Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hello

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hello

    Hello, hello

    Tražila sam nešto o treninzima, pokušavam iskombinovati neki program i našla se ovdje pa..
    Za par dana 29 godina, 167 cm, 55kg...
    Jedna od rođendanskih i novogodišnjih želja je da se ozbiljno posvetim treninzima, inače išla sam u teretanu 3-4 puta tjedno, ali nakon nekog vremena napravim dugu pauzu pa mi bude mrsko da se vratim. Za početak cilj su mi redovni treninzi.
    Eto toliko za prvi put

  • #2
    Re: Hello

    Dobrodosla

    Comment


    • #3
      Re: Hello

      Originally posted by ChildInMe View Post
      HZa početak cilj su mi redovni treninzi.
      Eto toliko za prvi put
      Taj cilj ovisi samo o tvojoj odluci, al nekako sensam da ćeš opet odustat.

      Comment


      • #4
        Re: Hello

        Originally posted by ChildInMe View Post
        Hello, hello
        inače išla sam u teretanu 3-4 puta tjedno, ali nakon nekog vremena napravim dugu pauzu pa mi bude mrsko da se vratim. Za početak cilj su mi redovni treninzi.
        Teretana ne odgovara svakom mentalitetu. Da bi tamo dolazila svaki dan (ili u vasem slucaju 3-4 puta tjedno) trebate imati samodisciplinu i snagu volje jer teretana je u jednu ruku monotonija i ne odgovara svakome kao zivotni stil.
        E sad,ako se sami ne mozete motivirati i prisiliti da odete na trening i kada ste umorni ili vam se jednostavno neda,preporucam vam da pronadete program grupnog treninga koji vam odgovara (jer po svemu sudeci predpostavljam da nemate nekakve pretjerane afinitete prema teretani posto vam je mrsko vratiti se tamo nakon pauze).
        Grupni treninzi su odlicni za usvajanje osnovne discipline. posto je rijec o grupi ljudi vrlo vjerojatno vam nece biti dosadno,a uz sve to poradit ce te na liniji,mozda i bolje nego sto bi u teretani na svoju ruku,bez strucnog vodstva.
        Druga mogucnost je da pronadete partnera/partnericu,obostrano se motivirate i "prisiljavate" na odlazak u teretanu (pri tome bi ta osoba trebala biti sposobna vas pogurnuti u pozitivnom smijeru,a ne negativno utjecati i podrzavati vas da umjesto treninga zajedno odete na traceriju uz kavicu).
        Sretno

        Comment


        • #5
          Re: Hello

          Nisam zagovornik ali jedan od izbora ti je crossfit koji nije "monoton" , i dosta je intenzivan.

          Comment


          • #6
            Re: Hello

            Ne postoji monoton ili zanimljiv program. Postoji samo motivacija, volja, snaga, disciplina, istrajnost i cilj. Kome fali samo jedno od navedenog on ce uvijek traziti izgovor da opravda svoju neodlucnost i lijenost. Treba naci izgovor da se nesto uradi, a ne da se ne uradi. Uostalom, onaj ko zeli da radi on ce savrseno funkcionisati i izmedju svoja cetiri zida radeci. Sve ostalo su izgovori.

            Ne podrzavam grupne treninge ili treninge s partnerom kao osnovnu motivaciju jer tada fakticki ovisimo o drugom. Dokle god ovisimo o nekome samo je pitanje kada ce nam ta strana okrenuti ledja ili jednostavno ne biti vise dio relacije sto ce rezultovati u pad motivacije. Jedina i prava motivacija je sama osoba.

            Comment

            Working...
            X