Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav :)

    Bok ljudi
    Moje ime je Zvonimir. Imam 17 godina, visok samo 180 i imam 55-53 kg. Odlučio sam početi vježbati prije mjesec dana. Cilj mi je da dobijem oko 10-15 kila jer mislim da sam previše mršav za svoju visinu a i za svoje godine. To mi dosta smeta kad sam na tjelesnom u školi jer izgledam ko kostur xd. Uvjete za treniranje imam kod kuće kupio sam si 2 utega od 5 kga ali mogu ici u teretanu makar mi je malo bed tamo ici jer ne mogu puno dignuti :/. Sportom sam se bavio rekreacijski otprilike jedan nogomet kad se ekipa nađe u mjesec dana( skoro pa ništa).

    Eh sad ako bi netko mi mogao napraviti neki jelovnik da se udebljam i da uz to mi da neki link vježbi jer stvarno želim se udebljati i imati ljepše tijelo

  • #2
    Re: Pozdrav

    Pravljenje jelovnika i programa vjezbanja se placa, naravno onome tko je kvalificiran za to. Na forumu imas jelovnike i programe drugih članova, stoga pretraži malo forum kako bi stekao neko znanje o onome sto zelis postici. Ja ti osobno mogu reci neke osnovne stvari. Za debljanje moras kombinirati proteine, ugljikohidrate i masti. Najbolji izvori proteina su piletina (posebno pileca prsa),jaja, tuna, teletina, junetina, govedina. Od ugljikohidrata su tu zobene pahuljice, riža, tjestenina .. od masti orasati plodovi kao sto su ljesnjaci,bademi, kikiriki (u ljusci) i sl.
    Pozdrav

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav

      Hvala ti na odgovoru, pretražio sam forum i pronašao sam otprilike kako treba i šta treba jesti pa si sada pokušavam neki jelovnik složiti. Imam i još jedno pitanje. Je li moguče da me kompjutor tj igranjem multiplayer igrica iscrpljuje pa je to mozda razlog moje tezine jer provodim po danu na igricama oko 10 sati ? I da li bih to trebao izbaciti ako vježbam ??

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav

        Originally posted by Yooneee View Post
        Hvala ti na odgovoru, pretražio sam forum i pronašao sam otprilike kako treba i šta treba jesti pa si sada pokušavam neki jelovnik složiti. Imam i još jedno pitanje. Je li moguče da me kompjutor tj igranjem multiplayer igrica iscrpljuje pa je to mozda razlog moje tezine jer provodim po danu na igricama oko 10 sati ? I da li bih to trebao izbaciti ako vježbam ??
        To igranje svakako skodi na brojne nacine, i ja sam imao fazu u zivotu kad sam igrao igrice po citav dan, to je bio mozda 7 razred i 1. srednje, i kilaza je bila kao kod tebe. Ne trebas ti izbaciti igranje igrica, ali svakako smanjiti, posvetiti se vise vjezbanju ako vec mislis napredovati. Jer ako pocnes vjezbati samo planiranje, spremanje obroka i vjezbanje "oduzme" vremena. Pocni jesti 5 ,6 obroka dnevno, nadi na forumu kako to rasporediti, unosi 2 grama proteina na 1 kg, znaci ako imas 55 kg, moras unositi 110 grama proteina dnevno, i 4 grama na 1 kg ugljikohidrata, znacci 220 grama. TO su neke osnovne stvari, a ako se posvetis ovome, naucit ces jos puno toga.
        Poz

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav

          Originally posted by Yooneee View Post
          Bok ljudi
          Moje ime je Zvonimir. Imam 17 godina, visok samo 180 i imam 55-53 kg. Odlučio sam početi vježbati prije mjesec dana. Cilj mi je da dobijem oko 10-15 kila jer mislim da sam previše mršav za svoju visinu a i za svoje godine. To mi dosta smeta kad sam na tjelesnom u školi jer izgledam ko kostur xd. Uvjete za treniranje imam kod kuće kupio sam si 2 utega od 5 kga ali mogu ici u teretanu makar mi je malo bed tamo ici jer ne mogu puno dignuti :/. Sportom sam se bavio rekreacijski otprilike jedan nogomet kad se ekipa nađe u mjesec dana( skoro pa ništa).

          Eh sad ako bi netko mi mogao napraviti neki jelovnik da se udebljam i da uz to mi da neki link vježbi jer stvarno želim se udebljati i imati ljepše tijelo
          s ta dva utega nećeš ništa postići.kad bi od toga dolazili rezultati,onda nitko nebi išao u teretanu-logično.učlani se u teretanu i nek ti netko tamo sastavi jelovnik ili prouči forum pa pokušaj sam.

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav

            Ja kad sam izbacio cijelodnevno/nocno igranje starog COD 2 zivot mi se poboljsao ohohoo
            ****** igrice to je za *****e realno..treniraj jedi vise nadi curu izlazi s frendovima...ako ih nemas ili nemozes ili neznas..nadi, potrudi se, nauci
            Gl gg lol
            Do Whatever the Fuck You Wanna Do

            progressive overload, squat, deadlift, bench press.
            kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

            Youtube:

            Primjer treninga snage/hipertrofije
            Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
            Sve o prehrani
            Sve o treningu

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav

              Uredu Hvala na odgovorima, pokušat ču se učlaniti čim prije u neku teretanicu jer vidim da ovo gaming ne vodi ničemu samo se živciram radi toga. Ako ču imati po koje pitanje ču vas pitati.

              Comment

              Working...
              X