Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kada vježbati: aerobno i anaerobno?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kada vježbati: aerobno i anaerobno?

    Pozz raja... zanima me vježbanje aerobno i anaerobno... Tražio sam po forumu o aerobnom vježbanju i piše da moram to ujutro radit na prazan stomak... ja imam orbitrek ali nemogu ujutro vježbat zbog škole, i sada sam zbunjen kada treba vježbat anaerobno i aerobno.. dođem iz škole oko 2 sata ručam, malo odmorim, učim onda vježbam samo neznam kada treba vježbat odmah kada dođem iz škole (u 2 sata) ili poslije ručka... i zanima me još kada vježbat aerobno a kada anaerobno (to me zbunjuje),jeli prvo anaerobno pa aerobno ili obrnuto? Nadam se da ćete mi odgovoriti.Hvala!
    No Rules...

  • #2
    Re: Kada vježbati?

    Kad dođeš iz škole odmori, nauči i onda fizički i psihički spreman pristupi treningu.
    Ako ti je cilj smanjenje potkožnog masnog tkiva onda aerobni trening laganog intenziteta odradi nakon treninga s utezima (anaeroban trening) pošto cardio ne možeš zbog škole raditi ujutro na prazan želudac. Ponekad možeš ubaciti i HIIT ali preporučam u dane kad ne radiš s utezima.
    Ako ti je cilj poboljšanje funkcionalnih sposobnosti (kondicija) trening treba dogovoriti s trenerom koji te vodi. I u tom slućaju je aerobni dio najbolje odraditi nakon utega a programiranje takvog treninga ovisi o stupnju željene kondicije i svrsi zbog koje se provodi.
    Nadam se da sam ti barem malo pomogao.
    http://www.myspace.com/daliborzulejhic

    I know it's hard to keep an open heart
    When even friends seem out to harm you
    But if you could heal a broken heart
    Wouldn't time be out to charm you

    November Rain, Guns and Roses

    Comment


    • #3
      Re: Kada vježbati?

      ako imas veliku zelju mozes i ujutro,i ja sam isto prosle godine isao ujutro u skolu u 7h i opet sam sve stigao voziti biciklo 45min istusirati se,jesti pa u skolu......sve se moze kad se hoce!

      Comment


      • #4
        Re: Kada vježbati?

        Dalibore: Cilj mi je da smanjim te masti ispod kože(salo) i da dobijem mišiće, znači poslje utega bacit se na orbitrek...Hvala Dalibore pomogo si
        Natural: Imam želju(veliku)... i probo sam to što si mi rekao al mi koncentracija u školi padne, dobijem neku vrstu umora(nije svako isti)... ali ipak hvala
        No Rules...

        Comment


        • #5
          Re: Kada vježbati?

          nemozes istodobno gorit salo i gradit misice osin ako nisi na AAS ili totalni pocetnik

          Comment


          • #6
            Re: Kada vježbati: aerobno i anaerobno?

            Šta trebam prvo ? Evo ti nešto o meni : http://www.building-body.com/forum/s...4410-Pozdrav-)
            No Rules...

            Comment


            • #7
              Re: Kada vježbati: aerobno i anaerobno?

              pa suficit tj. masa i onda kasnije ides na defku i sredis salo do ljeta

              Comment


              • #8
                Re: Kada vježbati?

                Originally posted by FEARiTseLF View Post
                nemozes istodobno gorit salo i gradit misice osin ako nisi na AAS ili totalni pocetnik
                To je upitno. Treba dosta iskustva. Možda bi se dalo nešto izvuć pogotovo ako čovjek ima prilično velik BF.
                A on je ionako početnik.
                http://www.myspace.com/daliborzulejhic

                I know it's hard to keep an open heart
                When even friends seem out to harm you
                But if you could heal a broken heart
                Wouldn't time be out to charm you

                November Rain, Guns and Roses

                Comment


                • #9
                  Re: Kada vježbati: aerobno i anaerobno?

                  Aha hvala momci na savjetima
                  No Rules...

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kada vježbati: aerobno i anaerobno?

                    Iskoristi vikend za aerobno vezbanje, makar tad kad vec nemas vremena zbog skole

                    Comment

                    Working...
                    X