Announcement

Collapse
No announcement yet.

Savjet vezano za čišćenje ili masu.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Savjet vezano za čišćenje ili masu.

    Pozdrav!
    Ovako, znam da je ovo vec 100x istog pitanja, istog topica i istih maloumnih rasprava. Ali moram i jednostavno moram..
    Trenutacno imam 68kg, visok sam 170. Prije 2 godine sam poceo vjezbati ko kreten, tada sam imao 73, nakon cca 2 i pol mj sam pao na 62 i bio sam aušvit logor look. Posisao sam jako puno masti iz sebe i poceo sam ici u teretanu, isao sam pola godine i nabio sam cca 6kg od kojih su mi ostali trbusni pa smatram da nije bilo previse bf nego cak i nesto misica. Poceo sam zbilja jako dobro i odrzavao sam zdravu ishranu sa kvalitetnim treningom. Prestao sam trenirati prosle godine u 10mj iz raznih razloga, čitaj: uljenio sam se. Eto, proslo je cca 9mj ne treniranja, nezdrave ishrane i jednostavno loseg zivotnog ritma. Posao mi je sjedeci, radim u uredu i nemam nikakvu fizicku aktivnost osim hodanja do kuhinje, rucanja te povremenog setanja do ureda na katu i nazad. Ritam kod kuce mi je baziran na istoj fizickoj aktivnosti, odmaranje pred racunalom, poneko setanje te eventualno kupanje ili vozikanje u autu
    Imam teretanu koja je jako blizu kuce, posto ljeto provodim na Krku i teretana mi se nalazi doslovno 3 minute hoda od kuce. Kad nije ljeto teretana mi je 5 minuta voznje autom. Znaci nije problem uskladiti poslije posla trening 3-4x tjedno.
    Ono sto mene interesira u svemu ovome je: Posto sam se opet udebljao, onako ruzno. ( dobio podosta BF na jako malo misicne mase, izgledam mrsavo, kostato ali opet masno i debelo ) da li da opet krenem sa bodyweight treningom ili da se jednostavno dignem s svoje ljene guzice i pocnem trenirati kao sto sam trenirao i prije svega ovoga. 4x tjedno gym, kvalitetno izgradjeni trening s adekvatnom prehranom?

    Jucer sam pokusao jedan od bodyweight treninga koje sam radio na pocetku i sastoji se od 50 burpes,50 cucnjeva i 50 mountin' climbera. 5 serija s tim da se svaka serija oduzima -10. znaci 50,50,50 pa 40,40,40, 30,30,30 20,20,20 i 10,10,10 . Cilj je napraviti sto brze i svakim put kada radis iznova oborit vrijeme koje ti je bilo potrebno za prethnodni trening. Poanta tog treninga bi bila : napravit ga minimalno 3-4 puta u tjedan dana. Svaki tjedan dolazi do izmjene vjezbi te broja ponavljanja i traje cca 10-15 tjedana. Sa iskustvom mogu reci da trening pali i da je djelotvoran. Iznimno je tezak i ja iskreno ne znam od kuda mi snage posto jucer nisam mogao napraviti zadnje 2 serije.

    Znam sto mi je taj trening napravio prosli put, zbilja sam izgubio jako puno masti u tijelu ali sam se presusio. Ovaj put bi to htio zaobici pa sve vas trazim za savjet.
    Ili mi jednostavno recite ono sto vec i sam znam
    Znam da cu kao pocetnik opet gubiti bf kroz tjelesnu aktivnost cak i malenog inteziteta, da cu brzo steci misicnu masu i da postoji mogucnost da cu povratit misic koji sam stekao prije svega ovog.
    Ali eto, opet trazim za savjet sto dalje.. sto napraviti..
    Fokusirati se na gubitak ovog masnog tkiva te onda nabijanje misicne kroz cisto tijelo ili jednostavno nastavit gdje sam stao unatoc velikom BF postotku.
    Evo, pozdravljam vas jos jednom i nemojte me previse kritizirati
    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else.
    "Tyler Durden"
Working...
X