Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kako tijelo iskorištava proteine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Re: Kako tijelo iskorištava proteine?

    moze naravno

    ja licno vise volim meso ali ako ti tako vise odgovara, slobodno
    A fool takes no pleasure in understanding, but only in expressing his opinion.


    If the connection to the facts aren’t made in more subtle ways, you might as well be telling a crackhead that drugs are bad for him and hoping he’ll quit since you’ve told him the truth. People follow feelings, not rational self-interest.


    * SHUT UP AND SQUAT *

    Comment


    • #17
      Re: Kako tijelo iskorištava proteine?

      hmmmm ovo me nekako bode "šanse da se ikom ovdje i jedan gram proteina talozi u salo su minimalne, 1 naprema milion"

      @mudonjo "da li visak proteina onaj sto neide u misice gdje on zavrsi"
      1. završi u izgradnji i obnovi praktički cijelog ostatka tijela (od raznih stanica do kose, noktiju itd. guglaj) i i onda 2. moj prvi post u ovoj temi

      pa onda imamo pitanje @mudonjo "I jel tijelo na kraju moze skladistit proteine tj dal ih skladisti kao masne naslage ili izlaze van iz tijela prilikom nuzde"
      Znači imamo pitanje VIŠKA proteina u organizmu. Organizma si je uzeo proteina koliko mu je bilo potrebno za sve ali ima još na raspolaganju šta se dešava dalje s njima? Odgovor sam već dao u 1. postu, al ajmo sad jos malo detaljnije...Bjelančevine su građene od aminokiselina, a one su pak građene od ugljikovog i dušikovog dijela. Kad se tijelo želi riješiti viška aminokiselina, ta dva dijela se razdvajaju. Ugljikov dio stvara tvari koje se pohranjuju u obliku energetske zalihe (znamo koje su i u kakvim oblicima). A dušikov dio se pretvara u amonijak (koji je otrovan za tjelo) pa se on dalje određenim procesima pretvara u ureu pa dalje urinom van.
      I jedan dio proteina samo prođe kroz probavni sustav.

      Comment


      • #18
        Re: Kako tijelo iskorištava proteine?

        kao i sve teme i pitanja...ima razlicitog misljenja. Ja mogu samo po iskustvu reci. Znaci prije 4 tjedna smrdao sam lakat i od tada ne vjezbam. Počinjem sada u ponedjeljak opet. Poanta price. bili su blagdani malo se zgrijesilo ali sam i dalje pazio da mi unos proteina na visokoj razini 250 dnevno a uh sam smanjio maksimalno (100 max). I tih 4 tjedna sam izgubio 4 -5 kila sala jel (barem po izgledu misicna masa nije opala , barem ne toliko da je naocigled. Probaj rokat proteine pa vidi jel se hvata...ako se hvata javi nam da znamo

        Comment


        • #19
          Re: Kako tijelo iskorištava proteine?

          Ma ja sam vam ekipa totalno novi u ovom svijetu i sve me zanima jer sam cuo mali milijon razlicitih prica ako me razunijete i glava mi je puna svih tih gluposti zto sam se ovdje obratio posto sam jos zelen za te stvari ali evo ovako prije dva do tri tj sam.zavrsio s insanity programom ( odradjeno sve po planu bez ikakvih odgađanja i ostalo jer sam stvarno zapeo) i od sebe zelim tj tijelo zelim izdefinirati i imam sala prehranu sam sredio znaci deficit - 500 uh jedem samo ujutro i popodne i to u umjerenim kolicinama nista pretjerano 5-6 obroka dnevno a navecer standard kuhana jaja ( bjelagnjak) grilana piletina i posni e sad sam poceo rokat focus t25 isto 5x tjedno i jos teretana tri puta tjedno i pocet cu uzimat whey poslje treninga ali bez dekstroze pa me strah ako uzimam to da mi nece otici visak proteina( ako ga opce ima jer ponavljam novi sam pa njuskam stalno ) da mi nece stvarat salo i dalje eto to bi vam bilo to tal da sam titalno izgubljen. :/

          Comment

          Working...
          X