Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bulking + Defka ( Prehrana) ?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bulking + Defka ( Prehrana) ?!

    Znaci zanima me sad krecem u gym nakon poprilicno duge stanke. U pocetku sam imao 63kg i visok sam 193cm, dosao sam na 95kg ali naravno uz misicnu masu dobio sam i dosta masti. Trenutno zbog ne vjezbanja i nejedenja tolikog sam pao na 86kg i napokon sam financijski stabilan da si mogu priustiti gym i ostale stvari, pa me zanima u vezi prehrane dali je moguce debljanje uz definiciju?

    Slika sa 95kg - http://zaslike.com/files/wws2o4kdjot0rxew7v.jpg

    Ledja - http://www.zaslike.com/files/du7brzyd7ga3sw3ocjp.jpg

    Noge - http://zaslike.com/files/2wpwnpusfcrxt8s9sl.jpg

    E sad, zadovoljan sam sa kilazom i sve stima u tome, i znam da cu bez problema opet doci na 95kg te isto tako i proci 100-tku ali htio bih imati neku defku da se vide trbusni te da se vidi V na trbuhu i serratusi. Pa me zanima dali je moguce debljati se i uz debljanje i odmah definiciju ubaciti?

    Sa svojim znanjem odprilike znam da slatkise i ostale stvari tipa toga moram izbjegavati, smanjiti unos ugljikohidrata te povecan unos proteina da bi ovo bilo moguce? Pa me zanima vase misljenje kojeg ste boljeg i opsirnijeg znanja ili one koji su probali istu stvar koju bi i ja. Hvala!

  • #2
    Re: Bulking + Defka ( Prehrana) ?!

    Masa bi bila dobivanje mišića uz što manji dobitak sala.
    A defka bi bila gubitak sala uz što manji gubitak mišića.

    Ako si pauzirao neko vrijeme, moguće je da ćeš uz kalorijski deficit nabaciti nešto mišića tj. istovremeno dobivati mišiće i gubiti salo. Ali s tim se nemoj uopće zamarati previše. Defka je defka, prirast mišića je na defki u pravilu zaustavljen, ali vizualno ćeš zapravo izgledati sve bolje jer će ti mišići izgledati sve veće kako će polako izlaziti na vidjelo.

    E sad, o jelovnicima za defku malo pronjuškaj forum. Osnova svih osnova je to da moraš više kalorija potrošiti nego što pojedeš. Proteini uvijek moraju biti "visoko". Ne znači da ih moraš povećavati ako ideš na defku. Oko 200 grama dnevno je za tebe taman. E sad, s UH i mastima određuješ koliko ćeš kalorija unijeti u sebe.
    Last edited by Dida; 08-01-14, 23:21.
    Originally posted by magarac
    pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
    dzaba mu sve

    Comment


    • #3
      Re: Bulking + Defka ( Prehrana) ?!

      Originally posted by Dida View Post
      Masa bi bila dobivanje mišića uz što manji dobitak sala.
      A defka bi bila gubitak sala uz što manji gubitak mišića.

      Ako si pauzirao neko vrijeme, moguće je da ćeš uz kalorijski deficit nabaciti nešto mišića tj. istovremeno dobivati mišiće i gubiti salo. Ali s tim se nemoj uopće zamarati previše. Defka je defka, prirast mišića je na defki u pravilu zaustavljen, ali vizualno ćeš zapravo izgledati sve bolje jer će ti mišići izgledati sve veće kako će polako izlaziti na vidjelo.

      E sad, o jelovnicima za defku malo pronjuškaj forum. Osnova svih osnova je to da moraš više kalorija potrošiti nego što pojedeš. Proteini uvijek moraju biti "visoko". Ne znači da ih moraš povećavati ako ideš na defku. Oko 200 grama dnevno je za tebe taman. E sad, s UH i mastima određuješ koliko ćeš kalorija unijeti u sebe.
      Jel bolja varijanta onda da prvo nabacim neku solidnu masu te onda krenem na defku?

      Posto vidis i po slikama da 95kg na moju visinu bas i ne izgleda nesto pretjerano, ali za razliku kako sam izgledao prije vidi se promjena i to velika. E sad ja sam jos prije ciljo na kojih 115kg i onda defku bacit?

      A sta se tice jelovnika cu potraziti bez beda. Hvala!

      Comment


      • #4
        Re: Bulking + Defka ( Prehrana) ?!

        Pa solidno si izgledao s 95 kg. Nisi imao neko problematično salo zbog kojeg bih ti savjetovao da odmah kreneš na definiciju.

        Rekao bih da ti je najbolje krenuti na defku negdje prije ljeta. Recimo, 1.4. da ti bude prvi dan defke. Do tad samo peglaj po masi.

        Neko nabijanje mase da bi dostigao baš ciljanih 115 kg ti nema smisla jer pitaj boga kako će ti se masa početi hvatati kad dođeš do takvih brojki. Možda baš kad prijeđeš 100 kg, zbog loše inzulinske osjetljivosti, počneš pojačano nakupljati salo oko trbuha. I onda si kiflu napravio. Za minimalni napredak u mišićnoj masi žrtvuješ veliki dobitak na masnoj masi. Rađe za par mjeseci počistiš malo tog sala, samim time poboljšaš inzulinsku osjetljivost i zbog toga, jednom kad kreneš opet na masu, mišići budu puno podložniji rastu. Uz to ćeš se stalno i održavati na nekom pristojnom bodyfatu na kojem ćeš puno bolje moći pratiti napredak, a i defke će ti biti lakše jer je defkati se s početnom točkom od 115 kg, pa i na tvoju visinu, ajme majko.
        Originally posted by magarac
        pogledajte u dide sliku, silni misici a dole ćevap, haha
        dzaba mu sve

        Comment

        Working...
        X