Announcement

Collapse
No announcement yet.

markoni16 - Plan definicije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • markoni16 - Plan definicije

    Znaci evo, oko mjesec-dva sam radio po programu za masu, koji ste mi napisali, ima rezultata, osjecam minimalno povecanje snage, ali sam se uprasio, znaci nevjerovatno .. ocekivao sam tako nesto, ali ne ovoliko, stomak mi ispo znaci strasno..

    Posto mi je i trener (fudbal treniram) rekao da nije pametno to sto radim, jer sam za ovih 1-2 mjseca dobio 4-6kg, a samo trpam u sebe hranu kad god stignem, sto mi je malo vise ispraznilo dzep.

    Po programu za masu sam unosio cak i oko 3000kcal dnevno a trebalo mi je 1700.
    Hocu da radim misicnu definiciju, to mi je i trener preporucio zbog eksplozivnsoti, brzine ...
    Znaci samo me zanima, po 1kg tjelesne tezine koliko bi mi trebalo proteina, uhljenohidrata i masti pa cu izrazunati?

    Planiram negdje do febrara da radim samo kardio i bodyweight vjezbe, i nesto minimalno sa utezima, dok ne skinem bar koju kilu, radim od 2 do 5 puta sedmicno, zavisi. Poslije toga cu poceti staro sa utezima, samo na bazi definicije.

    Hvala unaprijed.

  • #2
    Re: Plan definicije

    Not again

    Sent from my Coolpad 8297W using Tapatalk
    http://www.youtube.com/watch?v=HB7EljkVm6A
    BB AND THIS !

    Comment


    • #3
      Re: Plan definicije

      trebalo ti je 1700 kcal za masu? pa koliko imaš kg?20? i normalno je da si se uprasio ako si bio u prevelikom suficitu....ne razumijem koji je ustvari tvoj cilj...

      Comment


      • #4
        Re: Plan definicije

        osim ako nisi na steroidima tesko ces dobiti bb izgled dok igras nogomet. aerobni sportovi nikad nisu bili prijatelji misica. i ako si se umastio s 3000kcal jesi li ti ista radio u zivotu? ako ti je bazalni 1700kcal, normalna dnevna aktivnost potrosi barem 700-800 kcal. napominjem, aktivnost. ne sjedenje pred tv-om.
        prodajem vrlo cvrste i kvalitetne sprave za vjezbanje za vrlo povoljne novce

        Comment


        • #5
          Re: markoni16 - Plan definicije

          Originally posted by markoni16 View Post
          Znaci evo, oko mjesec-dva sam radio po programu za masu, koji ste mi napisali, ima rezultata, osjecam minimalno povecanje snage, ali sam se uprasio, znaci nevjerovatno .. ocekivao sam tako nesto, ali ne ovoliko, stomak mi ispo znaci strasno..

          Posto mi je i trener (fudbal treniram) rekao da nije pametno to sto radim, jer sam za ovih 1-2 mjseca dobio 4-6kg, a samo trpam u sebe hranu kad god stignem, sto mi je malo vise ispraznilo dzep.

          Po programu za masu sam unosio cak i oko 3000kcal dnevno a trebalo mi je 1700.
          Hocu da radim misicnu definiciju, to mi je i trener preporucio zbog eksplozivnsoti, brzine ...
          Znaci samo me zanima, po 1kg tjelesne tezine koliko bi mi trebalo proteina, uhljenohidrata i masti pa cu izrazunati?

          Planiram negdje do febrara da radim samo kardio i bodyweight vjezbe, i nesto minimalno sa utezima, dok ne skinem bar koju kilu, radim od 2 do 5 puta sedmicno, zavisi. Poslije toga cu poceti staro sa utezima, samo na bazi definicije.

          Hvala unaprijed.
          Probaj kao Ronaldo raditi 1000 trbusnjaka dnevno pa mozda i uspijes , salu na stranu, nije mi jasno zasto minimalno sa utezima, zar ti mislis da si se zbog dizanja utega toliko udebljao kao sto navodis?

          Comment


          • #6
            Re: markoni16 - Plan definicije

            @Sky - 65kg, ali kcal kalkulator mi je rekao da mi dnevni unos treba biti 1700kcal. Trenutno mi je cilj, jak izgled (definicija) i snaga.
            @Coffey - Naravno da sam radio, ali kazem, najmanje 3000kcal ali desi se i mnogo vise. Inace, to mi je isto i trener rekao (slicno) pa sam odlucio iz mnogo razloga da radim definiciju.
            @Builty - Zato jer dok sam radio masu, bodyweight sam totalno zapustio, znaci nista nisam radio, tako da sada zelim da radim bodyweight neki 1-2 mjeseca, pa cu se vratiti starim tezinama i naravno nikako uspustati bodyweight uz to.

            Ali mi i dalje treba neki savjet koliki unos dnevni treba biti na definiciji i da li trenirati vise/manje puta nego kad sam na masi.
            I naravno, da li da nastavim da koristim istu suplementaciju (whey protein, kreatin, glukozu) ili nesto da izbacim ili dodam? Hvala.

