Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pozdrav ljudovi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav ljudovi!

    Pozdrav ljudi!
    Prije nešto malo vise od pola godine krenuo sam u teretanu, te sam u to isto vrijeme krenuo sa „proučavanjem“ ove stranice, točnije foruma. U tih nešto malo vise od pola godine uspio sam izgubiti dvadesetak kilograma. Točnije, pao sam sa 104 kile na 85 kile.

    Uglavnom, evo nešto malo vise informacija prije nego li postavim pitanje.

    20 mi je godina, visok sam 185 centimetara, te težim 85 kilograma. Kilaža na kojoj se trenutno nalazim mi se čini sasvim oke, te bi se volio zadržati na istoj, ali bi isto tako volio oblikovati svoje tijelo, posebice trbuh na kojemu su kroz srednju školu nakupilo podosta sala.
    Kao sto rekoh, u teretanu idem pet puta tjedno, a to izgleda ovako:
    Prvi dan: prsa + triceps
    Drugi dan: Kardio (ujutro, nekih sat vremena na traci ili orbiDreku)
    Treći dan: Leda + biceps
    Četvrti trening: Ramena + listovi
    Peti trening: Noge + trbuh


    Glede prehrane, pokušavam jesti sto „zdravije“. Izbacio sam slatko, i junk food. Jedem vise manje piletinu, rizu, tunu,povrće, tu i tamo neko voce, na faks si znam ponijeti sendvič napravljen u integralnom toastu s kuhanom šunkom i Zdenka sirom, i to je vise manje to. Jedan dan u tjednu si znam dat oduška pa pojedem red do dva čokolade, i neku masniju hranu tipa lazanje, Enchilade itd. (Nedavno sam počeo prakticirati whey isolate nakon treninga)
    I to bi bilo to... ako sam nešto slučajno izostavio, slobodno kažite pa ću nadopuniti ovaj post.

    E sad! Prije svega, zanima me dali je ovo sto radim dobro? Dakle, na moju visinu, težinu, te na kraju krajeva i cilj(definiciju) ovakav način prehrane i treninga?
    Ako nije, sto bi trebao promijeniti? Što ubaciti, sto izbaciti itd.

  • #2
    Re: Pozdrav ljudovi!

    Pozdrav sramezljivi Tom

    Prije svega cestitam za napredak!
    Sto se tice treninga, tu ce ti svatko predloziti nesto sto on misli da je najbolje. Treba vidjeti kako ti detaljno izgleda trening; sadrzi li compound vjezbe, pratis li odredenu periodizaciju, koje vjezbe i intenzitet prakticiras, serije, ponavljanja...? Ako mozes odgovoriti na ova pitanja, moci cemo ti lakse pomoci

    Dosadasnjih skinutih 20kg je dobra brojka, ali za cilj koji zelis postici ce trebati jos jace raditi. Posvetiti se skidanju sala, pa gradnji misica i tako u krug dok se dodjes na pristojnu kilazu i niski bf. Za pocetak treba postaviti omjer makronutrijenata. Jesi li spreman brojati kalorije?

    Edit: stavi slike ako mozes da znamo otkud poceti u nekim slucajevima nakon toliko skinutih kila i dugo vremena provedenog u deficitu, korisnije bi bilo krenuti s masom..
    Last edited by neuk; 02-04-15, 22:24.
    Originally posted by madmax22
    da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
    Originally posted by jocker77
    Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
    Originally posted by Hajduk
    isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

    Comment


    • #3
      Re: Pozdrav ljudovi!

      Prije svega velika ti hvala na odgovoru! =)

      __

      Glede treninga, svaki tjedan imam istu rutinu, eventualno tu i tamo nešto dodam ili promijenim nakon nekog "dužeg" razdoblja.
      Trening izgleda ovako:

      Dan 1: Bench, razvlačenje, kablovi, triceps potisak, izolacija tricepa - tu i tamo znam jos ubaciti i usi bench za triceps.
      Dan 2: Lat mašina, veslanje, hiperekstenzija, biceps pregib, izolacija bicepsa, "čekić"
      Dan 3: Military press, lateralno podizanje, prednje podizanje, leptir mašina, stojeći listovi, sjedeći listovi
      Dan 4: Čučanj, ekstenzija, fleksija, i na kraju treninga radim trbuh.
      Dan 5: Radim kardio, bilo na orbitreku ili traci, koj traje nekih sat vremena.

