugdje postoje odgovori za to što te zanima, osmisli si neki trening i jelovnik detaljnije, pa ga postaj, onda ćemo dalje pričat!

                "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                Comment


                • #9
                  Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

                  Originally posted by arijana111
                  Originally posted by vea
                  Originally posted by arijana111
                  Sa tezinama treniram zadnjih 3,4 mjeseca.
                  Promjenila sam nacin ishrane totalno.Imam 5-6 malih obroka ( od prilike 2 veca i 3 uzine ) jedem dosta proteina , unosim velike kolicine vode, pijem zeleni caj ...uglavnom sve ok .
                  Kao što su rekli dečki, daj nam neki primjer jelovnika, ipak makar je ok!

                  Originally posted by arijana111
                  Prije mjesec dana sam imala 2 dana trening sa utezima i 3 dana cardio trening ( BWE, arokickbox, aerobik etc.)
                  Zadnjih mjesec dana treniram 6 dana sedmicno, pa imam cardio trening svaku noc, madjutim ubacila sam si poned.,utorkom, srijedom petkom i/ili subotom nakon cardio treninga ( znaci aerobika i sl) i trening sa utezima.
                  Predlažem ti radije prvo trening s utezima, a onda da odeš na cardio!

                  Originally posted by arijana111
                  Shodno svemu navedenom zanima me sljedece :
                  smrsala sam oko 6-8 kg ali zeljela bih jos, medjutim kao da se sve nekako zaledilo .... kako da ubrzam proces.
                  Na koliko si sad kg, visina???
                  Kada dođeš do te stagnacije u kilama, a želiš još skinuti, potrebno je sigurno promijeniti nešto vezano za prehranu i trening možda. Kako izgleda taj jedan tvoj trening s utezima?

                  Originally posted by arijana111
                  na svim stranicama vezanim za trening sa utezima , BB i sl ( pa cak i tu ) pise da se zene ne mogu "napuhati" jer nemaju testosteron i ja sam svjesna toga.Medjutim kako treniram sa utezima i realno ne plasim se vecih tezina ( znaci davno sam iz upotrebe izbacila ruzicaste bucice ) primjetila sam da mi je recimo ruka znatno veca.Pocela je fino da se oblikuje ....al je ipak veca ...tako je i sa ostalim dijelovima tijela.Znam da je to normalno, da se povecava misicna masa jer treniram , ali kao da cu se "napuhat"
                  Super mi je ta riječ! Koliko dugo treniraš s utezima već? Mišić ti vjerojatno poprima oblik, pa je samim time "veći" kako se tebi čini. Makar, ima cura koje su genetski potkovane da dobiju veću mišićnu masu o kojoj ti pričaš (vidjela 2 u životu)! Ovisi opet kakvu građu tijela imaš i sve, možda je to dosta subjektivno, ovako te ne vidim, pa mi je teško reći! No, nemaš razloga zašto smanjivati utege, govorim ti iz vlastitog primjera! Isto tako ti se vjerojatno smanjio bf, pa ti još više tako izgleda!

                  Originally posted by arijana111
                  Koja je to tezina za zene koja je ok...i koja nije? ....
                  Recimo meni je sasvim ok sa 20 kg da radim biceps...
                  Sa 50 kg radim cucnjeve...
                  Da li da ostanem na kilazama koja sada koristim , a da povecam ponavljanja i serije ili
                  Ti to radiš izolacijske tipa jednoručni pregib s 20kg
                  Ako je tako - zašto?
                  Samo nastavi radit čučnjeve, ovo 50kg je wow ako je tako!
                  Kilažu povećavaš s vremenom jer ti se mišići naviknu na određenu težinu, testiraj se s vremena na vrijeme, podebljaj 3.seriju npr.
                  Sto se tice ishrane kako rekoh trudim se da imam 5,6 obroka.
                  Danas recimo u sat vremena od ustajanja sam pojela bananu i solju kafe sa mm mlijekom.
                  Nakon 2 i po h... zdjelicu zobenih skuhanih na vodi...nakon 2-3h dvije snicle od tune , sa malo kuhanog graska i dvije snite hljeba.Nakon toga (2-3h) proteinsku plocicu ( koje sama pravim doma ).
                  Kada sam stigla sa treninga pojela sam jednu konzervu tune.....to je to

