Announcement

Collapse
No announcement yet.

da se prebacim na definiciju il da idem na masu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da se prebacim na definiciju il da idem na masu

    Uglavnom ovako imam 16 godina(za par dana) visok sam 181.5cm i težak 86kg krenuo sam u teretanu prošle godine u augustu znači skoro pa godina dana vec idem redovno bez ikakvih pauza bilo je tu par nekih mali stanki od dva tri treninga zbog škole ali sve sam nadoknadio tako da ništa bitno za izdvajati.Prvih par mjeseci 3-4 mjeseca sam mršavio kada sam krenuo u teretanu imao sam 78 kila pa sam smršao na 71-72 kile i zategnuo mišice onda sam se odlucio raditi masu i evo sada sam na 86 kila.Kroz trening koristio sam nanoxov protein oko 3 kile sam popio medutim sve to jednom na dan poslije treninga znači ništa posebno i popio sam jedno pakovanje bcaa tableta također nanoxovih.Zadnjih par dana kako sam na raspustu od škole koristim myprotein impact whey pijem ga tri puta na dan.Ishrana mi je super sređena svaki dan piletina,riba,povrće,voće,riža,tjestenina itd. Međutim udebljao sam se previše u zadnje dvije sedmice i svi su to primjetili.Roditelji kao roditelji su sve krivili na proteine da sam buknuo da sam natekao kad ih slušaš rekao bi dobio 10 kila za dva dana.Istina jesam se udebljao više nego inače ali dosta toga je otišlo na prsa,na ramena ali i nešto od toga na stomak.Eh sad je moje pitanje postat cu neke slike i tako po vašem mišljenju da li da idem na definiciju jer to mi jedino preostaje ako uopce zelim da izdrzim ovaj njihov pritisak,pametuju mi vec par dana oko toga ne mogu zivjeti kao covjek.Znači eto samo par mišljenja šta da radim dal da se prebacim na definiciju il da idem na masu ali da slabije jedem i da usporim napredak...

    Evo prvo slika koju sam vec postao na ovom forumu prije par mjeseci i par njih je reklo da još radim masu da to još nije ni blizu definicije:

    forum 3.jpg

    To je bilo nakon 7 mjeseci teretane i ja mislim da na drugoj slici imam najviše 82 kile ali nisam siguran..evo sad cu vam postati neku slikicu idem se uslikati na brzinu..

    Evo ga znači nije ništa posebno slika nisam se imao vremena namještati i to..

    mhmm.jpg

    Eto ajd sad udarite svoje komentare dal da pucam definiciju da ganjam pločice i te gluposti koje mi se i ne sviđaju preivše al bolje i to nego nikako da ne idem..

    I da molim bez komentara ljudi koji su tek ušli u ovo sve i pročitali dva teksta i misle da su načitani.

  • #2
    Re: Mišljenje

    Ako mama kaze da ides na defku, onda idi na defku.

    Comment


    • #3
      Re: Mišljenje

      Tako ce na kraju i biti doslovno....ne znaš ti kako oni mene ubijaju da si na mom mjestu isto bi se pitao vjeruj mi imam prirodno masnu kožu i stari ulijece sa : "tebi je koža masna od tih proteina" OH YEAS TEACH ME ....

      Comment


      • #4
        Re: Mišljenje

        ma samo ti slušaj mamu i odi na defku

        Comment


        • #5
          Re: Mišljenje

          Prestani zezati decka, dosao je po misljenje, svi smo ga mi trazili bar jednom. Ako ti smatras da ti je pametnije prvo izgubiti salo, pa onda krenuti na ciscu masu, onda to i napravi. Ali za uraditi to uz minimalan gubitak misica potrebna je dobra suplementacija, ishrana i trening i naravno, znanje o svemu tome. Tako da ti odluci jer imas sve to prethodno navedeno. Pozdrav.

          Comment


          • #6
            Re: Mišljenje

            Builty hvala ti vjerovatno cu i tako i uraditi prvo malo da salo skinem opremiti se ishranom i suplementima i par sedmica to skinuti sala malo i onda se baciti na čišču masu.

            A vas dvojica ajte negdje drugo glumite neke face..buraz niko se nije rodio naučen svemu i svakome ponekad dođe dobro drugo mišljenje.

            Comment


            • #7
              Re: Mišljenje

              skidaj kile prije nego sto se jos vise zamastis jer ces ako se mislis posvetit u buducnosti teretani imat jako velik problem...
              polako kreni na definiciju ,a na sljedecoj masi samo kontrolirano i pazi da se opet ne zamastis previse..

              Comment


              • #8
                Re: Mišljenje

                A gle ja sam prije bio debeo i nisam skroz to skinuo i onda ostalo toga i ja samo nastavio sa masom budala ispao i još se zamastio i eto...sad cu to malo vratiit u normalu stomak i to sve pa cu se onda opet na zimu polako baciti na masu al cu sad radiit kardio,prije nisam jer nisam ni imao neke suplemente pa sam se bojao da cu izgubiti i ovo mase što imam

                Comment


                • #9
                  Re: da se prebacim na definiciju il da idem na masu

                  to ti je sve od proteina

                  Comment


                  • #10
                    Re: da se prebacim na definiciju il da idem na masu

                    Nece ti nijedan suplement pomoci u ocuvanju ili dobijanju mase kao sto ce ti pomoci hrana. Dobro su ti rekli,idi na definiciju,skini to salo na minimum. I onda kad zavrsis sa definicijom,lagano idi u suficit. 1 gr proteina/kg ili 1.5 gram... Ugljikohidrate povecaj,ali opet lagano da se ne zamastis opet. Masti također ne puno... Najbolji izvori su ti maslinovo ulje,jaja itd
                    "Everybody you fight is not your enemy and everybody that helps you is not your friend" Mike Tyson

                    "No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable" Sokrat

                    Comment


                    • #11
                      Re: da se prebacim na definiciju il da idem na masu

                      Originally posted by denis View Post
                      to ti je sve od proteina
                      sarkazam?

                      Comment

                      Working...
                      X