            Comment


            • #7
              Re: markoni16 - Plan definicije

              izbaci secer i lose masti i to je to milsim sa 65 kg se nema puno kalkulirati

              Comment


              • #8
                Re: markoni16 - Plan definicije

                ko kaze da ronaldo radi 1000 trbusnjaka?

                Comment


                • #9
                  Re: markoni16 - Plan definicije

                  Originally posted by Armani View Post
                  izbaci secer i lose masti i to je to milsim sa 65 kg se nema puno kalkulirati
                  Za secer sam procitao, i pocinjem ga izbacivati. Nego, citao sam to za dobre/lose masti, da li ima neka tema sta spada u dobre a sa tu lose masti?

                  Comment


                  • #10
                    Re: markoni16 - Plan definicije

                    očito si slabo trenirao, ako si samo salo dobio, a snaga se minimalno povečala

                    pa se potrudi oko toga, a ne odmah napustit vježbanje
                    The day you started lifting is the day you became forever small. Because you will never be as big as you want to be. Or as you think you are.

                    Fak me, right?

                    Comment


                    • #11
                      Re: markoni16 - Plan definicije

                      Originally posted by madmax22 View Post
                      ko kaze da ronaldo radi 1000 trbusnjaka?
                      Sarkazam? :d

                      Comment


                      • #12
                        Re: markoni16 - Plan definicije

                        Ako planiras smrsaviti , mozes uz 3 puta teretanu ubaciti 3 puta tjedno HIIT iako mislim da ti nije potreban s obzirom da treniras nogomet. (Da se ne bi javili neki pametnjakovici, trenirao sam nogomet 5 godina tako da znam kako izgleda prosjecan trening). Unos kalorija neka ti bude u deficitu ako vec zelis smrsaviti, znaci ako tvoj dnevni unos treba biti 2000, ti unosi u pocetku 200 manje, pa ako vidis da ne ide bas, onda nastavi smanjivati, a na masi obrnuto , treba biti vise ..

                        Comment


                        • #13
                          Re: markoni16 - Plan definicije

                          Sve sam razumio, i hvala vam.

                          Nego, samo da li mi moze neko reci koju suplementaciju da koristim na definiciji? Kreatin, protein, glukozu, bcaa ... ? Ili sve ovo, ili nesto od ovoga, ili nesto drugo, sta mi je najpametnije?

                          I da li mi je pametnije na definicije pa vise praktikujem bodyweight vjezbe a manje tegove, ili vise tegove, manje bodyweight ili samo jedno ili drugo? Hvala.

                          P.S: Moze li mi neko poslati nesto o HIT treningu da procitam, ili ako neko zna neka objasni ukratko posto ne mogu bas pronaci direktno temu o tome.
                          Last edited by markoni16; 23-12-14, 21:28.

                          Comment


                          • #14
                            Re: markoni16 - Plan definicije

                            Originally posted by markoni16 View Post
                            Nego, samo da li mi moze neko reci koju suplementaciju da koristim na definiciji? Kreatin, protein, glukozu, bcaa ... ? Ili sve ovo, ili nesto od ovoga, ili nesto drugo, sta mi je najpametnije?
                            Tvoj izbor. Nema to veze jesi li na definiciji ili masi.

                            I da li mi je pametnije na definicije pa vise praktikujem bodyweight vjezbe a manje tegove, ili vise tegove, manje bodyweight ili samo jedno ili drugo? Hvala.
                            Ne. Oboje praktikuj. Sto se tice vjezbi s utezima, one su na masi i definiciji iste. Jedina razlika je ta sto kada si na definiciji imas povecane aerobne aktivnosti (kardio) i drugaciju prehranu. Dizi sto vise mozes jer ti je cilj stimulisati misice na rast, a ne izgubiti ih.

                            Comment


                            • #15
                              Re: markoni16 - Plan definicije

                              150g proteina, 250g UH, 60g masti, 1800kcal
                              Proteini: Meso, Riba (tuna, sardine, oslić, skusa), Sir, Jaja, Surutka, Mlijeko, Jogurt, Pirinač
                              UH: Zobene, Riža, integralni kruh, Krumpir, Tjestenina, Voće.
                              Masti: Maslinovo ulje, Orašasti plodovi.
                              Još: Pirinač, grašak. Kukuruz, sjemenke, povrće, voce
                              1.obrok (zobene/jaja+mlijeko)
                              2.obrok (posni sir+integralni kruh)
                              3.obrok (obrok prije treninga:riža+piletina)
                              TRENING (poslije treninga obavezno whey+dekstroza)
                              4.obrok (riža+piletina)
                              5.obrok (posni sir+integralni kruh)
                              6.obrok (posni sir+orašari)
                              SVE: Meso, riba (tuna, sardine I oslić), posni sir, jaja, mlijeko, jogurt, surutka, zobene pahuljice, riža, integralni kruh, krumpir, voće, povrće, maslinovo ulje, orašasti plodovi, pirinač, grašak, kukuruz, sjemenke, kikiriki.
                              Da li moze ovako na defki?

                              Comment

                              Working...
                              X