                  Cesto me poremeti izbivanje iz kuce , pa ne mogu da odrzim svih 5 ,6 obroka....ili nekada pojedem vishe hljeba.Uglavnom ne pijem gazirano, ne jedem fast food , mamina kuhinja je poprilicno zdrava ( maslinovo ulje, minimalno przenja ,masnoce, crni hljeb i ostalo) jedem svaki dan voce, povrca dosta.Pokusavam da ukinem crveno meso skroz , ali mi malo teze ide
                  Slatko jedem rijetko, jedino u onim danima kad se ne mogu kontrolisati

                  Trenutno sam teska 67 , a visoka sam 165 cm.
                  Trening sam preuzela sa ove stranice i isti se nalazi na dnu ovog linka
                  http://www.bodybuilding.com/fun/woma...sexy_bible.htm

                  Sto se tice tezina....mogu da uradim 8 ponavljanja sa 20 kg...medjutim kako sam primjetila te "strasne" promjene na ruci spustila sam na 10 kg po 15- 20 ponavljanja 3-4 serije.
                  Cucnjeve radim sa 50 kg.....ali primjetila sam da su me poceli vec cudno gledati pa sam spustila na 30 i povecala serije i ponavljanja

                  Aktivno sa tegovima treniram 3,4 mjeseca s tim da sam i prije imala aerobik treninge sa opterecenjem ( body stayling, interval step i sl )
                  Poprilicno sam jake konstrukcije, imam jake kosti .....
                  Ja vidim po sebi da trebam jos smrsati, da tu ima jos uvijek naslaga pogotovo na podruciju abdomena, pa se sve nadam da ukoliko smrsam jos da ce ostati oni fini misici i ruke nece izgledati toliko "velike "

                  Hvala svima na brzim odgovorima
                  da još neš dodam i ispravim..
                  prva dva obroka(ako ih tako mogu i nazvat) su bez P, što uz svakodnevni trening gotovo sigurno dovodi do katabolizma... nakon buđenja odmah ideš u kuhinju, a ne sat nakon buđenja... banana + kava-NIKAKO!!!!! općenito UH+ kava su po zadnjim studijama, a i iz mog iskustva(moš vjerovat a i nemoraš) ubojita kombinacija za taloženje masti, a pogotovo ti brzi UH u banani(glukoza i fruktoza)..
                  svi ostali obroci u danu moraju biti UH+P, bez ikakvih maslinovih, ribljih ili lanenih ulja, dakle netrebaš ciljano kombinirat M, ma koliko god one zdrave bile sa UH, a te zdrave masti idu u zadnji obrok zajedno sa P(po mogućnosti sporoapsorbirajućim tipa posni sir), a to crveno meso je jedan od NAJBOLJIH izvora proteian za zadnji obrok...
                  uvijek drži se punog opsega ponavljanja i radi ih do 12, **** ti se što drugi kažu...
                  ak ti je cilj definicija budi u deficitu 5 dana u tjednu a 2 dana unosi normalno, al da neideš u preveliki suficit..

                  i da ispravim veu, do što je došlo do stagnacije na vagi je posljedica usporavanja metabolizma, koji je uzrokovan neadekvatnom prehranom i nezahtjeva NEKAKVE promjene u prehrani i treningu, već zahtjeva ponovno vračanje metabolizma u normalu ili pak ubrzanje metabolizma(većim brojem obroka i intenzivnijim anaerobnim treningom) ILI unošenje manje kalorija, što će rezultirati dodatnim usporenjem metabolizma i ponovnom potrebom za rezanjem kalorija... pa ti odluči kako ćeš!