      Inače, na početku svakog treninga radim kardio od petnaestak minuta.

      __

      Najmanji mi je problem uložiti više truda, rada pa i vremena u sve ovo, jer na kraju krajeva, to je ono o želim; ono što "sanjam" već duži niz godina. Brojanje kalorija mi ne bi teško palo, volio bih samo znati dali je moja trenutna prehrana dobra ili ne, dali bi trebao nešto izbaciti, ubaciti itd.

      __

      Sliku ću probati "okačiti" tokom sljedećega tjedna.

      Comment


      • #4
        Re: Pozdrav ljudovi!

        Po meni radiš premalo vježbi za velike mišićne skupine.

        Comment


        • #5
          Re: Pozdrav ljudovi!

          Mozes li malo detaljnije napisati trening. Koliko serija cega, koliko ponavljanja, kako stojis s kilazama na benchu, milittary presu, cucnju i mrtvom (ako ga radis), koliko cesto dizes kilaze i kako si ti zadovoljan napredkom od treninga?

          Sto se prehrane tice, tesko je reci ovako na slijepo jer na kraju dana je vazno jesi li unio dovoljnu kolicinu makronutrijenata, zato ove namirnice sto si na pisao ne znace puno.
          Stavi slike sto prije da ti mozemo pomoci, a ja cu se potruditi napisati detaljno kako bi mogao odraditi definiciju/masu
          Originally posted by madmax22
          da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
          Originally posted by jocker77
          Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
          Originally posted by Hajduk
          isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

          Comment


          • #6
            Re: Pozdrav ljudovi!

            Da sorry, skroz zabravih napisati broj serija, ponavljanja itd.
            U pravilu sve radim u pet serija sa minimalno deset ponavljanja.

            Sto se tiče bencha, trenutno sam na 50 kila. Prva serija je sa golom olimpijskom, pa onda postepeno dodajem po 10 kila, kad dodemna 50 kila, radim dodatnih pet serija i tu je kraj. Slična priča je i sa čučnjom, samo što na njemu idem do 80 kila, i ne dodajem postepeno 10 kila već 20. Mrtvo dizanje ne radim.

            Kilaže podižem ovisno o raspoloženju. Ako se osjećam dobro pokušavam ih podići, ako ne radim sa starim i tako. Bench mi nekih mjesec dana stoji na 50, mada sam ovaj utorak uspio napraviti jednu seriju od deset ponavljanja sa 60, tako da... uglavnom, zadovoljan sam napretkom od treninga.

            __

            Na žalost, sliku prije nisam "napravio" jer me iskreno bilo sram, što je jako glupo od mene. Sad mi je žao što nemam sliku na kojoj imam 104 kile, ali jebiga, što je tu je.

            Jedino što mogu je "okačiti" sliku na kojoj bi bilo vidljivo trenutno stanje.

            Comment


            • #7
              Re: Pozdrav ljudovi!

              Postoji odredeni razlog zasto ne radis mrtvo?

              Najvaznije da si ti zadovoljan napretkom treninga. Jedini korisni savjet kojeg sada mozes dobiti je da pazis na formu i probas postepeno povecavati kilaze Ako i kada trening pocne stagnirati i vise ne budes vidio promjene na misicima onda bi trebalo nesto mijenjati.

              Moze slike trenutnog stanja, jos bolje...
              Originally posted by madmax22
              da li mogu samlivene zobene stavit u vodu da se namakaju ili prvo u vodu pa onda samlit?
              Originally posted by jocker77
              Znaci uzimati ga i u dane netrenianja i jel bitno kreatine i amino pomijesat u shakeru ili moze i u obicnoj boci
              Originally posted by Hajduk
              isto tako i zgibovi, prije 1 godinu sam jedva mogao izvući 5 zgibova, sad mogu 12-13,vjerojatno je tome doprinjeo i ...Gold Whey Standard...kojeg sam koristio od siječnja do veljaće ove godine .

              Comment


              • #8
                Re: Pozdrav ljudovi!

                preporucujem ti da pocnes raditi ovaj program:
                Do Whatever the Fuck You Wanna Do

                progressive overload, squat, deadlift, bench press.
                kalorije, makronutrijenti, mikronutrijenti.

                Youtube:

                Primjer treninga snage/hipertrofije
                Primjer kraceg treninga hipertrofije/snage
                Sve o prehrani
                Sve o treningu

                Comment

                Working...
                X