Announcement

Collapse
No announcement yet.

Brojač kalorija (Zdrava Krava)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Brojač kalorija (Zdrava Krava)

    Evo naletio sam na brojač kalorija
    http://www.zdravakrava.hr/alati/rubrika/zdravlje
    pa ako netko zna koliko je pouzdan i može li se po njemu ravnati (npr. da netko tko broji inače kalorije da nekakvu usporedbu svojih i rezultata sa tim alatom)?
    Postoji li neki drugi alat, aplikacija?
    Budući da sam hardcore početnik, ne znam baš baratati izračunima kalorija i tim stvarima (i za one koji će odma napasti i reći da imam internet, ok potražit ću)

  • #2
    Re: Brojač kalorija (Zdrava Krava)

    Po stoti put,najbolji je MyFitnessPal

    Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
    http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
    BB AND THIS !

    Comment


    • #3
      Re: Brojač kalorija (Zdrava Krava)

      evo registrirao sam se i malo mi se čini kompliciran, nema nekakve bliže interakcije. Gledam za dodati krafnu ima 40 vrsta krafni. Idem dodati špagete ima 90 vrsta. Ne kažem da nije dobro, ali je prekomplicirano za moj ukus. No hvala svakako na prijedlogu

      Comment


      • #4
        Re: Brojač kalorija (Zdrava Krava)

        Isprobam sam nekoliko tih brojača (my fitness pal, cronometer, fatsecret, jos neki android, neke xls tablice) i najbolji mi se pokazao cronometer.*
        Svi food trackeri ti koriste iste baze nutritivnih vrijednosti i nisu sami po sebi savršeni. Trebaš si naći onoga koji ti je najjednostavniji za uređivanje i sam ubaciti svoje podatke za hranu.
        Naime, postoji određena razlika u brojanju makrosa i kalorija između EU i USA, nisam siguran koja je razlika točno, čini mi se da se zanemaruje voda u namirnicama te se dobiju drugačije vrijednosti makrosa i kalorija. Zato je najbolji korak napraviti sam svoju bazu iz nekog izvora.
        Također, ne valja se previše ravnati za gotova jela: npr: lazanje, palačinke i slicno.
        Puno točniji korak je unijeti sastojke (ako je moguće i znaš ih) nego naći gotovu katalošku vrijednost.

        Što se vlastite baze tiče, lagano ju gradiš: dodaš zobene koje kupuješ, pa mlijeko, pa razne vrste mesa, pa određene proizvode koje redovito kupuješ (npr: njoki, konzervirani grah, meso, whey, dekstrozu).

        * Ne tvrdim da je Cronometer najbolji, samo su mi sučelje i pretraživanje najjednostavniji.
        Kod MFP me smeta što zahtijeva loadiranje nove stranice za unos gramaže, volim sve istipkati odjednom bez korištenja miša, a tu su fatsecret i Cronometer bolji.

        EDIT: Također je dobar korak napraviti podjelu na sirovu i kuhanu hranu, jer nisi uvijek u mogućnosti vagati nekuhane sastojke.
        Isto vrijedi i za meso: piletina gubi 20-30% svoje mase pečenjem.
        Last edited by Kopenhagen; 24-10-14, 19:54. Reason: Dodah još nešto
        The first principle is that you must not fool yourself — and you are the easiest person to fool.

        Comment

        Working...
        X