                  Comment


                  • #10
                    Re: Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala

                    Originally posted by arijana111
                    Shodno svemu navedenom zanima me sljedece :
                    smrsala sam oko 6-8 kg ali zeljela bih jos, medjutim kao da se sve nekako zaledilo .... kako da ubrzam proces.
                    Ovo bi ti moglo pomoći: viewtopic.php?f=6&t=1049

                    Comment


                    • #11
                      Re: Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala

                      Originally posted by kupislav
                      i da ispravim veu, do što je došlo do stagnacije na vagi je posljedica usporavanja metabolizma, koji je uzrokovan neadekvatnom prehranom i nezahtjeva NEKAKVE promjene u prehrani i treningu, već zahtjeva ponovno vračanje metabolizma u normalu ili pak ubrzanje metabolizma(većim brojem obroka i intenzivnijim anaerobnim treningom) ILI unošenje manje kalorija, što će rezultirati dodatnim usporenjem metabolizma i ponovnom potrebom za rezanjem kalorija... pa ti odluči kako ćeš!
                      kaj si ti sad tu želio reć
                      pa to je ono što se treba mijenati da....

                      btw.napisao si tu njoj u biti oko prehrane istu stvar samo puno ružnije

                      "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                      Comment


                      • #12
                        Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

                        Kada dođeš do te stagnacije u kilama, a želiš još skinuti, potrebno je sigurno promijeniti nešto vezano za prehranu i trening možda. Kako izgleda taj jedan tvoj trening s utezima?
                        to si napisala kao da kad-tad mora do takvih promjena doći, a nemora! ako se pridržava sveg onog gore rečenog neće doći do gubljenja mišićne mase, pa u skladu stim ni do usorenja metabolizma.
                        jesam li ovo dovoljno ljepo napiso! (niš zlonamjerno)

                        Comment


                        • #13
                          Re: Par pitanja oko treninga i ishrane

                          Originally posted by kupislav
                          Kada dođeš do te stagnacije u kilama, a želiš još skinuti, potrebno je sigurno promijeniti nešto vezano za prehranu i trening možda. Kako izgleda taj jedan tvoj trening s utezima?
                          to si napisala kao da kad-tad mora do takvih promjena doći, a nemora! ako se pridržava sveg onog gore rečenog neće doći do gubljenja mišićne mase, pa u skladu stim ni do usorenja metabolizma.
                          jesam li ovo dovoljno ljepo napiso! (niš zlonamjerno)
                          Ahaaaaa... sad kužim kak si ti to shvatio!
                          Ma jer je rekla da je došla u stagnaciju, a pa naravno da do toga ne mora doći više ako će se držat prave prehrane i trenirat dovoljno.
                          Kužimo se

                          "Wanting something and being committed to something are two totally different things. We all want." Craig Harper

                          Comment


                          • #14
                            Re: Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala

                            :handgestures-thumbup:

                            Comment


                            • #15
                              Re: Trening i ishrana: ne bi se prenapuhala

                              Huh uspjeli ste da me zbunite

                              Nasla sam super stvar na ovom linku

                              http://www.bodybuilding.com/guides/

                              Korak po korak, shodno godinama i polu, daju preporuceni trening, jelovnik, te suplemente.
                              Super stvar.Bash ono kao najvecem laiku step by step.

                              Uglavnom evo prijedloga jelovnika sa navedene stranice...s tim da su naglasili da se koriguju kolicine ovisno o visini i tezini .Navedeno je pravljeno za cca 2200 kalorija dnevno :

                              Obrok 1:
                              7 bjelanaka, jedno cijelo jaje , salica zobenih

                              Obrok 2
                              zlica kikiriki putera, dvije snite crnog hljeba, 8 -10 jagoda

                              Obrok 3
                              pileca prsa ( velicine dlana)
                              slatki krompir
                              brokule 1 solja
                              maslinovo ulje 1 zlica

                              Obrok 4
                              Pileca prsa
                              crna riza 1 solja-kuhane
                              spinat -3 solje
                              avokado 3-6 sniti

                              Obrok 5
                              riba
                              crna riza 1/3 solje
                              mjesano povrce-kuhano 1 solja

                              Obrok 6 ( nakon treninga )
                              Whey proteini.

                              Sta vi mislite o ovome?
                              Ko rano rani bude sam u teretani!!!

                              Comment

                              Working...
                              X